Babišovo Palermo I

Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474532/big_babisovo-palermo-i-uYF-474532.png 4.676

Kniha Babišovo Palermo I

Iki1

Před autorem klobouk dolů. Perfektně vyzdrojované, napsané jasně a srozumitelně. A protože lidská paměť je krátká, je fajn si čas od času připomenout a zároveň si doplnit informace. Jen mě na konci knihy napadá, kdy konečně se Češi vymaní z vlivu tohohle sektáře.

DarkLady

Varování: čtením této knihy se vystavujete zvýšenému nebezpeční pocitů úzkosti, bezmoci a depresím

n.ezn.amy

Skvělá práce pana Kmenty, která mapuje vstup do politiky agenta Bureše. Je ovšem dost depresivní až děsivé číst jeho propojení na policii, kteří mu vědomě či nevědomě pomáhali odstranit jeho konkurenci. Italská camora by mu mohla závidět, jak si lze získat kontakty ve vedení policejních útvarů a využít je ve svůj prospěch. Tuhle knihu bych hlavně doporučil voličům Anofertu, ale ti si jí nikdy nepřečtou.

LenkaKT

Jak někdo psal přede mnou, člověk to ani nechce číst, protože nevědomost je sladká. No, ale jsme dospělí. Kmenotovy knihy poslouchám v audio, lépe se mi vnímají a hůře se od toho utíká. I když už toho vím hodně, zas tu bylo něco nového. Jsou to takové dílčí střípky, kdo by chtěl přesnější portrét Babise, lepší je Boss Babiš, tohle doplňuje historky z období politické fáze.

adales

Popravdě ani nevím jak to hodnotit. Někdy si připadám, že knihy Jaroslava Kmenty čtu už jenom z čistého masochismu. Nesčetněkrát jsem se při čtení knihy přistihl, že jsem se sám sebe ptal, proč to vlastně čtu, když mě to ve výsledku akorát ještě více nas....
To ale není nic proti práci pana Kmenty, spíše mi vadí to, co se v knihách dozvídám. Pokud jde o knihu samotnou, tak není tak dobře strukturovaná jako např. Boss Babiš, která přece jenom byla více komplexním příběhem o vzestupu jednoho oligarchy. V knize Babišovo Palermo I jsou spíše uvedeny jednotlivé střípky, ilustrující působení Babiše ve vládě, které nejsou zase tak pevně provázané, spíše celkově ilustrují pozadí "politiky" a způsob jednání Babiše.
Jen je škoda, že knihu z velkou pravděpodobností nikdy nevezmou do ruky ti, jimž je možná primárně určena - voličům Babiše. Takhle to, bohužel, dopadne asi stejně jako u předchozích Kmentových knih - přečtou si je členové "bubliny", kteří už mají stejně názor na Babiše či Zemana jasný a kniha jim jen pomůže se v jejich názoru utvrdit.

Marketa1994

Jako už je zvykem, práce pana Kmenty je skvělá. Ale ze skutečností, které v knize jsou je člověku prostě tak nějak blbě..

Rocker007

Typická Kmentovina jak jej máme rádi. Poslouchal jsem jako audioknihu.
Skutečně Palermo. Obdivuhodná práce.

sharik

Kmentovo shrnutí stavu naší země. Výborně napsáno, nutno podotknout. Nebýt to realita, byla by to hezká a napínavě napsaná parafráze Puzova Kmotra, jen bez té romantizace mafiánství. Výsledkem je kniha, která hledá odpověď na otázky, proč jsme v takových hlubinách septiku a jak k tomu došlo. A zároveň jde o psychologický profil Andreje Babiše a shrnutí jeho cesty k moci od počátků až do letošního jara. Babiše, totalitářského šéfa, kterého jsme si sami (míněno my Češi) ne stvořili, ale dosadili do čela a ještě si za tím většinově masochisticky (nebo tak slepecky?) stojíme. Autor sice nabízí jednostranný pohled, nicméně opřený o značnou řádku svědectví, důkazů a pramenů. Není to veselé čtení. A je smutné, že k ti, kdož by si to měli přečíst nejvíc (tedy ti, kteří nevidí, že A.B. je psychopat, co se chytil příležitosti a koupil si republiku, kterou vysává a ždímá) se téhle knize vyhnou obloukem. Není divu v tak rozdělené společnosti, na čemž má předmět Kmentova zkoumání také svůj podíl... Ale třeba to jednoho dne poslouží alespoň jako historický dokument, memento doby, na kterou budou naši potomci hledět s úšklebem, jak jsme mohli být takoví idioti a tohle dopustit. Jednou, až vše, co tu Kmenta popisuje, bude jen těžko uvěřitelnou minulostí (což mimochodem nejspíš předjímá i autor tím, jak vše popisuje v minulém čase a dává tušit, že ideálním čtenářem je někdo, kdo si knihu otevře až za dlouhá léta, přičemž tenhle styl je čtenářsky příjemně přívětivý, patrně díky svému nevyřčenému optimismu)...

Boss Babiš
Boss Babiš