Babišovo Palermo I

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474532/big_babisovo-palermo-i-uYF-474532.png 4.5201
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Babišovo Palermo I

zouharov
06. dubna

Nečte se to lehce. Párkrát jsem musela odložit, protože mi bylo z popisovaných věcí až zle. Přesto by si mělo přečíst co nejvíc lidí.

JKDelaney
03. března

Tak tohle je hnus, velebnosti.. Je mi z téhle knihy fyzicky špatně a ani nevím zda se někdy pustím do druhého dílu. Asi ne i když se mi doma také válí na stole..


Benny215
02. března

Velice smutné čtení

Simouš
22. února

Přestože Kmentu jako novináře uznávám, mám tentokrát výhrady k formě. Zachycení komplexnosti problému je bezesporu náročné, ale v rámci jednotlivých částí se autor často vracel k podobným příkladům, několikrát se objevila obdobná vyjádření,... Celkově to působilo trochu zmateně, přestože informační hodnota knihy je nesporná.

santa1212
22. února

Nevím, čekal jsem po pravdě řečeno výrazně víc. Pan Kmenta je vynikající investigativní novinář a v řadě případů své schopnosti osvědčil i v této knize. Bohužel ale místy se zdá, že jeho nenávist vůči AB (jakkoliv je zcela pochopitelná) prevysila jeho investigativní schopnosti nebo jak to napsat. Prostě často za něco AB kritizuje nebo primo obvinuje a "podklada" to tím, že to napsal např. novinář v článku na Forum24. To mi přijde slabé.

LiberX
19. února

Po přečtení zařazuji p. Kmentu do kategorie pseudoinvestigativních novinářů.

Drtivý obsah knihy je tvořen citacemi jiných politických komentátorů a rozhovory s bývalými členy či odpůrci ANO 2011. Takřka vše zůstává v rovině obvinění bez snahy předložit "skutečná čísla a tvrdá data". To platí i v případech, kdy se jedná o "údaje", které by bylo možné získat z veřejně dostupných zdrojů.

Co naplat, Kmenta sice již z dálky chrastí zbraněmi, ale nabito má slepými. Veškerá skandální odhalení končí v rovině pochybných a neetických praktik.

Výsledkem je jednostranná, účelově útržkovitá, místy až bulvární obžaloba a kritika A. Babiše a (jeho) hnutí ANO 2011, a to zcela bez kontextu či úsilí nastínit širší obraz politického prostředí a praktiky ostatních lídrů a zákulisních figur.

I přes výše uvedené výhrady hodnotím knihu kladně. Odprostíme-li se od autorovi zjevné antipatie k A. Babišovi, umožňuje nahlédnout pod některé z mnoha vrstev politických bojů o moc a peníze. Bylo by zcela naivní si myslet, že ostatní politická uskupení hrají podle zcela odlišných pravidel jen proto, že ti, kteří tahají za drátky, zůstávají v pozadí.

Milanp044
11. února

. Priserne depresivni cteni, doporucuji jen pro masochisty a jine otrlce.
Nastesti jeste mohly vychazet knihy, jako jsou Kmentovy.Za normalnich okolnosti by bylo mozne tyto kauzy sledovat v dennim tisku a lide jako babis, faltynek, zeman, minar, nejedly atp uz by bruceli nekde v dire, nebo by alespon byli vysetrovani jiz za sve prvni kauzy. Na druhou stranu diky lidem jako pan Kmenta, Safr , Casensky, Slonkova atd jejich odvaze a presvedceni, ze neni mozne se bez boje vzdavat je mozne, ze se z tech s..., ktere nam tady babis, zeman... a jejich nohsledi vytvorili muzeme dostat a asi dostaneme. Je skvele,ze po 10 letech zmaru je zase videt svetlo v tunelu.takze diky pane Kmento:)

HloupýHonza
09. února

Kmentu znám skrze skvělý podcast "Prohnilí" a jelikož umí předat informace poutavou formou, tak jsem si jeho knihy musel pořídit. Sám autor doporučoval, aby čtenáři nejdříve o Babišovi začali tímto Palermem, což jsem tak učinil a musím říct, že to je velmi důležitá kniha s poučnými informacemi, které předává čtivě. Každý by si Kmentovy knihy měl přečíst, aby případně prozřel a pochopil, že Babiš nemyslí na občany, ale pouze především na svůj byznys. Zároveň je zde poukázáno na ohromnou sílu populismu, která je velmi nebezpečná a umí strhnout plno lidí, bohužel nejen těch hloupých. Jsem moc rád, že jsme si ho nezvolili za prezidenta, tím se mi po volbách tato kniha dočetla alespoň s klidem.

1

Doporučujeme

Boss Babiš
Boss Babiš