Polednice

Polednice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301963/bmid_polednice-tsv-301963.jpg 4 500 150

Policista Tomáš Volf série

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.... celý text

V28
29.04.2019 3 z 5

Tak moje první Březinova krimi, ale určitě nezůstane poslední. Taková čtivá, jednoduchá jednohubka. Nepamatuji se, kdy jsem naposled tušil vraha tak brzy, možná tohle bude rekord, ale četlo se to prostě samo. Sympatická dvojka vyšetřovatelů - zelenáčů, které jsem si hned oblíbil a přes nějaké to šlápnutí vedle, jim fandil. Kromě toho rychlého odhalení vraha, což se snad v dalších knihách změní, to byla hodně odpočinková, za vlasy nepřitažená krimi ze známého prostředí.

Evišťátko
14.04.2019

I já musím napsat , že pro mě je Polednice skutečně dobrou českou detektivkou a že jich je jak hub po dešti. V záplavě severských krimi, kterým se nebráním ,ale už i mezi nimi si začínám vybírat, je Polednice ryze naše , nepřitažená za vlasy , bez zbytečného balastu a se správnou dávkou napětí.

Myšoun
24.03.2019

Nemám ráda severské krváky ani komplikované detektivky kde se prolínají děje s mnoha postavami.
Polednice je dobrá jednoduchá detektivka z obyčejného českého prostředí. Příběh pachatele je spíš tragický...myslím ale že v anonymním prostředí sídliště by mohl být reálný. Od pana Březiny jsem četla "Na kopci", není to špatné, ale Polednice je daleko lepší. Doporučuji všem, kdo mají rádi přehledné čtivé, trochu napínavé příběhy se sociálním podtextem.

Esmeralda168
18.01.2019 3 z 5

Taková průměrná detektivka z českého prostředí. Za plus považuji, že nebyla zbytečně protahovaná, jak je to často u knih zahraničních autorů.

Tyet
28.12.2018 4 z 5

Dobře napsaná, napínavá detektivka, ve které je pachatel zároveň obětí, jehož smutný osud vede ke zlu. Knížku jsem přečetla za jediný den a vlastně jediné, co bych vytkla, že je příliš krátká. Uvítala bych více rozpracovaný příběh hlavního hrdiny, příběhy obětí a dalších důležitých postav, myslím si, že by to kniha klidně snesla.

dlabikk
16.12.2018 3 z 5

Oddydchová detektivka. Příběh byl zajímavě psaný, ale nebyl nepředvídatelný.

Arsi007
10.12.2018 3 z 5

Nez jsem se vrhla na Polednici precetla jsem Petidomi od Pribyla a musim rict, ze to se mi cetlo mnohem lepe. Polednice mi prijde jako povidka vasniveho ctenare detektivek, ktera byla rozepsana do cele knihy. Eva i Tomas byla dvojice amateru, ktera asi mela dojem, ze se z nich vsichni posadi na zadek. A Evin ulet na konci knihy byl vrcholem nezodpovednosti. Nicmene abych knihu jen nehanila, libily se mi, jakozto hrde obyvatelce Budejc zjevne narazky na nektera mista v knize, ktera jsem poznavala.

ArwenAragorn
03.11.2018 5 z 5

Dobrá česká detektivka.

PetiJelinkova
25.10.2018 3 z 5

Od knihy, která je označovaná jako nejlepší česká detektivka jsem čekala víc. Navíc hlavní postavy mladých vyšetřovatelů mi byly nesympatické. Příběh byl nudný a brzy bylo jasné, kdo je vrahem.

Eicherik
15.09.2018 5 z 5

Velmi povedená česká detektivka odehrávající se na horkem rozpáleném sídlišti. Děj je z části předvídatelný a celkem uvěřitelný. Doporučuji celou tuto dvoudílnou sérii.

