zelda7 zelda7 komentáře u knih

Nesmazatelné záznamy Nesmazatelné záznamy Edward Snowden

Moc zajímavá kniha, některé části mohli být za mne trochu kratší nebo srozumitelnější, ale chápu knihu i jako jakousi obhajobu Edwarda Snowden a, proto je mi jasné, že chtěl některé části vysvětlit podrobněji a v podstatě se jedná i o jeho životopis. V některých částech knihy jsem se docela i pobavila, ale je to tím, že autor je zkrátka opravdu inteligentní člověk a některé jeho myšlenkové pochody již v mladém věku mne rozesmáli, jako např. že ve třinácti letech usoudil, že už školu nepotřebuje. :)

02.01.2024 5 z 5

X X David Demchuk

Dokonalá kniha s prolínáním různých rovin, jak časových tak věcných fikce vs. realita. Kniha byla velmi zajímavá právě tím, že autor prokládal vyprávění děje svymi reálnými zážitky. Pokud se jedná o dějovou linii, tak tam mne z některých momentů vyloženě mrazilo. Ač se nejedná žánrově asi vyloženě o horor, já se opravdu po dlouhé době ne/příjemné bála.

08.12.2023 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nebylo to špatné, ale nějak jsem asi čekala víc. Nic netušíc jsem si ale celkem připravila tematicky půdu, jelikož hned po této knize mne čekala kniha Columbine...

08.12.2023 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tentokrát díl z mrazivého prostředí, které bylo opravdu věrně vykresleno, to mne na celé knize nejvíce zaujalo, jak dokážou popisy vtáhnout čtenáře do děje. Náčelnice se tentokrát vydává v přestrojení do amisske komunity v jiném městě. Jak už někdo v recenzích psal, souhlasím s tím, že na knihách od Lindy Castillo se mi líbí jakási jednoduchost, ale zároveň zajímavost příběhu. Zkrátka se dá číst jako oddechovější čtení pro náročnějším pracovním dni. ;-)

08.12.2023 5 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Překvapilo mne, o jak silný příběh se jedná... O události jsem si nic nezjišťovala a moc nevěděla co se přesně stalo, na knihu jsem byla ale moc zvědavá. První čtvrtina knihy je asi nejsilnější, poprvé jsem si musela knihu z edice true crime trochu dávkovat. Rozhodně doporučuji k přečtení už kvůli opět velmi podrobnému popisu události i toho co se dělo poté.

08.12.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Detektivní série z prostředí amišů mne dostala, za mne první přečtený díl z této série a určitě ne poslední.

12.11.2023 5 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Tento díl mne bohužel zklamal. Jessica jako hlavní postava této série je má oblíbená, ale na rozdíl od prvního dílu, který se mi moc líbil byl tento překombinovaný, mnoho věcí skončilo otevřeně, nebylo řečeno jak se to stalo, tudíž to vypadalo jako nelogické, no zkrátka tento díl se moc nepovedl, nepomohlo tomu ani přehnaně natahovaný obsah knihy. Přesto si ale určitě přečtu třetí díl pokud vyjde, protože postavy Jessicy a Damiana jsou mi sympatické.

12.11.2023 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zfilmovaná verze této knihy je moje srdcová záležitost, proto jsem si chtěla přečíst i knihu, která je také úžasná, ten příběh je zkrátka jedinečný i vzhledem k době, kdy Cheryl cestu podnikala. Bohužel jsem ale už dotčená filmem, proto některé pasáže na mne asi nezapůsobili tak, jako kdybych příběh dopředu neznala.

25.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

(SPOILER) Tento díl byl ze série romantických útěků bohužel ten slabší. Je škoda, že námět, který mohl být zakomponován do příběhu více byl zmíněn až na konci (vazba na válečné období a život na vinici tehdy).

25.10.2023 3 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje třetí přečtená kniha od autora. V čem se odlišuje od ostatních? Určite tím, že autor, zde nechává trochu více nahlédnout do svého nitra a ukazuje i jeho hlavní pohnutky, proč se na cestu vydal, což moc oceňuji. Jít Camino je už pár let na mém listu, co bych někdy chtěla podniknout, jsem ráda, že jsem to mohla (zatím) díky knize zažít. V knize mne nejvíc vzali za srdce některé příběhy lidí, se kterými se autor na cestě setkal, ať už to byl Jim, Johanna nebo Andy, díky kterému vznikla aplikace Camino ninja...

15.10.2023 5 z 5

Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Ann Rule

Tuto knihu mohu vřele doporučit. Oproti knize o Tedu Bundym od paní autorky zde oceňuji opravdu nestrannost, která byla předchozí knihou trochu postižena.

První třetina knihy je nabitá informace o obětech zabijáka od zelené řeky, v této části jsem už někdy trochu ztrácela pojem o některých obětech a začínali se mi slévat příběhy, přesto moc oceňuji, že v knize byla i tato část, jelikož tím byl vzdán holt a důležitost obětem. Poté co byl čtenář seznámen s životy obětí se rozjelo pátrání, práce detektivů, spolu s prolínáním úseků z života vraha.

