František Niedl

česká, 1949koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Rozervané království

Rozervané království

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
PlatnéřČtvrtý králův pesInspektor PrevítKrálovství mečeRytíři z Vřesova

Komentáře (28)

Přidat komentář
nai.ivka
01. prosince

Začala jsem nedávno Tasem z Boru a pan Niedl mě chytil. Pro mě další skvělý český autor.

Bolomsson
14. listopadu

to Schamila: měl jsem to úplně stejně, začal jsem Platnéřem zapůjčeným v knihovně a od té doby na knihy pana Niedla nedám dopustit:-). Vydání knihy Rozervané království se blíží a koukám, že už nám pan Niedl připravuje na příští rok další díl s názvem Pach krve, no není to nádhera? :-)
Jinak...co mě kromě čtivých příběhů na sérii Rytířů z Vřesova vždy mile potěší a zaujme, jsou krásné grafické obaly jednotlivých dílů. Jak se říká:" Nesuď knihu podle obalu";-):-), ale je to takový milý bonus, který mne vždy při zakoupení knih potěší;-).

Schamila
21. července

Také jsem nadšená - budou hezké Vánoce - jupííííí
Ať historie - nebo současnost - všechno je krásně čtivé. Náhodou jsem dostala pod stromeček jednou Platnéře - od té doby jsem si musela doplnit knihovnu všemi knihami tohoto autora a dychtím po dalších nových a nových - díky pane spisovateli, s vašimi příběhy je svět krásnější.....

Bolomsson
05. června

Koukám, že nám pan Niedl před Vánoci udělá radost v podobě další vydané knihy ze série rytířů z Vřesova. Paráda...teď to jen do toho listopadu zase přetrpět;-):-).

Jose49
03. května

Pan Spisovatel mam všechny jeho historické romány. Kdo má rád historické knihy vřele doporučuji.

Bobina74
17. března

Tak tohohle pána opravdu můžu. Od první knížky až po poslední (mnou přečtené v rekordním čase). Je jedno zda jde o historický román, současnost nebo válečné prostředí prostě u něj to funguje všechno. K českým autorům přistupuji velmi opatrně a ty zajímavý spočítám na prstech jedné ruky....a ano tam v popředí je i Niedl a nebála bych se dokonce použít silná slova...je na špici :-).
P.s. : tohle mně fakt těší, že jako Češi nejsme žádný spisovatelský béčka :-)))

JanzPardubic
02. března

Můj nejoblíbenější současný český autor historických románů. Jako medievista oceňuji Niedlovo skvělé vystižení nálady doby (hlavně počátku husitství ve vynikající sérii o Hynku Tasovi z Boru) a až do detailu přesné historické reálie. Nadchlo mne, že v jeho knihách historicky „sedí“ i jména jednotlivých úředníků rožmberské správy. Je radost, když se spojí vypravěčský talent se spisovatelovou snahou o co nejhlubší poznání popisované doby a jejích dějů, která je spojena s podrobnými rešeršemi a úctyhodnou erudicí. V tom by si měl vzít Vlastimil „Jako historik vím“ Vondruška příklad. Mohu tedy jen děkovat panu Niedlovi, že pozvedá kvalitu českého historického románu a že mi vždy přináší radost z četby jeho výborných knih.

marimari
05.07.2017

Pane Niedle, pořád patřím mezi vaše nadšené příznivce a vždycky se těším na další knihy. Na jaře jsem si koupila Ve službách mocných a určitě si nenechám ujít listopadové Království meče. Vždycky lituji, když knihu dočtu, protože bych chtěla další. Přeji Vám, aby vaše knihy měly stále dobrou úroveň, aby se vaše tvůrčí síly nevyčerpaly, aby Vás to stále bavilo a my čtenáři se měli na co těšit!

