Prokletí brněnských řeholníků

Prokletí brněnských řeholníků https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74538/bmid_prokleti-brnenskych-reholniku-kPL-74538.jpg 4 561 100

Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty – krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého.... celý text

Atanone
30.07.2018 5 z 5

Bylo to takové...chlapské. A chytré ☺
Důvodem mého prvního setkání s panem Vondruškou byla ČV,ale příště už to bude jen zvědavost,jaký další příběh usnoval.

tlllk
26.07.2018 4 z 5

Ako adio to bolo fajn, detektívka zabalená do histórie, aj laik ako ja môže čo to pochytiť ....

Nelly
21.07.2018 2 z 5

Děj se táhl, těžko se orientovalo v zainteresovaných postavách z různých řádů, styl psaní příliš jednoduchý, nezajímavý, jazykově chudý. Za mne poslední Vondruška, šanci jsem mu dala dvakrát...

coquus
11.06.2018 4 z 5

Další příjemná historická detektivka, tentokrát z Brna. Mám přečtené asi tři knihy z této série a tato tak nějak zapadá do osvědčeného standardu. Zaujal mě způsob, jakým se Ota dostal z olomouckého vězení. Nevím, zda-li by si v reálu opravdu domyslel jak se věci mají, ale v tomto oddechovém příběhu proč ne.

Standa24
10.06.2018 3 z 5

Pro mě jeden ze slabších dílů série, zápletka byla zajímavá, ale škoda že ji autor více nerozvinul. Plus za dějovou linku s Divišem :)

mandari
05.06.2018 4 z 5

Musím říct, že jsem ani nečekala, že mě bude tato kniha tolik bavit. Ale opravdu to bylo velmi milé čtení.

babystar
07.05.2018 5 z 5

Příjemná knížka, kterou jsem si užívala. Procházka středověkým Brnem mne nadchla. Hned jsem si našla mapu středověkého Brna, dějiny zábrdovického kláštera (ono ho v 50. letech 13. stol. opravdu zasáhlo silné zemětřesení) i něco o minoritském a dominikánském klášteře. Jen téma ztraceného rukopisu a hádky kolem počátků křesťanství na Moravě mne zrovna moc nezaujalo. Jinak napětí, tajemství, souboje, intriky, vraždy i milostné pletky nechyběly.

marimari
25.04.2018 4 z 5

Další podařená kniha z dlouhé řady ostatních.

85098211
14.04.2018 5 z 5

Omlouvám se případným kritikům této knihy, ale já prostě nemůžu jinak ;-). Pana Vondrušku jsem si oblíbila hned po přečtení první knihy od něj před několika lety - a od té doby mu zachovávám přízeň. Konkrétně tuto knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a byla jsem spokojená úplně stejně jako u ostatních jeho knih. Příběh je čtivý, pachatel podle mého názoru neodhalitelný, styl psaní - tak typický pro autorovy knihy - mi vyhovuje, proto si kniha zaslouží pětihvězdičkové hodnocení :-).

DuncanIdaho
07.04.2018 4 z 5

Při čtení jsem se dobře bavil. Knihu jsem četl každou volnou chviku a četla se mi snadno. Po nějakém čase určitě zase sahnu po knize od pana Vondrušky.

pichova.veru
04.04.2018 5 z 5

Netřeba slov :)

jarin58
29.03.2018 4 z 5

Opět několik příjemně prožitých večerů s panem Vondruškou.

Sova15
01.03.2018 3 z 5

Opravdu rozvláčný začátek, ztrácela jsem se mezi všemi těmi řeholníky. Ale později se příběh rozjel a začetla jsem se. Je vidět, že i dříve to byly samé intriky. To nám zůstalo do dnes.

aginecka
15.02.2018 3 z 5

Asi jsem měla zůstat u té jedné ochutnávky. Při čtení druhé knížky jsem měla, co dělat, abych udržela pozornost. Opět do detailů propracované, ale pro mě opakování téhož. I když je samozřejmě příběh jiný (a vůbec ne špatný), forma je tak výrazná, že se obsah ztrácí. Ale nenechte se odradit!

Eeli
08.02.2018 3 z 5

Příjemná historická detektivka, ale... Začátek je poněkud rozvláčný, teprve po polovině knihy mě začal příběh pořádně bavit, i když mi nějak uniklo, jak Oldřich na to řešení vlastně přišel... Nemohu posoudit míru historické autentičnosti, ale je zřejmé, že pan autor má přehled. Samotný motiv sporu o původu a okolnostech křesťanského učení na Velké Moravě je zajímavý.

Marekh
07.02.2018 3 z 5

Kniha mne příliš neoslovila, ale není to tím, že by byla špatně napsaná. Spíše je to tím, že nečtu moc historické romány a celkové zpracování knihy neupoutalo moji pozornost. Vím, že je tento autor oblíbený u mnoha čtenářů. Určitě neplánuji číst další knihy od tohoto autora.

Některé okamžiky byly vtipné.

Francoa
22.01.2018 5 z 5

Přeci jenom, už jsem několik knih autora přečetl, tak vím, co můžu očekávat.Zase jsem
se dobře bavil a čas příjemně utíkal.Tentokrát Diviš udatně zastoupil Otu i když nerad (nebo rád?), můžete si vybrat.Na odpočinek bezva kniha a snad i trocha zajímavé historie se tam najde.

karel0684
16.01.2018 4 z 5

Vondruška je pan spisovatel. Sice při čtrnáctém díle už začínám znát jeho postavy, jak své boty. Zajímavé je prostředí klášterů a klášterních řádů

Jaruš7
14.01.2018 5 z 5

Pohodová načtená detektivka, elegantně rozvinutý děj s indícií erbu z nedalekého zámku mého rodiště, pohlazení po duši, zpestření historie této unikátní stavby je záslužné.
Oldřich z Chlumu se svou partou jsou opět v akci. Citáty mluví za vše.
Citace: " Přátelství se rodí v srdci, ne ve víně."
" Zahálka je matkou hříchů."
" Prý se modlí, aby se mýlil."
" Dominikáni - Dominicanes - Boží psi "
" Váš muž v bitvě zemřel, paní. (ona) Zůstaňte s námi, budeme oslavovat."
" Když D... mlčel, mohli ho považovat za filozofa."
" Vědění je jako víno, jednou okusíš, a už s tím nemůžeš přestat."
Bezvadný.

HCh
12.01.2018 5 z 5

Opět příjemná Vondruškova detektivka. Zajímavý námět a zajímavé rozluštění.