Ve službách mocných

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 4.6257

Rytíři z Vřesova 3.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Ve službách mocných

malýčtenář

Další díl ,který nezklamal. Jen více takových knih a člověk se cítí jakoby sám prožíval s hrdiny jejich starosti a radosti.

Jack Bauer

To samé co v předchozím díle, Beneš buduje hrádek. Zatím mě tato série připadá slabší než Tas z Boru nebo Platnéř. Stále mě to jako v předešlých románech nedokáže pořádně vtáhnout víc do děje. Tím nechci tuto sérii shazovat, je to velice čtivé tak jak u Niedla bývá zvykem, jen ty předešlé série byly mnohem lepší. Podobnost s Tasem z Boru je zřejmá, Niedl vykrádá sám sebe, jako bych to četl v lepším podání.

katallinka

Velmi povedená série s velkým množstvím sympatických postav a zajímavých zápletek. Autor do příběhu velmi pěkně zapracoval historické události a postavy.

viweb

Výborná, čtivá, doporučuji

kuruteku

Dočteno během dvou dnů a opět spokojenost - sice odchod Wolframa z johanitského řádu, odchod z králových služeb a následná romance a svatba s Eleonorou trochu patří do červené knihovny, ale řeč s Matoušem Čákem a ubránění Vřesova to vynahradilo.

tittanie

Jsem nadšená jako z předchozích dílů. Fajn doba a postavy. Trochu neuvěřitelné dobrodružství, ale skvěle se mi kniha četla. Jen tak dál.

evask

Bohužel jsem nečetla předchozí díly, v knihovně je nemají, souvislosti možná chyběly, nemohla jsem se začíst. Měla jsem veliké očekávání a teď jsem trochu zklamaná, žádný trhák to nebyl.

pavel9989

Kniha nezklamala, opět s chutí přečteno během chvíle ;-)

Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý