Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145429/mid_pavouci-sit-sWk-145429.jpg 5 477 89

Platnéř série

< 2. díl >

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno?

Komentáře 89 Recenze 3

DericCaster
DericCaster
12.01.2024 5 z 5

Pavoučí síť je druhý díl série o platnéřském tovaryši Lukášovi a jeho peripetiích.

Už první díl se hezky četl a u druhého to musím jen podtrhnout. Příběh není kdoví jak napínavý, spíše je vlastně milý a už teď vím, že budu potřebovat i třetí díl.

TomHr
TomHr
13.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Pokračování chytlavé pohádky – další osudy outsidera, který chytrostí a umem ke štěstí a mistrovskému glejtu přišel. Aneb co všechno potkalo Lukáše v Itálii. A že toho bylo! Dokonce únos na Castello Nuovo, ano, ten hrad zmiňovaný v jiných Niedlových sériích, i ten Hynek Tas se ukáže. Všechno dobře dopadne, jak to má v pohádce být. Hrdina si málem padne do náruče s obávaným a nelítostným hradním pánem. A to je zásadní na adresu knížky: nepříliš konzistentní jednání některých postav.

adam5955
adam5955
30.11.2023 5 z 5

Uplna spokojenost. Ctive. Zajimave. Napinave. Uzasne pokracovani. Teste se na stranu 110 :-) Rozhodne doporucuji vsem tohle dilo precist

Johny_H.
Johny_H.
22.10.2023 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh jak už jsem od autora zvyklí. Pokud si ovšem nevybere jako hlavní postavu nepříjemného člověka což se stalo jen u jedné knihy. Lukáš je neuvěřitelně příjemný a velmi zajímavá postava svou pasivností k boji a je zde vidět velký charakteristický posun od prvního dílu a těším se na závěr série 5/5 jinak propojení knih opravdu moc oceňuji. Takové malé pomrknutí po čtenáři.

tlllk
tlllk
23.08.2023 5 z 5

Nielen šikovný remeselník, zdravotník, bojovník, ale aj jeden z prvých marketingových odborníkov. Knihu som sfúkol rovnako ako prvú, po trojke som siahol ešte ten istý deň.

mira399
mira399
14.07.2023 5 z 5

Opět parádní čtení. Ježiš, tohle mě tak baví !!! Pan Niedl je opravdu můj oblíbený spisovatel. Děj se tentokrát odehrává v Itálii, kam se Lukáš dostane a podstatná část se odehrává na obávaném hradě,kde se cvičí budoucí zabijáci. Tady se setkáváme na chvilku i s Hynkem Tasem z Boru, který je hlavním hrdinou jiné série.
Doporučuji všemi deseti a těším se moc na závěr série.

ivoiro
ivoiro
20.05.2023 5 z 5

Jsem velice spokojen. Příjemná kniha, která mne držela ve svých spárech. A těším se na třetí díl.

Permoník368
Permoník368
24.04.2023 4 z 5

Volné pokračování "Platnéře". Děj se odehrává v severní Itálii. Je akční, dobrodružný, na můj vkus až překombinovaný. Hlavní postava, kolem níž se všechno točí, je platnéř Lukáš, který je zosobněním hedikepovaného superhrdiny. Každopádně knížka je čtivá, a stejně jako v "Platnéři", v ní najdeme i pár zajímavých myšlenek.

Standa24
Standa24
05.03.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více, než díl první. Lukáš se v Itálii ocitá v mnoha nebezpečných situacích, ale ze všech se (byť někdy i s velkou dávkou štěstí) dostane. Příznivce dalších knih od pana Niedla potěší i setkání s hrdinou jiné série - Hynkem Tasem z Boru.

Etule
Etule
18.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh Lukáše mě opravdu moc baví, je to zase něco jiného než jeho série o Tasovi nebo Rytířů z Vřesova, ale jen v tom dobrém. Pokud se ty série čtou za sebou, začíná to být dost jednotvárné (což samozřejmě neznamená, že by se mi nelíbily, a chápu že to v tom středověku takhle fungovalo ;). Tohle bylo příjemné osvěžení a setkání s mladým Tasem bylo taky skvělé. Když člověk četl předtím jeho sérii, vyvolalo to nostalgický úsměv na rtech.
Lukáš to nemá lehké ani tentokrát, ale díky jeho houževnatosti a vynalézavosti se opět dokáže dostat ze situací, kdy už je to na hraně. :-)

