Pavoučí síť

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno?

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145429/big_pavouci-sit-sWk-145429.jpg 4.7348

Kniha Pavoučí síť

Iki1

Jak úspěšně napsat čtivý historický román? Vezmeš příběh s jednoduchým, nijak nerozvětvujícím se dějem, přidáš středověké reálie (mimochodem parádně popsané), pořádně vyprofiluješ hlavní postavy, lehce řízneš trochou nadpřirozených schopností, kápneš lásku a hlavně, ten román musí mít happy end. Sice trošku růžová knihovna, ale početl jsem si pěkně oddychově a do dalšího dílu půjdu v nejbližší době.

666Jitka

(+ SPOILER) Další díl skvělé historické série Františka Niedla nás spolu s hlavním hrdinou přivádí do středověkého Milána a okolí. Lukáš, ač prostý člověk, zaujal již v Praze několik mocných svými dovednostmi, charakterem, uměním a to nejenom platnéřským. Také v Itálii zažívá nesčetná nebezpečná "dobrodružství", kterých je účasten často proti své vůli a ocitá se v pavoučí síti nebezpečných a mocných lidí. Kniha se čte sama, člověk si ani neuvědomuje, že otáčí stránky, jak je ponořen do příběhu.

maryska09

Povedené pokračování příběhu se spoustou zajímavých údajů o starém řemesle. Knížka baví a dobře se čte. Doporučuji

ParallyShawy

Ač jsem dočetl první díl této trilogie už před delší dobou, stále mám v paměti její příběh a to možná svědčí o kvalitě příběhu, který dostává další rozměr v druhém díle Pavoučí síť. Jakmile se do knihy začtete, tak Vás nepustí a hltáte stránky plné napětí, nebezpečí, zajímavých charakterů, lásky a pro někoho také nových výrazů, obzvláště italských :)
Už se nemohu dočkat až se pustím do třetího dílu... aha, já už ho držím v ruce a obracím první list.

Nomac91
14.11.2021

Perfektní kniha, největší radost mi udělalo setkání Lukáše s hrdinou z jiné knihy a mým oblíbencem Hynkem Tasem z Boru. Za mě super jako jiné knihy od pana Niedla.
Moc rád bych si přečetl další knihy o mužích z Castello Nuovo

konicekbily
13.10.2021

Po prvním seznamovacím díle jsem hned přešel k druhému "výletnímu" dílu do Milána a jeho okolí a autorovu středověkou fikci z italského severu beru všemi deseti. Mladý tovaryš si vede skvěle a četba nudu nepřináší! Další díl začínám právě teď!

pami
10.10.2021

Nemohla jsem se od knihy odtrnout. Napínavé, vtipné, nápadité.

PaníLenka
05.09.2021

Hezká napínavá pohádka ze středověku pokračuje. Oddechovka jak má být, a mrknutí autora v podobě Hynka Tase je vtipné a osvěžující.