Ve službách mocných

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 4.6257
Série

Rytíři z Vřesova 3.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Ve službách mocných

Přidat komentář
malýčtenář
28. září

Další díl ,který nezklamal. Jen více takových knih a člověk se cítí jakoby sám prožíval s hrdiny jejich starosti a radosti.

Jack Bauer
17. srpna

To samé co v předchozím díle, Beneš buduje hrádek. Zatím mě tato série připadá slabší než Tas z Boru nebo Platnéř. Stále mě to jako v předešlých románech nedokáže pořádně vtáhnout víc do děje. Tím nechci tuto sérii shazovat, je to velice čtivé tak jak u Niedla bývá zvykem, jen ty předešlé série byly mnohem lepší. Podobnost s Tasem z Boru je zřejmá, Niedl vykrádá sám sebe, jako bych to četl v lepším podání.


katallinka
13. srpna

Velmi povedená série s velkým množstvím sympatických postav a zajímavých zápletek. Autor do příběhu velmi pěkně zapracoval historické události a postavy.

viweb
07. srpna

Výborná, čtivá, doporučuji

kuruteku
05. srpna

Dočteno během dvou dnů a opět spokojenost - sice odchod Wolframa z johanitského řádu, odchod z králových služeb a následná romance a svatba s Eleonorou trochu patří do červené knihovny, ale řeč s Matoušem Čákem a ubránění Vřesova to vynahradilo.

tittanie
17. července

Jsem nadšená jako z předchozích dílů. Fajn doba a postavy. Trochu neuvěřitelné dobrodružství, ale skvěle se mi kniha četla. Jen tak dál.

evask
17. července

Bohužel jsem nečetla předchozí díly, v knihovně je nemají, souvislosti možná chyběly, nemohla jsem se začíst. Měla jsem veliké očekávání a teď jsem trochu zklamaná, žádný trhák to nebyl.

pavel9989
07. května

Kniha nezklamala, opět s chutí přečteno během chvíle ;-)

1

Doporučujeme

Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý
Návrat mistra
Návrat mistra
Král básník Václav II.
Král básník Václav II.
Není římského lidu
Není římského lidu