Velký král Přemysl Otakar I. přehled

Velký král Přemysl Otakar I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82035/bmid_premyslovska-epopej-velky-kral-prem-wld-82035.jpg 5 994 994

Přemyslovská epopej série

1. díl >

Velký král Přemysl Otakar I. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velký král Přemysl Otakar I.. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (195)

Luigi1
26.05.2024 5 z 5

Tak to je nádhera jak se to krásně čte

John6900
17.04.2024 5 z 5

Tak si takhle jednou hrajeme vědomostní Česko a já zjišťuji že mám hrubé nedostatky v naší historii. Říkám si, že to chce doučit, ale nějak tak, aby mě to bavilo. No a epopeje jsem nedávno někde viděl a bylo rozhodnuto. Čtu hlavně fantasy, sci-fi a nějakou tu literaturu braku, tak jsem byl obrovsky překvapený, jak mě tohle chytlo a jak rychle jsem to přečetl. Pan Vondruška píše neskutečně chytlavým způsobem. Těším se na další díl a pokud to takhle půjde dál, věřím že další epopeje budou následovat.


thekath
31.03.2024 5 z 5

Kniha mě bavila a přišla mi zajímavá. Nenašla jsem tam žádný hluchý místa a postav mi tam přišlo tak akorát, že jsem se neztratila. Líbilo se mi, jak bylo vše napsáno v souvislostech, spoustu věcí jsem vůbec nevěděla. Ocenila jsem hodně rejstřík osob vzadu. Jediné co mi přišlo trošku zvláštní byly pasáže, které psal kronikář (potomek Smila), ty mi místy přišly i trapné. A pak taky pana Vondrušky jazyk - i když tam je to asi úmysl o to být historicky přesnější době Přemysla Otakara I. Pak mi teda ještě někdy vadilo, že je opravdu poznat, že knihu psal muž (jak tu někdo trefně již předtím zmínil), protože za mě pan Vondruška moc neumí popsat vhled do ženské psychiky a celkově by se asi spíš měl věnovat čisté jen mužským charakterům, protože u těch ženských jsem se zarazila hned několikrát (a to samozřejmě respektuji tehdejší dobu a tak, ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo přesně tak jednoduché a jednoznačné, jak to Vondruška popisuje). Takhle, knihu už si nikdy znovu nejspíš nepřečtu, ale v epopeji pokračovat budu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Velký král Přemysl Otakar I. v seznamech

v Právě čtených36x
v Přečtených1 505x
ve Čtenářské výzvě117x
v Doporučených107x
v Knihotéce435x
v Chystám se číst243x
v Chci si koupit40x
v dalších seznamech7x