Kronika zániku Evropy: 1984–2054 přehled

Kronika zániku Evropy: 1984–2054
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410510/bmid_kronika-zaniku-evropy-9fC-410510.jpg 3 319 319

Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984–2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá budoucí rozpad západoevropské demokracie, a proto s členy rodiny a přáteli budují malé chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a bojům o přežití.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kronika zániku Evropy: 1984–2054. Přihlašte se a napište ho.

momo67
17.06.2024 4 z 5

Nikto nemôže od fikcie v druhej časti očakávať historickú presnosť. Je ale vidno, že autor sa zaoberá históriou a tiež je známe že história sa často opakuje. Vychádza z toho, že zatiaľ žiadna dominancia netrvala večne a celkom rozumne predpokladá pokračovanie tohto trendu. A navyše vie písať preto sú postavy, ktoré nás fiktívnou históriou sprevádzajú mnohorozmerné. Niekedy sa s nimi stotožňujete inokedy ich odsudzujete. A navyše dobre sa to číta.

jiri77
14.06.2024 4 z 5

Musím se přiznat, že romány od Vondrušky vůbec nečtu, jen literaturu faktu. Tohle je můj první román od autora a celkem mě bavil. Hodně se mi líbilo, že se autor s ničím nemaže a napíše to tak, jak to vidí a cítí. Doufám ,že román zůstane jen fikcí, ale mám strach při pohledu na dnešní Evropu, že se to žene do záhuby. Knihu můžu jen doporučit

Pall11
18.04.2024 3 z 5

Pana Vondrušku čtu rád. A díky tomu,že se mi styl jeho psaní líbí jsem toto dílo dočetl. I když mě to v závěru už vůbec nebavilo. Už několikrát jsem tu v mých hodnoceních obsáhlých knih psal,že někdy méně znamená více a za tím si stojím i ted'. Docela jsem se těšil na to jak pan Vondruška dystopii pojme a zpočátku se mi jeho pojetí líbilo. Líbilo se mi i to,že se nebál mluvit o muslimech a romech a jejich ne-přínosu společnostem do kterých se snaží dostat a na kterých chtějí jen a pouze parazitovat. Jenže ten příběh byl zbytečně dlouhý a ke konci už mě nebavil. Dočetl jsem ho jen s velkým vypětím svých duševních sil. V každém případě se těším na další historickou detektivku z pera pana Vondrušky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Žádná květina není sama o sobě krásná. Krásnou se stává teprve ve chvíli, kdy ji uzří oči člověka, který v ní dokáže najít to, co on za krásu považuje.

Kniha Kronika zániku Evropy: 1984–2054 v seznamech

v Právě čtených25x