Kronika zániku Evropy: 1984–2054

Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984–2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá budoucí rozpad západoevropské demokracie, a proto s členy rodiny a přáteli budují malé chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a bojům o přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410510/big_kronika-zaniku-evropy-9fC-410510.jpg 3.5262

Kniha Kronika zániku Evropy: 1984–2054

Vacátko

Lituji každé koruny co stála tahle kniha. Nejdřív jsem si myslel, že to bude zajímavé téma, ale pak jsem pochopil, že to autor myslel vážně. Bláboly tohoto rusofila a stesk po starých pořádcích jsou opravdu ostudné. Přemýšlel jsem, že knihou zatopím, ale bylo by to neekologické a tak si jí nechám v knihovně, kde na ní bude padat prach. Budu ji mít v záloze až autorovi přátelé/soudruzi z Ruska nás zase přijdou osvobodit a nebude opět k dostání toaletní papír. Na nic jiného se nehodí.

danielavachova
29.12.2022

Kniha mne naprosto nadchla, jenom konec, kde se už dost bojovalo ,byl pro mne nezáživný. Vím,že pohled do budoucnosti je jenom vize,ale s ohledem, co se v Evropě v současné době děje, né tak moc nereálná. Nejvíce mě děsí rozpínavost muslimů a islámu, myslím,že po celé Evropě je už docela dost stoupenců tohoto vyznání. Nejsem rasista jen mám strach o naší Evropu!

5holek
13.11.2022

Víc mě zajímala první polovina, nedávná minulost a současnost. Ta fikce mě už tolik neoslovuje, zvlášť ve srovnání s nynější situací. Jenom doufám, že autorova vize je daleko od pravdy - s pomyšlením na život našich dětí.

lištička1998
13.11.2022odpad!

Neskutečná blbost, autor by se měl držet historických detektivek.

Ládja
23.10.2022

(+ SPOILER) No. Co říci. Nejvíce zajímavé pro mě bylo období minulosti a nedávné současnosti, jakmile děj začal být více fiktivní než skutečný, tak tomu něco scházelo. Zároveň styl pana Vondrušky mi nějak nesedl. Zajímavé události občas přeskočeny na dvou řádkách, ale že si někdo zlomil nohu, nebo pije čaj v nějaké galerii, těmto událostem je zbytečně věnováno mnoho místa.
Z pohledu doby a politické situace v EU a mimo je skutečně zajímavé sledovat vývoj kam společnost spěje. Je vidět, jak nabíhá obrácená diskriminace, kdy většinu diskriminuje menšina. Nejde mi pořádně do hlavy, proč je evropský svět tolik tolerantní i přes to, že je mu vrážena kudla do zad skrz určité skupiny migrantů(jinak řečeno, proč by mělo být normální, že někoho pohoršuje žena v sukni do takové meze, že ji někdo zmlátí, ale obráceně je to normální?)...tento svět je prostě, ať si každý říká co chce, divný a myslím, že lepší to moc nebude. Viz hospodářská politika EU, kdy farmář dostává peníze za to, že nechává ležet pole ladem...
3* a jdu ble*t velebnosti...

konspi0856
20.09.2022odpad!

Vondruška je takový Ortel literatury. Je to škvár, který se tváří jako odhalování nějaký jakože "pravdy" o tom, jak nás "oni" berou na hůl

maris123
28.07.2022

Velmi čtivě napsaná kniha, to ano. Bohužel styl, který funguje u historických detektivek, na román nestačí. Autor klouže po povrchu, ani se nesnaží o hlubší analýzu, jen vyzobává perličky potvrzující tezi, že politika je špína a politici buď naivové nebo kariéristi, a posílá nás zpět do středověku. Celé je to tak plytké...
K tématu nezvládnuté migrace mě mnohem víc oslovila nepoměrně tenčí a nesrovnatelně kvalitnější sbírka povídek Krvavé levandule od Mariana Kechlibara.

Dalgiona
22.07.2022

Tohle stojí za to si přečíst. Mnohdy člověka až mrazí, je to sice od roku 2023 fikce, ale co když..... Nemusí to být až tak daleko od pravdy, vezmeme-li v potaz, co se dnes v Evropě děje.