Velký král Přemysl Otakar I.

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82035/big_premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 4.5896

Kniha Velký král Přemysl Otakar I.

Eliwen.Nika

S touto knihou jsem zazila neco velmi zvlastniho. Dlouho jsem po ni pokukovala, ale nemela jsem na ni odvahu. jeji rozsah me vyslovene desil. Pak jsem ji ziskala jako audio knihu. Behem par kapitol jsem se stala na ni zavisla.
Ted ctu 2.dil (uz jako ebook) a nemohu se urvat. Kazdou volnou minutu ctu. Kdyz nemuzu cist, pripadam si jako bych mela abstak. Jsem doslova zavisla na Premyslovi.
Nerozumim tomu. Ta serie me pohltila nebo necim uhranula. Ale moc si to uzivam.

rickiwolf

Autor dokáže skloubit čtivost díla a události, které se týkaly hlavní postavy, tak aby napsal takovou knihu.

VendulaB
04.10.2022

Výborný a čtivý historický román o Přemyslu I. Otakarovi, který se zkrátka nikdy nevzdal. Toto je přesně ten typ knihy, který Vondruškovi sedí - a jde skvělý způsob, jak trochu blíže poznat české dějiny.

jan.para
14.09.2022

Hodně jsem se v knize ztrácel, ale už je to nějáký čas, co jsem knihu četl. Znovu se na ní chystám.

Jana512
23.08.2022

Docela rozsáhlá epopej o životě českého krále, Přemysla Otakara I., nás seznamuje čtivou formou o způsobu života a době našeho národa, kterou jsem ráda při četbě poznávala, neboť dějiny naší země by nám neměly zůstat neznámé. Protože je to románové zpracování, četba byla srozumitelná a autor, se znalostmi historie, píše poutavě.

Irsaf
17.08.2022

Konečně jsem se dostala k mojí první knize pana Vondrušky, a musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Sice mi chvilku trvalo se začíst, ale jsem ráda, že jsem vydržela pokračovat.
Co nevidět asi budu pokračovat dalším dílem…

alishek
07.08.2022

Velice pěkná kniha, která si domýšlí události, které mohly kdysi nastat. Přemysl mi nepřišel moc sympatický, ale díky velkému množství postav to bylo zanedbatelné a kniha se mi líbila.

Kabuky
29.07.2022