Pavoučí síť

kniha od:

Pavoučí síť obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno?

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145429/pavouci-sit-sWk-145429.jpg 4.7305
Série

Platnéř 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Pavoučí síť

Přidat komentář
Badger
18. února

Občas se mi stávalo, že mi přišla přehnaná ta Lukášova dokonalost, což skoro ovlivnilo moje hodnocení.Nakonec to však nebude možné.Když pominu to ,že se tu ukáže oblíbený hrdina, co zastíní klidně i Batmana.Příběh vtáhne hlavně v hradě a pak už nemá možnost pustit.Za mě lepší jak jednička, i když to nebylo tak zamotané.

orinka3
07. února

Já mám moc ráda knihy slovenského autora Červeňáka. Na Františka Niedla jsem přišla až teď a zjistila, že mají společnou zálibu v historii i dobrý a živý styl psaní. Takže jsem si vychutnala i Ludáše (Spidermana:) :D. Tentokrát se dostává do Milána a v platnéřské dílně mistru pomůže k věhlasnosti jeho výrobků. Jdou na dračku pro precizní zpracování, výzdobu a značku, kterou Lukáš zavedl. Jenže tak si ho všimnou mocní a on se ocitne v zajetí. Jde tam o přežití, ale i tak mu pomůže jeho hbitost a dobrá hlava. Nakonec všechno dopadne dobře, není tu nouze o situace jak dramatické, tak i veselé.


Jiřina18
12. ledna

Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček u této knížky bych to určitě udělala. Je super jsem nadšená jak z prvního dílu tak i z tohoto. Začala jsem číst ihned po přečtení prvního dílu a ani jsem netušila, že se mi bude hodit do letošní výzvy kniha z prostředí ve kterém bych se nechtěla ocitnout. A kdo by chtěl být na hradě plném zabijáků? A jdu na další díl už se těším.

malýčtenář
13.09.2020

Opět se ocitáme s hlavním hrdinou Lukášem. Co prožívá, je až neskutečné. Ale proč ne? Opět čtivá a čtenář s napětím čte další osudy hrdiny.

Haduwig
11.09.2020

Rozhodně lepší než první díl. Tam byl také Lukáš jen sympatickým a trochu otloukaným Pavoukem, kterému fandíte, ale tady se z něj postupně stává opravdu nebezpečný muž. Ale fandíte mu úplně stejně (ne-li víc).

Arielka1
16.08.2020

Strhující a napínavější než první díl.
Lukáš je kolem osudu zachycen a vláčen pln úskalí. Avšak podle přísloví "Co tě nezabije to tě posílí" se z Lukáše pozvolna stává zocelenější osobnost.
Kniha se četla sama, tak jen doufám, že poslední díl nezklame.

Isew
20.07.2020

Trochu jsem měla obavy, že když se děj přenese z Prahy do Milána, tak ztratí tajemnost a poutavost. Ale nestalo se. Velmi se mi líbilo propojení dvou autorových sérií. Marně přemýšlím, jestli tohle v české literatuře už někdo předtím takhle nenásilně dokázal. Za sebe musím říct, že si nikoho nevybavuji. Sérii o Hynku Tasovi z Boru jsem četla jako první, takže setkání s ním na Castello Nuovo bylo velmi příjemné. Krásně to doplnilo bílá místa a otázky, na které neodpověděla předchozí série. Lukášovi nebyl dán oddech ani v Miláně. Stává se z něj nejen mistr platnéřský. Velmi čtivé a zajímavé. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Pravděpodobně ji předtím měla půjčenou nějaká učitelka češtiny, neboť tužkou opravovala pravopisné a stylistické chyby. Sice by se do knih psát nemělo, ale tohle byl takový příjemný bonus.

pip11
27.05.2020

Na druhý díl jsem skočila hned po odložení jedničky, a to velmi netrpělivě :) Bylo to skvělé, napínavé a dobrodružné. Tentokrát se příběh odehrává v Itálii, kde přichází hodně dobrého, ale i další nebezpečí…Vychutnala jsem si Lukášovy zážitky, kdy některé byly hodně zábavné. Pavoučí sít mi přijde více svižná, se spoustou zvratů, dobrodružství a akce. Doporučuji, bylo to výborné čtení, a teď hurá na třetí díl.

1