Velký král Přemysl Otakar I.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82035/premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 4.5750
Série

Přemyslovská epopej 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (165)

Kniha Velký král Přemysl Otakar I.

Přidat komentář
ivka67
23. července

Asi jsem tak nějak očekávala víc,kniha mě obohatila o poznání naší historie,jen těch jmen tam na mě bylo moc a přivítala bych více příběhu.

Monika1717
17. června

Kniha je něco jako románová kronika,faktograficky neurazí a milovníkům historie přinese čtenářský zážitek, možná trochu plytký. Dialogy jsou si velmi podobné, postavy spolu hovoří dost strojeně. Bitvy jsou popisovány podrobně, možná trochu zdlouhavě. Na knihu jsem se těšila,ale nenadchla mě tak, jak jsem očekávala. Další díly zatím čekají.


veronika1998
14. června

Přečetla jsem už spoustu knih od autora a ani takhle knížka nezklamala. I přes rozsáhlé popisy bitev a výprav, mě možná baví víc než Husitská epopej.

Mikhejla
11. června

K mému překvapení čtivá,nenudila mně. Za mně super!

panjan
20. března

Mám takovou zkušenost, že jakmile je kolem něčeho moc humbuku, za moc to nestává. Bohužel všemi opěvovaná Přemyslovská epopej mne v tom opět utvrzuje. Je to podivný paskvil. Beletrizovat historii není jednoduché, o tom žádná, ale zde co se týká historie je to naprosto nepřínosné a příběh je plochý a pohádkově jednoduchý. Je to spíše Přemyslovská telenovela v knižní podobě pro masy. Důkazem toho, že lze napsat krásný román na pozadí historických událostí mohou být díla p. Loukotkové, nebo p. Kožíka. Tohle je spíše historický bulvár.

tygřík2
16. března

Doporučuji číst při hodinách dějepisu místo moření dětí suchými fakty. Myslím, že zájem o historii našeho nárůdku by se v našem nárůdku rapidně zvýšil. Jinak mne, bohužel, na tomto díle nic nezaujalo. renefer mi mluví z duše.

PéťaH.
14. března

Knižka se mi moc libila, zopakovala jsem si část naší historie a byla napsána opravdu čtivě. Určitě sáhnu i po pokračování...

Leona333
12. března

Mám přečtené všechny čtyři díly Přemyslovské epopeje. Všechny díly mě velice dobře vtáhly do děje a historie naší země - vlasti. Pan Vondruška velice čtivou, románovou formou předvedl, že jeho znalosti našich zemí jsou vážně mimořádné! Epopej je dobře čitelná a srozumitelná. Každopádně některé knihy od tohoto autora v žánru historických detektivek, jsou dle mého méně kvalitní a místy se i opakují...

1 ...

Doporučujeme

Jednooký král Václav I.
Jednooký král Václav I.
Král básník Václav II.
Král básník Václav II.
Platnéř
Platnéř
Jménem krále
Jménem krále