Prokletí brněnských řeholníků

Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty – krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74538/prokleti-brnenskych-reholniku-74538.jpg 4.2377

Hříšní lidé Království českého (14.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Prokletí brněnských řeholníků

hrosik3

Nenáročné čtení. Postavy mám, ráda, ale někdy jednají tedy poněkud nelogicky.

Páájinka

Oldřich z Chlumu nezklamal.

Carmen13

Samotný příběh je v pohodě, zajímavý...ale nějak nesedí chování pana Oldřicha k Divišovi...přijde mi, že ho hrozně a zbytečně trápí. Až ponižuje. Neznat ho z jiných příběhů, myslela bych si, že je to pěkný pokrytec a sobec. Napřed mu sklepnici pomalu nacpe do postele a pak ho kárá...nevím, stejně tak mi přijde, že i panoš Ota se do něj zbytečně moc navážel. Třeba to s tím prstýnkem bylo podle mě úplně mimo mísu. Nicméně jak se říká, konec dobrý, všechno dobré a můžeme se vrhnout na další díl:-)

OldřichHanton

Před nedávnem jsem poslouchal i první díl celé série Dýka s hadem a hodnotil jsem ho veskrze pozitivně, jako vyloženě oddechovou detektivku do auta. Toto pokračování mě bohužel už zdaleka tolik nebavilo. Příběh nebyl moc věrohodný a brzy jsem se v něm začal ztrácet. Postavy jakoby neživé, s pár vlastnostmi, někdy až na hranici karikatury. Ke konci už mě vůbec nezajímalo, jak to celé dopadne a kdo za vším stál. Vondruškovi se nadá upřít řemeslná zručnost, knížka se naštěstí čte docela dobře, za pár měsíců si z ní však už nebudu pamatovat nic.

olívoil
29.12.2018

velice čtivá kniha, mám ráda tyhle historické detektivní příběhy...……….už se těším na další knihy

Ajrad1981
18.12.2018

Asi nejlepší "vondruškovka", kterou jsem zatím četla.

KURACHJO2018
18.12.2018

Naprosto dokonalé, možná s trochu předvídatelným koncem, ale vymyslete si to, napište to tak, aby tomu masy rozuměly..... prostě Vondruškovy knihy mají to kouzlo, že pobaví, poučí a nenechávají vás v klidu.

Malarkey
17.12.2018

Pan Vondruška tu svojí další knihu ze série Hříšných lidí Království českého opět pojímá trošku jinak. Posílá družinu Oldřicha z Chlumu do Brna vyšetřit ztrátu specifické knihy. Na první pohled nenápadný úkol zapříčiní sérii vražd a tak je o vyšetřování postaráno. Čtivé, zábavné, co dodat...snad jen, že momenty s Pajdou byly nejlepšími momenty celé knihy. Nesmírně zajímavá postava, která by si do budoucna zasloužila připomenutí.