Kniha se mi opravdu moc líbila, asi i díky tomu, že oproti knize z této série True crime o Richardu Ramirezovi či Tedu Bundym, jsem tento příběh neznala a nevěděla jsem zkrátka, jak skončí, o to víc asi zajímavá a napínavá mi kniha přišla. Opravdu oceňuji tyto knihy od nakladatelství Jota, které jsou kvalitně zpracovány.

12.10.2023 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Na tuto knihu jsem se celkem těšila, i přes ně úplně exkluzivní hodnocení, co se Kinga týče. Zklamaná jsem ale nebyla. Příběh mi sednul, bylo to tajemné I trochu mimozemské... Líbil se mi i dovětek, kde Stephen King popisuje jak na nápad na tuto knihu přišel.

08.09.2023 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

(SPOILER) Kniha Uprostřed mi oproti předchozím knihám moc nesedla, téma bylo podobné, ale některé postupy hlavních postav mi zde přišli trochu zvláštní, šroubované možná až neohleduplné hlavně ty ve vztahu Martina a Veroniky. Dějová linka s Michalem mne ale dostala, hlavně konec, který holt nebyl úplně z těch nejšťastnějších. Obecně nehodnotím knihu špatně, ale u předchozích knih Martina Selnera jsem si při čtení jaksi i odpočinula, líbilo se mi s jakým sarkasmem kouká na svět, kniha Uprostřed mě ale spíš uvedla do deprese.

08.09.2023 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Z počátku jsem se do knihy nemohla moc začíst, dokonce jsem ji na čas odložila. Cca v půlce knihy jsem ale začala chápat co se děje a dějové linie do sebe začaly zapadat. Část jsem poslouchala i jako audio. Knihu proto nakonec hodnotím 4 hvězdami. Byl to zajímavý příběh, hezky vyprávěný s dostatečnou gradací. Líbila se mi pointa, kterou jsem si z toho tak trochu vzala a to, že ač vše napáchal Cujo, stejně za situaci mohli lidé, kteří zanedbali situaci a nechali ho nemocného doma. :/

31.08.2023 4 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Trochu takové nemastné, neslané. Nějakými náměty by to mělo i fajn myšlenku, ale nějak mi přišlo, že se to nezrealizovalo. Čtivá kniha byla, ale to bylo asi tak vše. Nehodnotím to úplně jako velké zklamání, ale spíše, že po dočtení mi přišlo, že mi to nic nepřineslo. 2-3 hvězdy.

25.08.2023 2 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Pro milovníky psů asi celkem povinnost si přečíst. ;), každopádně od druhé poloviny mi honba za osvobozením jiného světa přišla trochu méně zajímavá než první část, kde hlavním cílem bylo zachránit Radar. Přesto krásně vyprávěný příběh, prostě pohádka.

20.08.2023 5 z 5

Tato kniha se mi těžko hodnotí slovy, je totiž jedinečná. Strávila jsem s ní pěkné dva večery. Vyprávění ze života Martina Selnera má na mne jakýsi uklidňující vliv. Po přečtení knihy jsem ještě s Martinem Selnerem poslouchala rozhovor, je to opravdu zajímavý člověk. Jeho další knihu si určitě plánuji přečíst.

09.08.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Tato kniha si zaslouží pět hvězd za opravdu originální námět, se kterým jsem se ještě nesetkala. Kniha byla velmi čtivá, zápletka zajímavá, asi v polovině knihy jsem si říkala, že mi na knize chybí malý prostor věnovaný charakteru vyšetřovatelů, ale poté jsem vlastně zjistila, že tato kniha je v tomto trochu jiná je opravdu nadupaná vyšetřováním a popisem případu, prostě pravá detektivka. Závěr mi přišel i celkem logický a uvěřitelný, pachatele jsem ale neodhalila.

09.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Poslední díl s vyšetřovateli Laurou a Adamem, kriminální případ opět na jedničku, ale srdcovka pro mne asi zůstane Vesnice, kde byla asi lépe budována atmosféra případu a co si budeme, mne prostě zajímal i soukromý příběh Adama a Laury, proto mi nevadilo, že mu byl ve Vesnici věnován velký díl knihy, ovšem zde ve Vetřelci? Asi nemusím zdůrazňovat, jak v šoku jsem byla. Trochu i ukápla slza, nemění to nic ale na tom, že kniha byla opravdu prvotřídní. Moc se mi líbí podrobné popisy, kdy si dokážu přesně vykreslit jak vypadá místo, kde se děj odehrává. Ten konec byl ale prostě docela šok. Jsem zvědavá na další díla od Kristýny Trpkové.

05.08.2023 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

(SPOILER) Heinlein má asi v oblibě jméno Mike, proto i zde stejně jako v knize Cizinec v cizí zemi je hlavní postavou Mike, ale tentokrát se jedná o počítač, který ovšem má vědomí a s pomocí několika dalších hlavních hrdinů jsou katalizatorem vzpoury na Měsíci proti nadvládě Země. Bylo poměrně dost zajímavé číst o systému vzpoury, kdy každý znal jen pár klíčových lidí, ale nikdy ne toho úplně nahoře. Taky bombardování země bylo celkem neotřele vymyšlené, spolu s cestou Manuela a profesora z Měsíce na Zem.

30.07.2023 5 z 5