Vlastimil Vondruška

Jan Alenský pseudonym

česká, 1955 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Vídeňský sen

Vídeňský sen - Vlastimil Vondruška

Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcí... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 103 knih

Komentáře (245)

Přidat komentář
EricNor
28. května

Co se týká Vondruškova grafomanství a množství napsaných knih, tak nutně nemusí mít pomocníky. Když si pečlivě udělá přípravu, strukturu knihy, charaktery postav, tak nemusí trvat dlouho, než knížku napíše. Píše lehkým perem, není to extra literatura. Když píšete všema deseti, tak se dá napsat za tři hodiny dva tisíce slov - vyzkoušel jsem si to. To je nějakých osm stran v knize. Psal jsem nějakou dobu denně. Když se tomu věnuje na plný úvazek, tak je reálné, že toho tolik napíše. King je taky grafoman a v knize o psaní píše, že zvládne knihu za tři měsíce - cca tři čtyři hodiny denně. On ji pak ovšem klidně dvakrát přepíše aby ji učesal, vyhodil zbytečnosti, upravil motivace a jednání postav podle toho, jak se v průběhu psaní vyvrbily. Vondruška nakládá s historií velmi volně, podle toho, jak se mu to zrovna hodí. Píše historickou fikci, ne literaturu faktu. Mě to nijak neuráží. Na druhou stranu mi nesedí Vondruškovy politické postoje. Od doby, co jsem si přečetl některé jeho názory se mi nechce číst jeho knihy, jakkoliv jsou apolitické.

zany
27. dubna

Dva nové příspěvky k poznání Vondruškovy osobnosti, názorů, díla:

recenze Vondruškovy knihy:
https://denikreferendum.cz/clanek/31117-vlastimil-vondruska---zoufala-doba-si-zada-zoufale-spisovatele

reakce rektora olomoucké univerzity na Vondruškův komentář:
https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20200425/281840055815633

gladya
13. dubna

To Vestička
Vondruškovi čtenáři nejsou ani horší ani lepší než čtenáři vámi zmiňovaného V. Havla. Jde o to, co člověku čtení dává, jestli si to dokáže sám přebrat případně ověřit.
Jsou i tací, kdo čtou oba. Třeba já přečtu s chutí Havla i Vondrušku. Z každého si ovšem odnesu něco jiného.

Sandik
12. dubna

Stana46: Na historická fakta Vondruška z vysoka kašle, těžko by tedy platil někoho jen proto, aby mu je zjišťoval ;o) Navíc by si je jistě dokázal nejlépe zjistit sám, kdyby mu to za to stálo.

Stana46
10. dubna

Nechci se plést, ale připadá mi, že pan Vondruška na ty své knihy má dílnu. Když se vezme v úvahu, kolik toho vydá, jen s tím napsat to, by měla zručná písařka co dělat. Historičtí malíři měli své dílny, někdo maloval oblečení, někdo krajinu, pan malíř dodal pár detailů a podpis. Podle mne musí mít pan Vondruška minimálně alespoň někoho, kdo mu zjišťuje fakta, historické reálie. Možná i další pomocníky.

iskovsky
29. března

Vestička: ty si majiteľom tohto vlákna, alebo disponuješ právom určovať čo sa tu môže písať, alebo si len od "prirodzenia" neznášanlivý k tým, čo majú odlišný názor než ty ?

Vestička
29. března

Tak v tom případě díky bohu, že vůbec nikdo nečte Havla! Já vím ,že už se opakuju, ale běžte prudit jinam. A přestaňte se povyšovat. Vondruškovi čtenáři opravdu nejsou horší než jiní.

Sandik
29. března

iskovsky: Bohužel...

1 ...