Jednooký král Václav I.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134440/premyslovska-epopej-jednooky-kral-v-t8T-134440.jpg 4.7499
Série

Přemyslovská epopej 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha Jednooký král Václav I.

Přidat komentář
PPardinio
20. září

Opět parádní čtení a pro mě o jednu hvězdičku lepší než první díl. První polovina knihy se věnuje upevňování moci Přemysla Otakara I., kdy bitvy střídají mocenské intriky, pitky a převraty v uspořádání křesťanského světa. Druhá část knížky je následně věnována králi Václavovi. Jsem rád, že autor v úvodu kapitol jen rychle shrne děj a nevěnuje se zbytečnostem jako v Husitské epopeji (Koláče a další sladkosti nás zde opravdu nečekají. Nevím, proč autor od tohoto způsobu vyprávění u HE upustil). Brzy se vrhnu na 3.díl a myslím si, že i ten bude parádní.

666Jitka
13. září

Celá Přemyslovská epopej je skvěle napsaná a provází nás celou dobou vlády toho rodu - vynikající čtení ...

VendulaB
10. července

Opět skvělý historický román, velmi čtivě podaný. Pasáže týkající se domácí politiky jsou jasné a přehledné, oproti prvnímu dílu jsou však části popisující život v zahraničí (svatá říše římská, papežové apod.) příliš zahlcující. Rozumím však tomu, že všechny tyto události měly na život v českém království významný vliv a tak se je autor snažil všechny zmínit. I přes uvedené informační zavalení čtenáře si autor drží velmi vysokou úroveň. Těším se na další díl.

zdenaR
02. července

Přemyslovci byla moje oblíbená historická etapa již na základní škole.
Proto jsem se s chutí pustila do Přemyslovské epopeje - přiznám se, že jsem ji poslouchala jako mluvené slovo (vždy před spaním) a bylo to úžasné. Výborný přednes Jana Hyhlíka a všechny čtyři díly v délce více jak105 hodin!
Doporučuji!

Pavelpi
22. června

Napsáno velmi dobře.Osudy přemyslovců pokračují a český král konečně získá zlatou bulu sicilskou.Osudy Václava I se po jmenování králem po svém zemřelém otci odehrávají tak,jak otec Přemysl Otakar předvídal a radil svému synovi.A Václav konečně pochopil o čem je vládnutí.

Sova15
17. května

Je to bichle, ale krásně psaná. Střídavě jsme četla a střídavě poslouchala audioknihu při cestách do práce. (Tak kladně hodnotím přehledné rozdělení podle kapitol v audio verzi). Doba to nebyla jednoduchá a jsme ráda, že se do ní mohu v knize přenést a zažít něco z ní díky krásnému vyprávění pana Vondrušky.
Nevím, zda je to vhodné, ale vzpoměla jsme si na krásné histirické knihy paní Ludmily Vaňkové, které jsem četla před mnoha lety a chci se k nim vrátit.

Proč, vy autoři, píšete tolik krásných knih? Kde mám vzít více času na čtení. Pane Vondruško i Vy. :)

vivalamuff
10. dubna

Já pana Vondrušku obdivuji za to, jaká veledíla, respektive epopeje dokázal vytvořit. Ať už tam jsou historické nepřesnosti nebo určité odchylky a špetka přidané fantazie, musíme uznat, že tohle málokdo dokáže sepsat - a ještě v tak rekordním čase. Ano, je tam hodně postav, ano, děj je někdy zrychlený, ale na to jsem si s postupem času zvykla a přišla tomu na chuť. Asi je třeba tyhle "bichle" dávkovat postupně, abyste se takzvaně nepřejedli :-) ale dozvíte se o naší historii tolik věcí! Kolikrát si říkám, že je škoda, že Vondruškovy knihy nevyšly dříve, ještě před 15-20 lety , když jsem studovala na střední. O kolik by byl pro mě dějepis záživnější a pochopitelnější. Vždycky jsem měla problém se sňatkovou politikou v přemyslovském rodu a po přečtení 1. a 2. dílu je mi náhle všechno jasné. Kdy, jak, proč. Doufám, že se z pera pana Vondrušky dočkáme ještě spoustu dalších epopejí. Koneckonců české dějiny na to máme dlouhé...

Kimon
08. února

Bez komentáře, prostě skvělé ....

1