Velký král Přemysl Otakar I.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82035/premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 4.6685
Série

Přemyslovská epopej 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (153)

Kniha Velký král Přemysl Otakar I.

Přidat komentář
Vlasta155
28. října

Moc zajímavá kniha, díky které jsem si doplnila nějaké znalosti z historie.

Bolomsson
15. října

Další díl přemyslovské epopeje za mnou. Tentokrát jsem sáhl po dílu úvodním a stejně jako díl o Václavu II., tak i tady jsem si četbu užíval. Do příběhu jsem se velice lehce začetl, nadšeně hltal Přemyslovu strastiplnou cestu na český trůn, jeho vzestupy i pády a v neposlední řadě jsem se opět obohatil o spoustu zajímavých skutečností z naší bohaté historie.

tichoslapek_
23. září

Moji oblíbení Přemyslovci a velká epopej jejich rodu. Četbu jsem si užívala, jak jen to šlo. Příběh byl svižný, postavy opět zajímavě vykreslené, a tak jsem se ani nenadála, a 600 stran uteklo jako voda. Pět hvězd je tedy více než zasloužených. A už se porozhlížím po druhém dílu...

666Jitka
13. září

Celá Přemyslovská epopej je skvěle napsaná a provází nás celou dobou vlády toho rodu - vynikající čtení ...

Tesssay
09. září

I pres skvela hodnoceni se musim priznat, ze mi zatim styl psani pana Vondrusky moc nesedl a prvnim dilem jsem se spis jen tak "prokousavala" do konce...ale i presto jsem odhodlana zkusit dalsi dily ;-)

alabra
29. července

Na tuto sérii jsem se už dlouho těšila, přesto jsem se nemohla do prvního dílu začíst, přestože už mám něco od autora přečteno. Nestalo se mi to ani u série s husity, tak uvidíme, jaké budou další díly.

zdenaR
02. července

Přemyslovci byla moje oblíbená historická etapa již na základní škole.
Proto jsem se s chutí pustila do Přemyslovské epopeje - přiznám se, že jsem ji poslouchala jako mluvené slovo (vždy před spaním) a bylo to úžasné. Výborný přednes Jana Hyhlíka a všechny čtyři díly v délce více jak105 hodin!
Doporučuji!

jprst
07. června

Touto knihou jsem s díly p. Vondrušky před lety začínal, vzpomínám si, že jsem se s její četbou dost pral a zvítězil jsem jen díky tomu, že nenechávám knihy nedočtené. Už jsem přečetl slušnou řádku historických románů, historie patří k mým zájmům, ale toto bylo pro mě velkým zklamáním. Sice jsem zvažoval, že po nějaké době zkusím v této sérii pokračovat, ale to by u mě asi musela nastat doba "čtecí" nouze a nebylo by nic jiného po ruce.

1 ...