Polednice

Polednice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301963/bmid_polednice-tsv-301963.jpg 4 500 150

Policista Tomáš Volf série

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.... celý text

Danago
19.12.2022 5 z 5

Konečně jsem se dostala k prvnímu dílu série. Bavil mě tak jako následující, které jsem četla dřív než první díl. Toto je česká detektivka, která mě baví.

Chesterton
09.12.2022 2 z 5

Pocitově horší trojka. Tak trochu detektivní pohádka, ale nápaditá a čtivá. Ve finále smutná. Nabízí se srovnání s Martinem Goffou - potom je mi Březina daleko bližší.
Líbil se mi nápad s názvem, styl vyprávění s proloženými částmi (i přesto, že mi to zprvu šlo dost na nerv a přeskakovala jsem) i postavy detektivů začátečníků. Ještě se s autorem asi spíš v nouzi potkáme.
3/2 ;o)

birgitte
09.12.2022

Výborný detektivní román, doporučuji všem tohoto skvělého českého autora detektivek. Určitě si přečtu vše, co napsal

pepa4081
26.11.2022 3 z 5

Slušná česká detektivka. Velmi dobře se četla. Přečteno za dva dny.
Uspokojivé.

Fanda74
20.11.2022 5 z 5

Za mě dobrá detektivka, rád sáhnu po další knize autora, příběh se tak pěkně rozvíjí a je napínavý

marekB78
20.11.2022 5 z 5

Já osobně jsem spokojený. Je to taková čtivá oddechovka. Oba hrdinové jsou sympatičtí :)Věřím, že další díly budou ještě lepší a pokračuji ve čtení :)

Kanimůra2
17.11.2022 5 z 5

Já bych do toho nešťourala. Chtěla bych sice taky vidět tak prázdné sídliště v denní dobu, ale budiž. Kniha je čtivá, hlavní hrdina je mi sympatický. I Eva. A že mluví sprostě (jak si tu někdo stěžoval) ? No to oproti jiným zahraničním detektivům je ještě poměrně umírněná. Celý děj je oproti zahraničním detektivkám umírněný.
Já jdu pokračovat.

LeHor
10.11.2022 4 z 5

Líbilo se mi to. Určitě si přečtu další autorovu knihu.

rezzba
07.11.2022 1 z 5

No řeknu to asi tak, kdybych si předem nezakoupil 2 knihy od autora a měl je půjčené z knihovny tak jsem to nedočetl. Kniha je opravdu krátká, kdyby byla vydána před 40 lety tak by měla asi 80 stran, protože tady je velké písmo, mezery, krátké kapitoly no a i toto jsem málem nedočetl. Byl jsem přesvědčený, že je to autorova prvotina, o to jsem byl překvapen že není a ocenění nejlepší detektivka roku mě uzemnila. To jsme na to tady teda opravdu hrozně. Kdo je vrah poznáte ihned, není tam ani jiná možnost. Vraždy ve dne na sídlišti bez svědků hmmmm ale budiž. Ovšem ten styl psaní jako kdyby to psalo12 ti leté dítě, strohé krátké, nepřirozené, věty typu... Jako kdybych to někde viděl, ale kde, uffff. Sprostě nadávající kolegyně je trapná, vůbec to k ní nejde ta drsnost. Vše je přesně jak v nějakém špatném filmu, zlý nadřízený atd. No snad se autor vypíše. Toto opravdu ne. Omlouvám se. A kdo to mu dal 5 hvězdiček tak by měl dát Olsenovi 40.

petula22
03.11.2022 4 z 5

Sérii jsem začala číst netradičně na přeskáčku :) je to znát, Polednice zatím jako první díl mi přišla nejslabší. I přesto je Polednice zdařilá česká detektivka se zajímavě vymyšleným dějem. Líbily se mi vsuvky vyprávění o Martě. Březina mne jako autor velmi mile překvapil.

Peggy2711
21.10.2022 3 z 5

Lepší než Promlčení. Moc pěkně vykreslené charaktery postav. Místy byl děj spíše nepravděpodobný, ale nakonec si to celé nějak sedlo. Dobré, pouštím se do dalšího dílu.

borupet
04.10.2022 5 z 5

Vynikající čtení. Moje druhá knížka od autora a jsem nadšená. Střídání pasáží s Martou a s vyšetřovateli mě moc bavilo, i "odtajňování" Martina životního příběhu, dávkované postupně. Ani poté, kdy už bylo jasné, koho hledají, to neubírá příběhu na čtivosti. Akorát mi místy přišlo nepochopitelné, jak Marta zvládla postarat se o dítě, ale to se v knížce nijak zvlášť neřešilo a asi bych zabíhala do zbytečných detailů....

brabofka
02.10.2022 5 z 5

Pohodovka. Nevím proč ale všechno mi směřovalo do Českých Budějovic, byť zmíněny nebyly. Asi se tomu nedá nic vytknout. Sice si na začátku říkáte co z toho bude, když nic není ale ono nakonec je. Myslím, že se JB s Tomášem Volfem může řadit mezi klasiku českých policajtů. Jsem zvědavá na další díly. A asi začnu poslouchat metal

veronika9761
07.09.2022 5 z 5

Za me super napinavy cteni.

99jana99
01.08.2022 4 z 5

Kniha se opět čte velmi dobře, ale dějově mě Promlčení bavilo víc. Určitě si přečtu další knihy pana Březiny.

lalela
29.07.2022 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a rozhodně jsem nadšená. Pasáže o vyšetřování sériových vražd byly skvělé, nicméně vykreslení a zpověď Marty bylo úžasné. Autor nám dal nahlédnout do života mentálně zaostalé ženy, která porodí dítě. Žije osamoceně v malém bytě a její jediný svět je televize a dítě. Z televize se dozvídá, co se děje na jejich sídlišti, a čtenáři spolu s ní sledují vyšetřování vražd dívek s dlouhými vlasy. Jedním slovem super.

Vestička
18.07.2022 3 z 5

Ech to byl zas tísňivej hnus. Pražský sídliště přes léto. Peklo. Kdyby žili na vesnici , tak se to nestalo. A četla jsem promlčení a vzplanutí a tahle byla určitě nejslabší. Dějem i prostředím

Klára90
22.05.2022 4 z 5

Tohle byl teda docela děsivý příběh, asi tím, že se vše špatné odehrávalo v pravé poledne. Bylo to napínavé, postava vraha a jeho zázemí byla propracovaná. U vyšetřování jsem měla pár nejasností, jako např. proč šli do té sámošky až druhý den po vraždě, ale nic co by nešlo odpustit :)
Moje druhá kniha s komisařem Volfem a zatím jsem si k němu nějak nedokázala najít sympatie, ale přeci jen je tady nováček, tak uvidím, jak se jeho osobnost bude vyvíjet v dalších dílech.

Jana_Hlus
24.04.2022 4 z 5

Rozjezd pomalejší, trošku kostrbatý, ale pak už to nabralo tempo a postupně se objevovaly jednotlivé dílky puzzle, které v závěru všechny do sebe hladce zapadly bez nějakých nereálně umělých zvratů. Kniha se čte velmi dobře, oceňuji hlavně propracovanost jednotlivých postav, různorodost prostředí i motivů.

zouharov
07.04.2022 3 z 5

Nejvíc mě zaujala postava vraha a prostředí, ze kterého vzešel.