Dáma s hrnstjm
22.07.2018 2 z 5

Budu kritická, neshodnu se s pochvalnými komentáři... Detektivka mi přišla tuctová, plná klišé. Příběh Marty byl tím nejzajímavějším (a nejlépe řemeslně napsaným), ostatní děj mi přišel překombinovaný nebo spíš divně poskládaný. Postavy mladých vyšetřovatelů mě nezaujaly a jejich chování mi místy přišlo místy až směšné. Po stránce jazykové velká nuda - u překladových knih to neřeším, ale od českých autorů čekám trochu víc snahy a "umění." Nic ve zlém, ale možná by autor měl víc číst než koukat na americké krimi seriály :)
Jak připomíná triatlet níže, odkaz na knihu v Martinině ložnici je zajmavým detailem.

Zoy
17.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji během odpoledne. Je to druhá kniha od autora a určitě budu čekat na další knihy. Velmi slušné a hlavně české krimi

triatlet
17.06.2018 5 z 5

Polednici jsem četl bezprostředně po Promlčení. Když jsem viděl, že titul je držitel ocenění Nejlepší česká detektivka, měl jsem trochu předsudky. Rozplynuly se během prvních pěti šesti kapitol.
V jednoduchosti je síla - autor nijak nekombinuje. Poctivě charakterizuje postavy - dvojice začínajících vyšetřovatelů je nesourodá, ale je mi sympatická. Z popisu města se dá odvodit asi autorovo rodiště.
Zajímavé jsou detaily týkající se identikitu, náhled do sociálního rozdělení periferie společnosti - bezďáci, santusáci, smažky... Z argotu zaujalo spojení "na fárkách".
I když je pachatel známý, tak se mi líbilo střídání vypravěčů a posunování děje různými pohledy.
Na knížku, již měla psycholožka Martina v ložnici, respektive na klíčovou postavu příběhu, jsem si při četbě několikrát vzpomněl.
Shodu přísudku na s. 161 "...postaral se o všechno, co Marta i její děťátko potřebovali" nepovažuji za chybu.
Komentář napsaný během poslechu tří písniček Davida Guetty.
..........................................................................................................
Dum spiro spero aneb doufám, že Jiří Březina absolvuje nějaký běžecký závod a svým postavám umožní, aby čtenáři při sledování jejich příběhů lapali po dechu.

Dogberry
31.05.2018 5 z 5

Výborná česká detektivka, určitě si přečtu i ostatní knihy od tohoto autora ...

Princezna_V
20.05.2018 4 z 5

Čtivá detektivka, zvlášť zajímavé bylo vyprávění Martičky.

Sheldon
19.03.2018 5 z 5

Super detektivka s Tomášem Volfem, jehož druhý případ má blíž k Thomasi Harrisovi a jeho profilování pachatelů. Určitě by si to zasloužilo i filmové zpracování.

Inka063
05.01.2018 4 z 5

Mně se Polednice líbila dost. Zápletka sice není nijak světaborná a pachatele lze docela brzy odhalit, ale dobré je to, co je za tím. Co člověka formuje, kdo a co může za jeho projevy? Březinovy popisy postav, žáru mezi paneláky i bytu matky se synem jsou barvité a tak výstižné, že máte dojem, že jste přímo "na place".
S pachatelem soucítím a jeví se mi více jako oběť.
A bonus navíc: Březina je "Budějčák"!

pavčape
01.01.2018 3 z 5

Knížka přečtená za dvě odpoledne, ale bohužel mě moc nenadchla. Pachatele jsem tušila od začátku a nespletla jsem se . Takový trochu kostrbatý příběh, ale bez velkého krveprolití. Četba tak akorát na ta dvě klidná odpoledne :-)

Puntíkatýhrnek
05.12.2017 4 z 5

Polednice není špatný příběh, je vidět, že jí napsal policista. Poměrně dobře se čte, i když to není úplně strhující čtení...Četla jsem obě autorovy knihy (Promlčení) a řekla bych, že Polednice je trošku lepší...

OcniBulva
25.10.2017 5 z 5

Opět další čtivá knížka od pana Březiny. Přečetl jsem ji na dva zátahy.