Návrat mistra

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/big_navrat-mistra-g9N-165177.jpg 4.5315

Kniha Návrat mistra

pami
30.10.2021

Skvěle vyvážená směs akce, romantiky, historie, nápaditosti i humoru.

konicekbily
13.10.2021

Krásný středověký příběh - na pozadí historických událostí - o mladičkém, nyní již platnéřským, mistrem zapojeného do spousty střetnutí, setkání ale i jednání a na tehdejší dobu možná až na úrovni diplomatické, aby pomohl zajistit Lombardii vévodství!

PaníLenka
22.09.2021

Pohodová trilogie ukončena. Snad pan Niedl zase něco napíše!

rlupinek
07.06.2021

Když ve druhém díle prchá Lukáš z Prahy do Milána, byl jsem docela zklamán, protože jsem se těšil na tři díly historického románu zasazeného do středověké Prahy. Děj knihy byl ale tak zajímavý, že jsem nakonec nelitoval změny prostředí. O to zajímavější pro měl byl díl třetí, kde se obě prostředí (Čechy a Itálie) střídají. Kdo by si ale před přečtením této trilogie pomyslel, že české, ale i evropské dějiny utvářel šikovný řemeslníček?

orinka3
07.02.2021

(+ SPOILER) A tak se uzavírá dobrodružný příběh chlapce z Prahy. Lucas Praghense, který se vypracoval z ušlápnutého neduživého učně v mistra svého řemesla a v pohledného, dobře oblečeného i vyzbrojeného milánského elegána. Není mu dopřáno hledět si práce v dílně. Italský šlechtic touží po povýšení a k tomu mu má pomoci právě náš Lukáš. Dostává úkol, který se neodmítá a putuje zpět do Prahy, aby u krále vyprosil slyšení. Václav IV. vládnout příliš neumí a ani nechce. Tak není divu, že mu občas unikají souvislosti. Ještěže je tu Lukáš s věrnými spojenci. Pompézní návrat úspěšné výpravy do Milána je završením trilogie a doufám, že už ho vévoda nechá odpočinout.

cecetka
13.10.2020

Takova pohadka pro dospele :-)
Ale prijemne napsana, dej ubiha, dobre se to cte. Oddechovka pri nemoci nebo na dovolene.

1972Sixo
09.10.2020

(+ SPOILER) Pre mňa dosť neuspokojivé zakončenie. Lukas pendluje hore - dolu medzi Milánom a Prahou a pomáha bohatým byť ešte bohatšími a mať ešte väčší politický vplyv. Cesty sú to vcelu dobrodružné a napínavé, ale v konečnom dôsledku možno zapríčiňuje Husitské vojny. Čo si samozrejme neuvedomuje. Veď chce len pokoj a prácu vo svojej platnéřskej dielni. Starať sa o mladú manželku, synčeka, svokra a milenku. Ale so sklonenou hlavou a pokorou príjme nové a nové úlohy - ktoré veru nie sú za Boha a za vlasť. Ale zase to je vysoko čitateľné, Lukas je charizmatická postava a držíte mu palce v každej situácii. A možno aj to že jeho konanie v objektívnom ponímaní není až tak čisté ako jeho charakter, ho stavia do veľmi ľudskej pozície stredovekého hrdinu.

Arielka1
24.08.2020

Poslední díl, poslední intriky a bohužel i poslední lezení Lukáše Praghese.