Babišovo Palermo I

Babišovo Palermo I https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474532/bmid_babisovo-palermo-i-uYF-474532.png 5 238 52

Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO.... celý text

Hotovson
13.08.2021 5 z 5

Co na to říct? Věděl jsem, že to je špatný, ale že je to až takhle v prdeli, z toho jsem docela v šoku. Ten člověk prolez státní aparát takovym způsobem, že tohle odstranit jen tak nepůjde. Bije se ve mě strašně moc pocitů, jako nasrání, znechucení, beznaděj (že se v říjnu cokoliv změní), údiv (jak někdo může bejt takový bezskrupulózní hovado, lhát lidem do očí a přitom se tvářit, jakou řiká pravdu a ještě tomu sám věřit). Je toho strašně moc, ale hlavně je to zklamání, zklamání z části národa - chápu, že tu jsou lidi s odlišnejma názorama, to je dobře, tisíc lidí, tisíc názorů, ale tady jsou lidi, co se nechají prostě koupit za pár šušní a už nepřemejšlej, co bude dál, co ten člověk proved a dál bude vyvádět, že lidi jsou mu u prdele, jenom aby mu to tam hodili, víc ho nezajímá. Jsem zklamanej z opozice. Já osobně. Možná vy ostatní si tam někoho najdete, já tam nikoho, komu to hodit prostě nevidim a nějaký volení menšího zla? To jsme to opravdu za třicet let dopracovali až sem?

Vážně bych moc rád viděl světlo na konci tunelu, opravdu moc. Tak doufam, že v říjnu uvidim na konci toho tunelu aspoň malou jiskřičku, jinak to bude opravdu velký špatný. Toť muj názor, víc se v tom asi nemá cenu vrtat.

Díky J. Kmentovi za skvělej počin, rozšířil jsem si obzory, i když si nejsem jist, jestli někdy neni lepší nevědět...

iceVS
11.08.2021 5 z 5

Teda taková kampááááň...
Řadím se k těm, u kterých nastává přímá úměra v počtu informací X naštvání, nevolnost, znechucení.
Myslím, že je propastný rozdíl mezi spisovatelem a novinářem, ale Jaroslav Kmenta je geniální a obé dokonale skloubil. A dojem z díla ještě znásobil neuvěřitelnou pílí a informovaností.
Od jisté se doby se raději neptám na politické názory, tu a tam chci mít ty lidi ráda...

PéEm
07.08.2021 5 z 5

Pan Kmenta prostě umí. Spousta jmen, vazeb...ale on to podá tak, že se v tom člověk neztrácí. Příznivci blábolivého dona Andyho si knihu nejpsíš nepřečtou, ale i tak má její napsání a vydání smysl.

katy238
03.08.2021 5 z 5

Babišovo Palermo novináře a spisovatele Jaroslava Kmenty přiblíží čtenáři a zájemci dění na politické scéně zejména v souvislosti s hnutím ANO a osobou jejího předsedy, Andreje Babiše. V knize je možné dočíst se o vzniku strany samotné, její působení, milník zvolení do vlády v roce 2017 a její vliv na naší zemi od velkých úřadů až po každého z nás. Autor uvádí jednotlivé kauzy, jména i osudy spojené s hnutím nespokojených občanů a v této části končí pandemií Covidu.

Jedná se o první díl rozsáhlejší práce, která mapuje právě působení ANO v české politice, rozhodně jej doporučuji každému zájemci o dění v naší zemi. Něco je zjevné více, něco méně a svazek přináší některá zajímavá odhalení a vyprávění. Pro konkrétnější představu o knize však doporučuji její přečtení, protože názor každého je velmi subjektivní a je nejlepší, aby si jej každý udělal nakonec sám.

hnatlubo
01.08.2021 4 z 5

Naprosto s autorem a jeho závěry souhlasím, ale kladu si otázku jaký má tato kniha smysl, když to s Babišem a jeho voliči ani nehne.

DuchDoby
01.08.2021 5 z 5

Tuto knihu by měl zdarma dostat každý pomýlený volič, či každý fanda, hnutí ANO a jeho předsedy Dona donašeče Babiše.
I když chápu, že jeho fanoušci pozvednou prapor a budou volat své spolubratry do zbraně, opevní se na barikádách a vystřelí na každého, kdo se jen slovem dotkne jejich spasitele.

