Návrat mistra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pán Milána Gian Galeazo Visconti se nevzdává snahy získat vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se musí Lukáš znovu vrátit do Čech, už jako vážený milánský mistr. Cesta je dramatická a Lukáš i za pomoci svého tajného strážce Sergia, který je též odchovancem Castella Nuova, hradu vrahů, několikrát sotva vyvázne životem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165177/navrat-mistra-g9N-165177.jpg 4.5272
Série

Platnéř 3.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Návrat mistra

Přidat komentář
cecetka
13. října

Takova pohadka pro dospele :-)
Ale prijemne napsana, dej ubiha, dobre se to cte. Oddechovka pri nemoci nebo na dovolene.

1972Sixo
09. října

(+ SPOILER) Pre mňa dosť neuspokojivé zakončenie. Lukas pendluje hore - dolu medzi Milánom a Prahou a pomáha bohatým byť ešte bohatšími a mať ešte väčší politický vplyv. Cesty sú to vcelu dobrodružné a napínavé, ale v konečnom dôsledku možno zapríčiňuje Husitské vojny. Čo si samozrejme neuvedomuje. Veď chce len pokoj a prácu vo svojej platnéřskej dielni. Starať sa o mladú manželku, synčeka, svokra a milenku. Ale so sklonenou hlavou a pokorou príjme nové a nové úlohy - ktoré veru nie sú za Boha a za vlasť. Ale zase to je vysoko čitateľné, Lukas je charizmatická postava a držíte mu palce v každej situácii. A možno aj to že jeho konanie v objektívnom ponímaní není až tak čisté ako jeho charakter, ho stavia do veľmi ľudskej pozície stredovekého hrdinu.


Arielka1
24. srpna

Poslední díl, poslední intriky a bohužel i poslední lezení Lukáše Praghese.

Isew
20. července

Na třetí díl jsem se vrhla hned po přečtení druhého. Lukášova dobrodružství mě pohltila. Hlavní hrdina se vrací zpátky do Prahy. Potkává staré známé a už to není vystrašený malý kluk, ale sebevědomý mladý muž, který toho hodně umí a má toho hodně za sebou. Kniha ani ve třetím díle neztratila napínavost, vtip a poutavost. Velmi povedená série a znovu musím ocenit Čtenářskou výzvu, protože bych se k ní nebýt tématu "Kniha, jejíž první věta začíná zájmenem" asi nedostala. Teď už vím, co je to platnéřství a mnoho dalších řemesel, která jsem znala jen podle názvu, ale obsah mi zůstával skrytý. Musím také ocenit, že oproti předchozím dílům, předčtenářska z knihovny - učitelka češtiny, našla pouze jedinou chybičku. A Lukášova dobrodružství mi budou trochu chybět ...

Andy79
24. června

Velmi povedená historická trilogie. Obdivuji autorovu fantazii a schopnost zprostředkovat čtenáři atmosféru staré Prahy a dalších měst. Proměna Lukáše v opravdového muže byla úžasně vykreslená. Určitě se poohlédnu po dalších knihách tohoto autora.

pip11
29. května

Závěrečný díl této moc příjemné a velmi čtivé trilogie mě opět moc bavil. Skvěle jsem si užila tento závěr Lukášova příběhu, kdy se z chlapce stane muž. Toto pokračování příběhu už není tak akční, ovšem je stejně poutavé. Jsou zde padouši, přátelství stará i nová, a spousta historie.Těžko se mi loučí s Lukášem a jeho blízkými….

Jack Bauer
29. května

Skvělé zakončení ? trilogie o neduživém mladíkovi z kterého se vzhledem k okolnostem stává muž se špetkou skvělého humoru zasazeném do historické Prahy a slunné Itálie. Pan Niedl je skvělý vypravěč, žádná kniha nezklame, ať historická nebo současná.

cérka
10. května

Tak a jsem opět na konci. Konci, který by koncem vůbec nemusel být. Spousta věcí je zde pouze naznačena, a jak už jsem se při čtení této série několikrát přesvědčila, autorova fantazie nezná mezí a vše by nakonec mohlo dopadnout úplně jinak. Škoda, na můj vkus příliš důstojné a rychlé zakončení série a rozloučení se s hrdiny. Hvězdičku ubírám, tento díl mi přijde oproti předchozím mnohem slabší.

1

Doporučujeme

Nikola Šuhaj loupežník
Nikola Šuhaj loupežník
Vyhnání Gerty Schnirch
Vyhnání Gerty Schnirch
Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý
Ve službách mocných
Ve službách mocných