S.sidi Online S.sidi komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Tentokrát se děj odehrává na Grabštejně. Ještěže tam Oldřich byl a pomohl to rozlousknout.:-))) Svižně pěkně napsané.

26.04.2024 3 z 5

Zdislava a ztracená relikvie, aneb, Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu Zdislava a ztracená relikvie, aneb, Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Poslechnuto podruhé. Zrovna tahle kniha mě tolik nebavila, ale tím nechci říct, že je úplně špatná. Děj zajímavý a hodně zamotaný. Zajímavé poznatky ze severočeského panství pána z Lemberka a okolí. Budu se těšit na další.

26.04.2024 3 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Nebylo to špatné, ale taky mě to úplně nenadchlo. Kniha přečtena audio Liborem Hruškou velmi dobře. Na jedno poslechnutí dobré, ale čekala jsem trochu víc.

22.04.2024 3 z 5

Tajemství královnina zpovědníka Tajemství královnina zpovědníka Jan Bauer

Začátek zajímavý a slibný, druhá polovina knihy zmatená a málo uvěřitelná. Konec doposlouchán též jen silou vůle.

15.04.2024 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Příjemné zakončení skoro historické pohádky. Moc hezky se to poslouchalo.V audiu mi vadily jen některé hudební předěly. Jinak doporučuji a třeba bude další pokračování....

06.04.2024 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Druhý díl lepší než první. Má spád, jen se trochu zasekl na Castello Nuovo, ale i tak fajn. Zajímavá zápletka, hodně intrik a další poznatky z platnéřského řemesla a i o životě ve středověkém Miláně. Budu pokračovat a už se těším.

31.03.2024 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Další historická detektivka, která mě bavila. Je v ní chod středověké Prahy, poznatky o platnerskem řemesle i zajímavý dej, který to vše spojuje. Jdu poslouchat další díl.

24.03.2024 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Tak jsem doposlechla poslední knihu. Zajímavé, hezky vykreslené prostředí středověké Prahy. Pěkný hudební doprovod. Celkově hodnotím 4 z 5.

20.03.2024 4 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

No a tady byl návrat hezky na začátek. Mladý Václav se vrací že studií domu. Rodiče a bratr zemřeli a on se začíná živit nejdříve jako podpisar, až se posléze stane podrychtarem. Kniha hezky plyne a spoustu věcí jsem si ujasnila i z havířiny a dalšího zpracování stříbra. Za mě ano.

19.03.2024 4 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Historická oddychovka, která hezky plyne a člověk si u toho představuje, jak to v tom středověku asi bylo. Spousta milých postaviček, na které si při poslechu zvyknete, ani se Vám s nimi loučit nechce.

19.03.2024 4 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Tak tahle série je lepší a lepší. Tentokrát se většina příběhu odehrává na cestách a ve Vídni. Moc se mi líbil hudební doprovod. Za mě doporučuji a pustím se do poslouchání dalšího dílu.

14.03.2024 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Odpočinkový poslech knihy zasazený do středověké Prahy. Baví mě postava Magistra, Kateřiny i hubaté Mandy Tandléřky. No a samozřejmě Václav je skoro Mirek Dušín.

11.03.2024 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Další pletichaření, boje, rozmotávání a další zamotávání dějových linek zasazené do středověku. Baví mě to a pokračuji. Audio.

10.03.2024 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Tak tuhle audioknihu jsem si hodně užívala a měla jsem k tomu i mapu. Příjemný hlas.

09.03.2024 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Nejdříve jsem videla sérii na Netflixu a potom se mi dostala do ruky audiokniha. Drsné, má to spád a hodně zajímavé. Budu pokračovat.

09.03.2024 4 z 5

Tenhle příběh mě dost bavil. Hodně zajímavé do začátku až do konce.Na poslouchání do auta fajn.

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Začínám této sérii přicházet na chuť. Začíná to být zajímavé a dost často i vtipné.U poslouchání se i usmívám.

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Další díl je zase o fous lepší než ten předchozí. Osudy se propletaji a zvědavost u mě vítězí,takze se těším na další příjemné poslouchání.

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Pomalu se to rozjíždí. Tento díl trochu slabší, ale stejně jste zvědaví, jak to bude dál.... Příjemný poslech.

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Všichni mi tuto knihu doporučovali a já po první třetině byla úplně otrávená a nevěděla co se jim líbilo. Skoro celý první díl jsem se seznamovala s hlavními postavami, pokaždé jiné prostředí. Od poloviny knihy už to začínalo být přehlednější a na konci jsem byla zvědavá, jak to bude dál.... V audiu

07.03.2024