Jednooký král Václav I.

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134440/premyslovska-epopej-jednooky-kral-v-t8T-134440.jpg 4.7499

Přemyslovská epopej 2.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Jednooký král Václav I.

PPardinio

Opět parádní čtení a pro mě o jednu hvězdičku lepší než první díl. První polovina knihy se věnuje upevňování moci Přemysla Otakara I., kdy bitvy střídají mocenské intriky, pitky a převraty v uspořádání křesťanského světa. Druhá část knížky je následně věnována králi Václavovi. Jsem rád, že autor v úvodu kapitol jen rychle shrne děj a nevěnuje se zbytečnostem jako v Husitské epopeji (Koláče a další sladkosti nás zde opravdu nečekají. Nevím, proč autor od tohoto způsobu vyprávění u HE upustil). Brzy se vrhnu na 3.díl a myslím si, že i ten bude parádní.

666Jitka

Celá Přemyslovská epopej je skvěle napsaná a provází nás celou dobou vlády toho rodu - vynikající čtení ...

VendulaB

Opět skvělý historický román, velmi čtivě podaný. Pasáže týkající se domácí politiky jsou jasné a přehledné, oproti prvnímu dílu jsou však části popisující život v zahraničí (svatá říše římská, papežové apod.) příliš zahlcující. Rozumím však tomu, že všechny tyto události měly na život v českém království významný vliv a tak se je autor snažil všechny zmínit. I přes uvedené informační zavalení čtenáře si autor drží velmi vysokou úroveň. Těším se na další díl.

zdenaR

Přemyslovci byla moje oblíbená historická etapa již na základní škole.
Proto jsem se s chutí pustila do Přemyslovské epopeje - přiznám se, že jsem ji poslouchala jako mluvené slovo (vždy před spaním) a bylo to úžasné. Výborný přednes Jana Hyhlíka a všechny čtyři díly v délce více jak105 hodin!
Doporučuji!

Pavelpi

Napsáno velmi dobře.Osudy přemyslovců pokračují a český král konečně získá zlatou bulu sicilskou.Osudy Václava I se po jmenování králem po svém zemřelém otci odehrávají tak,jak otec Přemysl Otakar předvídal a radil svému synovi.A Václav konečně pochopil o čem je vládnutí.

Sova15

Je to bichle, ale krásně psaná. Střídavě jsme četla a střídavě poslouchala audioknihu při cestách do práce. (Tak kladně hodnotím přehledné rozdělení podle kapitol v audio verzi). Doba to nebyla jednoduchá a jsme ráda, že se do ní mohu v knize přenést a zažít něco z ní díky krásnému vyprávění pana Vondrušky.
Nevím, zda je to vhodné, ale vzpoměla jsme si na krásné histirické knihy paní Ludmily Vaňkové, které jsem četla před mnoha lety a chci se k nim vrátit.

Proč, vy autoři, píšete tolik krásných knih? Kde mám vzít více času na čtení. Pane Vondruško i Vy. :)

vivalamuff

Já pana Vondrušku obdivuji za to, jaká veledíla, respektive epopeje dokázal vytvořit. Ať už tam jsou historické nepřesnosti nebo určité odchylky a špetka přidané fantazie, musíme uznat, že tohle málokdo dokáže sepsat - a ještě v tak rekordním čase. Ano, je tam hodně postav, ano, děj je někdy zrychlený, ale na to jsem si s postupem času zvykla a přišla tomu na chuť. Asi je třeba tyhle "bichle" dávkovat postupně, abyste se takzvaně nepřejedli :-) ale dozvíte se o naší historii tolik věcí! Kolikrát si říkám, že je škoda, že Vondruškovy knihy nevyšly dříve, ještě před 15-20 lety , když jsem studovala na střední. O kolik by byl pro mě dějepis záživnější a pochopitelnější. Vždycky jsem měla problém se sňatkovou politikou v přemyslovském rodu a po přečtení 1. a 2. dílu je mi náhle všechno jasné. Kdy, jak, proč. Doufám, že se z pera pana Vondrušky dočkáme ještě spoustu dalších epopejí. Koneckonců české dějiny na to máme dlouhé...

Kimon

Bez komentáře, prostě skvělé ....