Kimon
28.03.2017

Jak už je u Františka Niedla zvykem, čtenář historických románů s příměsí dobrodružství si vždy přijde na své. Ať šáhnete po kterékoliv knize Fr. Niedla, vždycky se trefíte do černého. Já osobně doslova číhám, až se v nakladatelství MOBA opět objeví skvělý kousek tohoto příjemného "pisálka" v dobrém slova smyslu. Přeji panu Niedlovi hodně síly a chuti do dalších let naplněných tvorbou příjemné historické literatury. A víte pane Niedle, co bych si přál já? Aby se chopil Vašich knižních předloh nějaký schopný scénárista a spolu s režisérem (např. Jiřím Strachem) vytvořili skvělé pokoukáníčko pro filmového diváka. S úctou Váš čtenář Luboš H.

spider74
08.12.2016

Rytíři z Vřesova byli velmi dobří a proto jsem si je koupil jako e knihu do čtečky. Takže jsem docela nasrán že druhý díl Růže a lev doposud v elektronické podobě není k mání i když ve fyzické podbě je kniha na výrobu určitě náročnější a tato je už dávno na trhu. Nakladatel je buď naprostý diletant, nebo více peněz z prodeje dalších e knih nemá zapotřebí jak on, tak asi i autor.

kaliope123
03.12.2016

Tak klobouk dolů vážený pane Spisovateli. Mám velmi ráda knihy s historickou tématikou z českých luhů a hájů a pana Vondrušku mám "celého". Dosud jsem žila v přesvědčení, že jej nikdo asi nepřekoná, i když popravdě řečeno, poslední příběhy Oldřicha z Chlumu jsem četla už spíš z osobní povinnosti. Ale Hynek Tas z Boru je prostě vynikající historická serie, takže sahám po Platnéřovi a už se těším na další příběhy z pera pana Niedla.

Badger
28.09.2016

Strašně se mi líbí jakým stylem Pan Niedl píše,určitě od něj chci přečíst co nejvíce knih jak mi čas uvolí.
Žádnou knihu asi nečtu tak rychle a jedním dechem jako ty od něho.
Tímto mu skládám hold a jen mě napadlo že kdyby jeho stylem vyšla nějaká kniha odehrávající se v našich dějinách v období sedmileté války,či podobně-v dobách husarů,šavlí a mušket asi bych se radostí zbláznil,protože jen málokterý autor by mohl udělat v tomhle období opravdu úžasnou knihu !!

anamaria
23.09.2016

Dobrý autor s příjemným vypravěčským stylem

jezevčíčka
06.08.2016

František Niedl je v současnosti náš nejlepší autor- vypravěč. Všechny jeho knihy jsem četla s výjimkou Skleněného vrchu, ke kterému jsem se zatím nedostala.Kam se na něj hrabe M.Wievegh aspol.!!! V.Havel měl jít k F.Niedlovi do učení, aby pod jeho vedením pochopil, že kniha musí mít nějaký děj a vypravěčskou šťávu, a ne jen plané žvanění v uměle sestavovaných, šroubovaných souvětích!!!Niedla vysoce cením a uznávám, poznala jsem ho na čtenářské besedě a je to SKVĚLÝ člověk, opravdový chlap.

Perun67
17.06.2016

Poprvé jsem si od pana Niedla přečetl knihu Čtvrtý králuv pes a byla skvělá.Autor se stal mým oblíbeným spisovatelem a kromě dvou nejnovějších knich jsem přečetl od něj všechno.Pana Niedla mohu každému doporučit,určitě se u jeho knih nebude nudit.

marosado
26.05.2016

Precital som si sériu Michala Dabert aj Pavel Vencl. Bolo to fantastické čítanie. Akčné nápadité, v prípade Daberta moderné, odohrávajúce sa vo svete. Nie je dej kníh limitovany na hranice Českej republiky. Pripadalo mi to ako by to ani nenapísal český autor. Maroš Zlúky.

Dalda
18.02.2016

Autor si mě si získal románem Útěk do pekel. Už se těším na jeho další knihy, které mám v plánu si letos přečíst.

