Růže a lev

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299230/big_ruze-a-lev-klH-299230.jpg 4.6369

Kniha Růže a lev

jopp

Hezkýý, líbilo víc než první díl, Wolfram válí :-)

tlllk

Hlavné postavy sa začínaju profilovať, len dúfam že sa autor neinšpiroval GoT, a nenechá ich umrieť. Celkom fajn aj ako audio.

radimch

(+ SPOILER) Jen o trošku slabší než díl první. Skvělé je vykreslení skutečných postav a událostí dobře zapletených do fabulace. Manové krále Jana bojůjí se zemským škůdcem Artlebem z Boskovic. Na druhé straně zemských hranic u Bavor a Rakous
pořádá Beneš z Vřesova hon na Hanse Křiváka - Joachima z Hohenbachu.

Martina291086

Niedla jsem objevila celkem nedávno a musím říct, že každý román z této série se čte jedním dechem. Poutavé čtení, historické události vylíčené zajímavou formou. Za mě plnohodnotné pokračování vysoko nasazené laťky prvním dílem. Rozhodně nezklamalo.

renefer
26.12.2021

Myslím, že je trochu na škodu, že se autor rozbíhá do různých časových linií, které vzájemně přibližuje, oddaluje a proplétá. Číst zároveň o dvou dobýváních hradu byla trochu nuda, ale tak nemůžu chtít, aby mě to pořád bavilo. A ten Křivák, ten je fakt nesmrtelnej:)

VlaďkaK
17.11.2021

Přečtena jedním dechem.

Vesmich
17.11.2021

Chyběli mi ti smrdutí dědkové z prvního dílu, zejména můj velký oblíbenec, zeman z Vřesové! Toho jsem úplně viděla před sebou. A ty jejich famózní manželky! Nádherný typ! V tomto díle už to do ruky berou páni rytíři nástupníci, kterým to bude zřejmě ještě hodně dílů trvat, než taky zdědkovatí.

jaroiva
08.10.2021

Druhý díl mě už tak nebavil. Když mě to začalo už i bavit, byl najednou konec :)
Jdu na další díl.