Velký král Přemysl Otakar I.

Velký král Přemysl Otakar I. https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82035/bmid_premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 5 973 191

Přemyslovská epopej série

1. díl >

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století.... celý text

keselylenka
keselylenka
14.02.2024 4 z 5

Po husitské epopeji jsem se po pár letech pustila i do této. Co hodnotím rozhodně kladně, je množství postav. Sice i Přemyslovců bylo až až, ale u husitské epopeje jsem se v potomcích a manželství tak ztrácela, že jsem si musela kreslit rodokmeny. Hvězdičku odebírám za to, že prostě na knize je znát, že je psána mužem. Mnohem více by se mi líbily pasáže o Přemyslově osobním životě.

grizlinka
grizlinka
01.01.2024 5 z 5

Neni prvni knihou z epopejí, takže jsem věděla co čekat. Nadšeně si opakuji vedomosti ze skolnich let a bohužel musim konstatovat,ze az dnes jsem schopna si je davat do sirsich souvislosti a zorientovat se v naší historii. Škoda,ze takto nedokazali zaujmout tenkrat učitelé,byla by ta skola vice zabavnejsi

Babo
Babo
22.12.2023 4 z 5

Kniha psaná čtivě a to je asi důležité. Kdo by chtěl jen suchopárná čísla.
Od pana Vondrušky jsem zatím nic nečetla,ale teď to napravím a doufám, že mi v hlavě uvízne aspoň něco z naší dávné historie.

Denny456
Denny456
12.12.2023 3 z 5

Vondruška je rozený vypravěč. Občas tam jsou nepřesnosti, ale taky to není historie, ale historický román. Za mě velmi čtivé.

janulka1310
janulka1310
09.07.2023 4 z 5

Jednalo se o první knihu od pana Vondrušky, kterou jsem přečetla. Jeho styl vyprávění se mi líbí, příběh je čtivý a zajímavý. Trochu jsme měla problém se orientovat, kdo je čí bratranec a druhá manželka, na druhou stranu se mi velmi líbilo to, jak autor popisoval rytíře a jejich hrdinství. Více než rodinné pletky mě bavilo plánování jednotlivých útoků na hrady a jejich dobývání. Ale popravdě, trochu mě mrzelo, že téměř pokaždé, co někdo něco slíbil, tak stejně nedodržel. Jako historický román to nebylo špatné, ale asi mě více baví novodobá historie. Momentálně o dalších dílech neuvažuji, ale kdo ví, třeba se k nim ještě někdy dostanu.

emilieselden
emilieselden
27.02.2023 3 z 5

Dobu posledních Přemyslovců mám ráda, ale tohle mi úplně nesedlo. Čekala jsem víc. Přemysl se ohání tím, že je Přemyslovec, přitom oni sami sebe tak neoznačovali. To vzniklo až později. A na konci není Přemyslův příběh uzavřený. 3,5*

sidonka
sidonka
26.02.2023 5 z 5

Úžasně čtivě popsán život Přemysla Otakara I., téma i tloušťka knihy mě dlouho odrazovaly, ale chyba, autor opravdu umí nádherným způsobem zaujmout, a určitě sáhnu po dalších dílech

Eliwen.Nika
Eliwen.Nika
31.01.2023 5 z 5

S touto knihou jsem zazila neco velmi zvlastniho. Dlouho jsem po ni pokukovala, ale nemela jsem na ni odvahu. jeji rozsah me vyslovene desil. Pak jsem ji ziskala jako audio knihu. Behem par kapitol jsem se stala na ni zavisla.
Ted ctu 2.dil (uz jako ebook) a nemohu se urvat. Kazdou volnou minutu ctu. Kdyz nemuzu cist, pripadam si jako bych mela abstak. Jsem doslova zavisla na Premyslovi.
Nerozumim tomu. Ta serie me pohltila nebo necim uhranula. Ale moc si to uzivam.

rickiwolf
rickiwolf
22.01.2023 4 z 5

Autor dokáže skloubit čtivost díla a události, které se týkaly hlavní postavy, tak aby napsal takovou knihu.