Kackac77
Kackac77
02.01.2023 5 z 5

I pokračování knihy Platnéř se mi moc líbilo. Děj je napínavý, zajímavý... Pavouček se mi líbí čím dál víc. Neřekla bych, že se mi bude takto líbit historický román :-). Niedl píše opravdu hezky. V knížce je napětí, ale i se tam zasmějete. Třeba když Lukáš obalí svého spícího mistra v peří, apod.

katallinka
katallinka
01.01.2023 4 z 5

Moc povedené pokračovat i prvního dílu. Příběh měl spád a Lukáš neustále musel řešit různé zapeklité situace. Těším se na další díly.

Mabie
Mabie
30.12.2022 5 z 5

I druhé pokračování přichází s jednoduchým příběhem, výborně vyprofilovanými hrdiny a obdivuhodně popsanými středověkými reáliemi, což činí z této “řemeslné pohádky” velmi čtivý příběh s historickým podtextem. Dokud jsem nezačala číst Niedlovu sérii, neměla jsem úplně jasnou představu o platnéřství jako o řemesle a nevěřila jsem, že by mě to mohlo tolik chytit. František Niedl má ale neoddiskutovatelný vypravěčský talent a v rámci svého příběhu poskytuje takovou spoustu zajímavostí, že se z vás po nějaké chvíli prostě stane fanoušek nejen té doby, prostředí, toho pokřiveného Pavoučka s mnoha schopnostmi, ale obecně i autorova díla.

renefer
renefer
15.12.2022 4 z 5

Hezké pokračování prvního dílu. Aneb jak chudý chlapec ke štěstí přišel. Líbí se mi, jak se Lukáš dokáže ze všech situací dostat díky svému důvtipu a šikovnosti.

Vesmich
Vesmich
08.12.2022 5 z 5

Taková pěkná, nekomplikovaná pohádka o tom, jak chudý chlapec přes mnohá protivenství ke štěstí přišel a mnohému se naučil.Má to šťávu a spád, jsou v tom sympatické hlášky, nedobří padouši a dobří lidé, lásky a tak. Prostě všechno.

Opatov
Opatov
04.12.2022 5 z 5

Další osudy Pavoučka, tentokrát v Itálii. Úspěšný začátek u milánského mistra skončí příliš brzy. Castello Nuovo a Hynek Tas z Boru, tak to bylo překvapení. Lukáš rozvíjí i další své schopnosti a bojuje o přežití. Škoda, že příběh v nejlepším skončil... takže se moc těším na audio posledního dílu.

Ailee
Ailee
02.12.2022 4 z 5

O něco slabší než první díl, co se děje týče. Hádám, že je to taková ta výplň mezi prvním a třetím. Ale Lukáš je zkrátka postava, kterou si zamilujete, takže zvládne zastínit i hlušší místa v ději. Jeho chytrost a vynalézavost mu opět pomohou z nejedné nesnáze.

eltondo
eltondo
07.10.2022 3 z 5

(SPOILER) V Itálii se ze Spidermana stává Superman, jelikož na co Lukáš sáhne, to se mu daří. Naučit se skvěle Italsky za pár týdnů - to je ještě to nejmenší. Na rozdíl od většiny ostatních se mi první díl líbil víc. V tomto chyběla detektivní linka - vlastně celkově tu nějaký příběh vlastně ani nebyl. Akorát jakási pofidérní hierarchie, kdy velké zvíře přebije vždycky ještě větší zvíře. (možný SPOILER) Nevím, jestli je správný happy-end, když svého otrokáře začnete brát jako kamaráda.

kuruteku
kuruteku
19.09.2022 5 z 5

Další díl skládanky středověkých osudů, tentokrát z Itálie. Superman Lukáš dokáže zázraky a i drobné slovní půtky s mocnými mu prochází. Navíc si autor proplétá své hrdiny, takže vidíme i Hynka Tase z Boru cvičit na speciálního šermíře. Ale což, když to čtu jako seriál pro dospívající, tak jsem ochoten mnohé odpustit. Navíc se to hezky čte. Takže brzy další díl.

P.S.: Jasně, Spiderman, ne Superman. Ale když on toho umí daleko více ;-)

Atara16
Atara16
31.07.2022 5 z 5

Potěšilo mě v knize setkání s Hynkem Tasem z Boru :-) byla to další krásná oddechovka a těším se na třetí díl :-)