Polednice

Polednice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301963/bmid_polednice-tsv-301963.jpg 4 500 150

Policista Tomáš Volf série

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.... celý text

evasamankova
06.11.2016 4 z 5

Čtivá, nenáročná detektivka, která ani stránku nenudí. Svěží styl, rychlý spád, bez zbytečných popisků a kudrlinek, korunované poměrně hořkým koncem.
Sympatická, zcela uvěřitelná česká detektivka...

yetti74
23.10.2016 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že se mi dost líbila. Hezky napsané, vtáhne do děje hned od první stránky.

DariDerek
23.10.2016 3 z 5

Jsem spokojená i když mi trochu vadilo, že mi bylo ihned jasné, kdo je vrah. Když jsem se začetla, tak mi dané meziřádky dávaly smysl a pak už jen pozorovala, jakým způsobem a jak rychle jej odhalí ostatní.
To mi zkazilo dojem z celého příběhu a proto tři hvězdy.
Jinak je kniha napsaná čtivě a záživně, takže kdo se neboj toho, že by se nudil, tak po ní může sáhnout a užije si to :-)

Marselle
20.10.2016 4 z 5

Polednice je moje první setkání s autorem Jiřím Březinou a musím říci, že detektivka se mi líbila a byla napsaná příjemným čtivým stylem. V případu se prolínají dvě linie, ale vzájemně se nijak nenarušují. V jedné linii je vedeno vyšetřování a pak i rozuzlení celého případu. V druhé linii se čtenáři dozví kdo a proč vraždil. Já jsem nejprve vůbec netušila kdo za vším stojí, ale později se to celkem jasně nabízelo a trochu jsem byla i překvapená kdo je tím pachatelem.
Určitě si od tohoto autora zase ráda něco přečtu.

Foks
10.10.2016 3 z 5

Jiří Březina u mě patří do jakési Nové vlny české detektivky. Baví mě jeho čtivý styl, i když ještě není zcela vybroušený. Dvojice detektivů mi sedí, jen je mi líto, že tímto příběhem zřejmě skončí (soudě dle Promlčení, které právě čtu). Tam by byl velký potenciál pro další příběhy. Nejsou zde hluchá místa a to, že je brzy jasné, kdo je pachatel, není vůbec na škodu. Malé bezvýznamné plus dávám za detektiva, co poslouchá heavy metal. :-) Moc se těším na další autorovu knihu.

Adiee19
09.10.2016 2 z 5

Popravde som od knihy ktora je oznacovana ako najlepsia ceska detektivka cakala viac. Dej bol obcas nudny,postavy sa nijak nevyvijali,uz od polovice som vedela ako to dopadne. Jedinym ozivenim boli vsuvky z Martineho zivota. Na knihu som sa velmi tesila, precitala som ju za vikend ale bolo to pre mna sklamanie :(

iris861
09.10.2016 4 z 5

Taková jednodušší detektivka ale pěkně se četla.

bagel
05.10.2016 4 z 5

Četla jsem knihu v elektronické verzi a pořád mně připadalo, že ji nemám staženou celou. Čekala jsem propracovanější děj, ale nakonec se mně to docela líbilo. Oživením byly pasáže vztahující se k pachateli. Trochu se mně nezdálo, že by takhle izolovaně mohla žít matka se synem tak dlouhou dobu. Dala bych 3,5 hvězdičky.

Martiiiik
11.09.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla za den :-) měla spád, téma bylo zajímavé.. Tušila jsem od začátku směr děje.. Taková lehká letní detektivka :-) doporučuji :-)

poiu
07.09.2016 3 z 5

Polednice se mi četla moc příjemně... Bavili mě oba hlavní hrdinové i samotný příběh... Trochu psycho je vsuvka Marty, to je opravdu tragický životní příběh a smůla na lidi...

Váhám mezi 3 a 4 *. U mě dobrý. :-)