VendulaB
VendulaB
04.10.2022 5 z 5

Výborný a čtivý historický román o Přemyslu I. Otakarovi, který se zkrátka nikdy nevzdal. Toto je přesně ten typ knihy, který Vondruškovi sedí - a jde skvělý způsob, jak trochu blíže poznat české dějiny.

jan.para
jan.para
14.09.2022 2 z 5

Hodně jsem se v knize ztrácel, ale už je to nějáký čas, co jsem knihu četl. Znovu se na ní chystám.

Jana512
Jana512
23.08.2022 5 z 5

Docela rozsáhlá epopej o životě českého krále, Přemysla Otakara I., nás seznamuje čtivou formou o způsobu života a době našeho národa, kterou jsem ráda při četbě poznávala, neboť dějiny naší země by nám neměly zůstat neznámé. Protože je to románové zpracování, četba byla srozumitelná a autor, se znalostmi historie, píše poutavě.

Irsaf
Irsaf
17.08.2022 4 z 5

Konečně jsem se dostala k mojí první knize pana Vondrušky, a musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Sice mi chvilku trvalo se začíst, ale jsem ráda, že jsem vydržela pokračovat.
Co nevidět asi budu pokračovat dalším dílem…

alishek
alishek
07.08.2022 4 z 5

Velice pěkná kniha, která si domýšlí události, které mohly kdysi nastat. Přemysl mi nepřišel moc sympatický, ale díky velkému množství postav to bylo zanedbatelné a kniha se mi líbila.

Kabuky
Kabuky
29.07.2022 4 z 5

Odpočinková četba.

lenyleny
lenyleny
20.02.2022 5 z 5

Po přečtení všech dílů Husitské epopeje jsem si myslela, že nic lepšího od mého oblíbeného spisovatele již číst nelze. A ejhle. První díl Přemyslovské epopeje mne nadchnul ještě víc. Díky panu Vondruškovi a paní L. Vaňkové se začínám velmi dobře orientovat v našich dějinách. Další díly si určitě nenechám ujít.

Lenndy
Lenndy
19.01.2022 5 z 5

Knížku jsem četla na doporučení kolegyň z práce a opravdu nezklamala.Velmi zajímavé počtení o době krále Přemysla Otakara I.Zajímavé jak to v té době chodilo.Už se těším na další díly.

Ronnie68
Ronnie68
11.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která zachycuje boj o český trůn ... příběh Přemysla Otakara I. mě zaujal ... a i když kniha není zrovna útlá .... čte se jedna báseň ... jen v první knize není příběh Přemysla dotažen úplně do konce a proto se hned musím pustit do druhého dílu ... :)

ivoiro
ivoiro
02.01.2022 5 z 5

Říkám - skvělé. Jak již někdo psal dřív, skvělá výuka dějepisu. Průběžně jsem vyhledával fakta na internetu. Určitě palec nahoru!!!

Jasmine111
Jasmine111
28.11.2021 5 z 5

Nádherná cesta zpět v čase do doby, kdy mladý král bojuje o české království! Velká úcta k této osobnosti. Velkolepý příběh plný souvislostí, které se člověk ve škole nenaučí a je velká škoda je neznat. Hned od prvních řádků jsem byla pohlcená příběhem a začetla jsem se tak, že jsem si vše užívala plnými doušky. Celým zpracováním jsem nadšená! Jsou zde souvislosti ovlivňující celou zemi a zároveň silně osobní pojetí. Knížka je dlouhá, ale každá stránka stojí za to! Už se chystám na další díl Václav I. a jsem moc zvědavá, o jaké zajímavosti obohatím svůj obzor :-). Pokud vám knížka dokáže něco předat, v tom spočívá její síla. A tato vám rozhodně má co nabídnout, dokonce vám zprostředkuje nevšední pohled na středověk. Kdo miluje historii, tohle dílo ho rozhodně nemůže zklamat! :-)