"Je to ještě větší zmetek než jsem si myslel/a," si řeknete po přečtení této knihy. A pak si odplivnete.

misantroop
29.07.2021 5 z 5

Z obsahu je člověku zle. Nicméně si myslím, že současné situace naší republiky a politiky vypovídá především o tom, jak nová média a způsoby manipulace ovládají veřejné mínění.
To co je označováno za PR je sprostá propaganda a vyhrává ten kdo má více peněz na ovládání veřejného mínění médii nebo dokáže vytvořit silnější dosah na sociálních sítích.
Po Babišovi zůstane potopa a my se v ní pořádně vymácháme.

dpxcz
26.07.2021 5 z 5

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

J.P.S.
26.07.2021 5 z 5

Za prvé chci pochválit styl psaní a členění kapitol. Od pana Kmenty jsem už četl více knížek, ale tato „odsýpala“ snad nejlépe. Oproti jiným knížkám téhož autora (triologie o Mrázkovi, Rudý Zeman…) jsem se méně ztrácel v popisovaných vazbách a nějak lépe se orientoval. Je vidět, že autor je zase o něco víc vypsaný a že předkládané informace i navzdory jejich rozsahu umí lépe dávkovat.

Největší pochvala samozřejmě směřuje k vlastnímu obsahu, za kterým je opět velký kus poctivé investigativní novinařiny. Za vůbec nejhodnotnější považuji zhruba první třetinu mapující osobní zážitky lidí, kteří kdysi do ANO vstoupili a na vlastní kůži zažili vnitřní fungování (klobouk dolů za jejich sebereflexi a ochotu mluvit!). Právě tady jde nejlépe vidět, oč Andreji Babišovi od samého počátku šlo, a že to v žádném případě není blaho občanů této země. Autor v této souvislosti velmi trefně přirovnává hnutí ANO k předraženým hrncům z předváděcích akcí. Výborná (byť žaludek obracející) je také poslední třetina, ve které je podrobně a konkrétně popsáno, které subjekty z koncernu AGROFERT čerpají státní podporu či evropské dotace a v jakém rozsahu (např. se přesně dozvíte, jak to přesně bylo s onou dotací na toastový chleba). Třebaže je tato kniha zaměřena hlavně na dění posledních sedmi let, pro dokreslení kontextu vás v nezbytném rozsahu seznámí i s činnostmi Andreje Babiše v dobách socialismu a ranného kapitalismu (aneb shrnutí předchozí knihy Boss Babiš v pár odstavcích). Pochválit musím i autorovu snahu vcítit se do voličů hnutí ANO, jejichž rozhořčení nad výsledky minulých vlád je zcela oprávněné.

Pokud bych měl zmínit nějaké negativum, tak snad jedině to, že knihy tohoto druhu přesvědčí hlavně ty, kteří jsou již dávno přesvědčení… Což je vlastně na tom to nejsmutnější. Po dočtení se mě zmocnil velmi pesimistický pocit, že je jen otázkou pár let, než to u nás bude jako v orbánovském Maďarsku (není otázka zda, ale kdy…). Nicméně autor v závěru předkládá optimistickou vizi, tak budu naivně doufat, že má možná pravdu…

Za mě dosud nejlepší kniha od pana Kmenty

onRock
22.07.2021

Slovensko má ohromné šťastie, že sa Andrej rozhodol pre Českú republiku. Na druhej strane osobností podobného rázu je tú žiaľ stále dosť, najmä medzi hornými desať tisícmi.

Dresia
17.07.2021 5 z 5

Výborné shrnutí mysli a praktik psychopata posedlého mocí. Cítím hroznou bezmoc, když sleduju předvolební výsledky, které mu opět nahrávají.

CountNosferatu
14.07.2021 5 z 5

Čtivá rekapitulace Babišových afér a rozhodnutí v politice, které jsou uvedeny do širšího kontextu díky svědectvím různých lidí, kteří se s Babišem buďto setkali, nebo spolupracovali- ať se jedná o bývalé členy ANO, kteří prozřeli a odešli, nebo o svědectví lidí z byznysu. Agent STB Bureš se tu díky tomu zcela odhaluje - jako křivák a manipulátor, který je schopen pro vlastní prospěch úplně všeho. Po přečtení knihy vám nebude dobře, ale stojí to za to.