Albina
25.12.2015

František Niedl umí bezesporu napsat dobrý, čtivý příběh. Líbí se mi jeho historické série, více ta o Tasovi z Boru. Přečetla jsem i knihy o Pavlu Venclovi, i když ty jsou mnohem méně strhující. Podle mého názoru jsou hodně schematické, je to jedno a totéž pořád dokola, nicméně jsem je dočetla.
Ke všem knihám bez rozdílu ale mám závažnou výtku, konkrétně ke stylu. Při čtení mě neopouští pocit, že čtu špatný, neohrabaný překlad z angličtiny. Je to způsobeno nadužíváním přivlastňovacích zájmen (svýma rukama, do svých rukou) a navíc někdy nesprávně použitých, neobratných větných konstrukcí a frází (v nebezpečí života - !!!, módní obrat "je to o tom" v promluvě historické postavy apod. ). Nudné jsou jednotvárné popisy obdobných situací - obzvlášť milostných scén.

klokan.1905
16.10.2015

Pane Niedle, smekám klobouk...
To co jste zatím napsal - tak vše je neuvěřitelně čtivé... Knížky snad nemají žádná hluchá místa, neustále se něco děje... Série o Pavlu Venclovi, tak ta je podle mě srovnatelná s celosvětovou spisovatelskou špičkou... Těším se na další Vaše knížky... Hlavně pište, piště, piště...

Caporegime
31.07.2015

Český génius. TEČKA !

regirad
16.02.2015

Vážený pane Niedle, jsem knihkupkyně z knihkupectví KOPP v ČB a jsem Vaší obdivovatelkou už mnoho let. Vaše knihy neustále doporučuji svým zákazníkům a mnozí se mě chodí pravidelně ptát, kdy už zase něco napíšete :D Máme Vás moc rádi a osobně bych Vás velice ráda poznala. Jste pro mě nejlepší český spisovatel současnosti a hluboce se před Vámi skláním. Váš literární talent je nesporný. S úctou Regina Říhová

Jolana.b
05.02.2015

Pokud někdy pan Niedl zavítá na tyto stránky, chtěla bych mu poděkovat za jeho díla. Jeho historické romány z doby Václava III. jsou úžasná. Vždy se těším na další. I jeho díla z doby nedávno minulé se mi moc líbí, Jen co se týče knihy Poslední batalion se chci zeptat PROČ? Proč to muselo tak skončit?
Jinak přeji mnoho autorských úspěchů.

Fugas55
26.01.2015

Naprosto souhlasím se všemi předchozími pisateli komentářů, zvláště pak "Dr_Nick" a "marimari" mne naprosto mluví z duše. Také jsem náhodou dostal do ruky "Návrat mistrův", z nudy jsem jej začal číst a už nepřestal. Už jsem sehnal a četl "Platnéře" a ještě sháním "Pavoučí síť. Škoda, že jsem četl nejdříve třetí díl, což jsem nevěděl, ale vůbec to nevadí. Jinak "Všem,všem,všem", ale ne "mým národům" ,jak vyhlašoval válku Srbsku Fr. Josef II., ale "Všem,všem,všem" těm kdo má rád dobrý a čtivý román. ČTĚTE!!! Budete mile překvapeni.

Dr_Nick
15.01.2015

Jeho styl mi připomíná "návykové" seriály - dočtete jeden díl a okamžitě musíte mít druhý... Za mě asi nejčtivější autor vůbec.

marimari
16.11.2014

Můj oblíbený autor! První kniha Útěk do pekel se mi natolik líbila, že jsem začala vyhledávat jeho další díla. Líbí se mi i historické romány. Chystám si koupit knihu ,,Hráč" a doufám, že nezklame.

kubrus
02.10.2014

Také jsem shodou okolností narazil na jeho dílo, a sice Návrat mistra. V knihovně mám již 6 jeho knih a je to čtení, které opravdu baví.

adam5955
18.05.2014

Taktéž... náhodou se mi dostal pod ruku Čtvrtý králův pes a už mám v knihovně 3 jeho knihy. A mám v plánu sbírku rozšířit. Dobré čtení, které nenudí a poskytne pohled na historii bez růžových brýlí.

Dandulka
29.06.2013

Objevila jsem tohoto autora jen náhodou, ale musím říci, že se mi jeho knihy čtou velmi dobře. Zpracování historických románů je brilantní a čtivé.