zelda7 zelda7 komentáře u knih

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Poměrně překvapivá kniha. Děj zde plyne úplně jinak než u klasických sci-fi knih. Sice mi chyběl větší popis zakázaného města, více se dozvědět jak to tam funguje, ale k tak byla kniha zajímavá.

08.02.2022 4 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Tento skutečný příběh se ani nedá popsat slovy, jak dechberoucí byl, stále myslím na osudy Rany. Je skvělé, že díky štěstí a své odvaze a houževnatosti dnes může žít lepší rovnoprávný život, což se ne každé ženě z arabského světa povede.

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

(SPOILER) Druhý díl se mi v něčem líbil mnohem více než první, asi tím, že už jsem svět dun, znala. Tento díl je více filozofičtější. Nejvíc se mi na dílu líbili gholové, obecně Bene Thleilax, trochu mi to připomnělo mou oblíbenou Nadaci. Knihu tedy doporučuji.

Duna Duna Frank Herbert

Ze začátku jsem byla zaskočená (možná jsem měla velka očekávání), jak komplikovaná kniha je, bylo složitější vyznat se v postavách a terminologii, hodně mi ale pomohl slovník, který je na konci knihy. Asi u 100 stránky jsem knize propadla a svět začala více chápat. Kniha určitě není pro každého, je to spíše těžší kniha i jazyk, ale je v ní něco skvělého, co stojí za to.

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Napínavý, hodně čtivý příběh. Zápletka byla zajímavá, bylo ale třeba dávat pozor o jakého z mnichů zrovna jde, minorité, premonstráti, dominikáni.... Díl bych tedy označila spíš za komplikovanější a více zamotaný. Ale líbil se mi.

08.02.2022 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Přečteno jedním dechem stejně jako první díl putování po Jižní Americe. Kniha je velmi čtivá. Nejvíc oceňuji opravdovost vyprávění bez příkras, také se mi moc líbili "faktické vsuvky", kdy se člověk dozví něco z historie místa či nějakou legendu. Nejvíce se mi líbila část knihy, která pojednává o Che Guevarovi. Knížku doporučuji. :)

14.10.2021 5 z 5

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Z celé série o Eliáši Baleym a Daneelovi byl tento díl nejlepší.

17.03.2021 5 z 5