Platnéř

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134791/big_platner-guz-134791.jpg 4.5405

Kniha Platnéř

Fanda74
03. listopadu

První setkání s knížkou autora a vcelku dobré. Čtivé, zajímavý nosný příběh a pěkné vystižení života v Praze 15. st. Dobře popsaná lokace, některá řemesla, jejich cechy a řízení z radnice Starého Města.

bdolezalka

Plantéře jsem si kupovala spíš ze zvědavosti a moc se mi do jeho čtení nechtělo. A jsem sakra ráda, že jsem se nakonec přemluvila. Plantéř byla první mou knihou od Františka Niedla a rozhodně né poslední. Mám strašně ráda styl psaní pana Niedla, lehce, poutavě a hravě vás provádí zajímavým dějem, na jehož konci je happy end. Platnéř je opravdu taková dobrodružná pohádka ze středověku. S hlavním hrdinou se člověk rychle sžije a na konci třetího dílu je mu líto, že není čtvrtý.

konicekbily

Moc hezká pohádka pro dospělé z předhusitské Prahy. tentokrát tam není mnoho historického pozadí, ale o to více se autor věnuje vyprávění, jak to v Praze tenkrát bylo s řemesly a jací tehdejší "radní" byli. Pěkně vykreslené postavy a hlavní hrdina je v "oboru své činnosti" geniální a tak jsem zvědav, co ještě v dalších dvou dílech předvede!

maryska09

Příjemně čtivá kniha ze staré Prahy, která baví a zároveň se čtenář dozví spoustu informací o tapomenutých řemeslech. Doporučuji a těším se na další díl.

PaníLenka

Po sérii s inspektorem Prévitem další pohodová oddechovka, napínavá, okořeněná suchým humorem a navíc se člověk dozví něco z historie…a teď nemám čas psát, jdu hned číst další díl!

Lena79

Mám ráda historické romány, o to víc mě těší, že jsem našla autora, který mi "sedl". Příběh zasazen do středověké Prahy, trochu detektivní nádech, duchaplný hlavní hrdina, kterému nelze nefandit. . Jen toho jeho strýce bych vzala něčím po hlavě, aby se vzpamatoval..:-). Prostě příjemná jednohubka na víkend.

rlupinek

Pěkný historický příběh v kulisách středověké Prahy, kterak mladý učedník ke štěstí přišel. Na můj vkus se často zmiňovala Lukášova schopnost šplhat po zdech a střechách pražských domů, až to zavánělo nadpřirozenými schopnostmi. Ale jde-li o život, jdou fyzikální zákony stranou...

ParallyShawy

Historie a dějiny... to je moje. Ačkoliv mám rád fakta i pověsti, tak historickým románům jsem se vyhýbal. Vlastně ani ne tak vyhýbal, jako je spíš přehlížel. Dal jsem však na doporučení a rozhodně jsem nebyl zklamaný. A jelikož kniha není psaná nějakou staročeštinou (což by pro fajnšmekry mohlo být super), tak je román otevřený širokému čtenářskému okolí. Plusy či mínusy netřeba vypisovat a ani to nemám ve zvyku. Prostě se vrhněte do čtení této trilogie a uvidíte sami.