Polednice

Polednice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301963/bmid_polednice-tsv-301963.jpg 4 500 150

Policista Tomáš Volf série

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.... celý text

babystar
14.05.2020 4 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah. Nemohla jsem se odtrhnout i za cenu nočního bdění. Příběh se odehrává ve třech rovinách. V první a hlavní vyšetřuje dvojice vyšetřovatelů Eva a Tomáš vraždy mladých žen. Ve druhé se odvíjí život retardované Marty. Ve třetí zjistíme pocity vraha. Tyto příběhy se propletou a vyústí v nečekaný závěr. Pěkné, napínavé a jdu na další autorovu knihu.

petunkav
13.02.2020 5 z 5

Pěkná česká detektivka - moje první od tohoto autora. Jednoduchá, krátká. Přesně takovou jsem ji očekávala.

rodak
12.02.2020 5 z 5

Jednoduchá, čtivá,zajímavá, detektivka.Chci další.

Fixa08
10.02.2020 5 z 5

Tohle se mi fakt líbilo a bavilo. Stránky pěkně ubíhaly, žádné hluché místo, Tomáše Wolfa dávám do oblíbených.

daza.dt
30.01.2020 4 z 5

Po přečtení knihy "Na kopci" jsem s chutí sáhla na této. Asi jsem čekala trošku víc, ale i tak jsem byla spokojena. Vrah je sice snadno uhodnutelný, ale zase vás to potěší, že jste na to přišli. :)

Kyri
07.01.2020 3 z 5

Detektivka se dala číst, ale nadšená jsem z ní nebyla. Přišlo mi úplně nelogické, že by někdo "poslal na dovolenou" celou zkušenou mordpartu a dal tam dva úplné nováčky a čekal, co tu asi udělá. Nedovedu si moc představit, co čeho by se Ti zkušení kriminalisti mohli namočit (autor asi taky ne, tak to moc nepitvá). Dobrá, autor potřeboval postavit zápletku. Bylo příliš brzy jasné, kdo je vrah, takže moc napínavé to nebylo. Kniha je lepší než Na kopci, ale ne o moc. Vzplanutí je úplně jiná liga. Tak teď váhám, jestli se pustit do Promlčení.

konicekbily
04.01.2020 4 z 5

Kniha si s sebou na trh přinese odlišná hodnocení - jedni budou hanět její jednoduchost a druzí právě jednoduchost budou vychvalovat. "Není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem", tak nějak to říkala Babička Boženy Němcové. Posuzuji tuto knihu jako novinku na českém detektivní trhu a autorův "průzkumný vrt" na čtenářském zájmu. Je to nadprůměrné a s dalšími knihami od autora počítám a budu ho číst!

katerina5544
28.12.2019 5 z 5

Nechapu relativne nizke hodnoceni. Ja jsem byla velmi mile prekvapena. Kniha je ctiva, pribeh zajimavy a originalni. Hlavni postavy sympaticke. Jdu na dalsi dily a vrele doporucuji!

Jirikk
15.11.2019 3 z 5

Mne se tato detektivka líbila a hlavně to, že zde měl Tomáš Volf jako partačku blondatou Evu, která velmi mile mluvila sprostě.. Škoda že v dalších knihách vyšetřuje Volf sám. Doufam že mu spisovatel Jirka Březina nějakou policajtku předhodí..
Jinak pro mne vrah byl prekvapením, tipoval jsem někoho jinýho..

reeper
25.10.2019 3 z 5

Nenáročná dedektivka. Příjemné čtení. Nicméně bez překvapeni či nečekaných zvratu.

Hell_Rihova
21.10.2019 4 z 5

Tahle kniha zde nemá moc dobré hodnocení, proto jsem od ní neměla moc velká očekáváni, ale nakonec docela mile překvapila. Přečetla jsem ji na jeden zátah a nenudila se u ní, což od detektivky očekávám. Hodně sympatické mi bylo, že na případu pracovali nováčci a ne ostřílení kriminalisté, dodávalo to příběhu správný ráz. Pan Březina mě hodně nadchl a chci si přečíst i jeho další knížky a doufám, že budou tak stejně dobré.

Tvefisto
17.10.2019 4 z 5

Ten konec mě docela nas..l, ale asi to tak chodí.

kob
05.10.2019 4 z 5

Zajímavá forma střídavého vyprávění, jen ti dva mladí vyšetřovatelé mě zase tak sympatičtí nepřipadali... Nicméně se knížka dobře četla a určitě se nebudu bránit dalším od stejného autora.

Ála41
29.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavní postavy, Tomas i Eva mi byly sympatické, děj byl napínavý, i když čtenář celkem brzo tuší, kdo je vrahem, přesto jsem se nemohla odtrhnout a zejména konec je božsky napsaný. Mě to prostě velmi bavilo a to fakt nejsem čtenář detektivek.

MMacicekk
26.09.2019 4 z 5

Autor napsal jednoduchý a přímočarý detektivní příběh, který sice nevyniká přehnaným napětím ani dramatičností, ale získá si vás čtivým stylem, který vás jen tak nepustí. Kniha má něco málo přes dvě stě stran, takže ji přečtete za jedno odpoledne. Přesto si myslím, že by si příběh zasloužil rozsáhlejší rozpracování jdoucí více do hloubky a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl delší o dalších minimálně sto stran. Druhá dějová linie vyprávěná očima Marty mě zaujala a s obavami jsem čekala, co přinesou další stránky. Propojení s detektivní linkou bylo nečekané a konec mě překvapil. Věřím, že by se tento případ mohl v českých končinách klidně stát. Až tak to bylo reálné.

Kerberos
09.09.2019 4 z 5

Jednoduše napsaná detektivka,téma mohl autor trochu rozvinout.Tak snad příště .Dvojice nováčků sice sympatická,ale většinou dělá nováček ve dvojici se starším kolegou.

lapagerie
27.06.2019 3 z 5

Rychlovka na odpoledne. Čte se dobře, děj ubíhá, ačkoliv není vlastně příliš dramatický. Líbily se mi vsuvky o Martě, jejím uvažování. Daly příběhu lákavý podtext a nakonec vlastně i rozřešení, které ale zůstalo vyšetřovatelům utajeno. Zajímavý nápad.

Hana62
28.05.2019

Nečekaně klidné počtení. Sice detektivka, ale bez strachu a úzkosti. Skoro chci říct, že vrah je i svým způsobem obětí...

viva71
25.05.2019 4 z 5

Já nemůžu napsat nic jiného, než že je to opět skvělé čtení a pan Březina má styl, který mě hodně baví.

ivoiro
03.05.2019 3 z 5

Tato kniha je takové příjemné a nenáročné počtení.