Ve službách mocných

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321847/ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 4.6177

Rytíři z Vřesova (3.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Ve službách mocných

hanzmb

Zatímco první 2 díly byly standardní Niedlovy dobrodružné romány, nyní přišla bomba. Celé se to posunulo o 2 levely výše. Wolframova linie je plná dobových politických intrik a Benešova zase naopak plná dobových reálií. Jako kdybych spojil Bauerovu sérii Ve službách otce vlasti a Vondruškovi Skláře. Přitom zachována plynulost děje i čtivost. I toho dobrodružství je požehnaně. Prostě paráda.

druzickaster

Asi se budu opakovat, ale za mě velmi dobré. Dějové linky v pohodě a srozumitelně oddělené kapitolami a díky tomu i snadno sleodvatelné. Hrdinové jsou pořád hrdinové, lumpové jsou lumpové a tak to i nadále zůstane. Hans Křivák nezklamal a Čeněk, Wolfram a i Beneš mě baví čím dál tím víc. Těším se na další díl.

Jonny

Hezké, plynulé pokračování. FN drží styl i kvalitu. Jediné co mě zarazilo, bylo přejmenování mistra Pavla na Petra. Což je buď velká chyba, nebo mi unikl kus děje. (Ale při takovém hltavém čtení jsem něco přehlédnout mohl.)

Badger

Sázka na kvalitu se opět vyplatila.
Jediné co mi v knize kolikrát štve, je vyličování událostí z knih minulých.
Chápu že činěno je tak z důvodu čtenáře, který vezme zrovna tuhle knihu na mušku a předešlé nečetl.
Proto pro člověka co hltá i tuto sérii zbytečné, ale prozíravosti rozumím a nehaním ji.
FN píše skvělým stylem a mě tentokrát více zajímala postava Beneše než Wolframa, který bude nejspíš častějším favoritem. Popis prací na stavbě a jak slasti tak strasti kolem od toho se nedalo odtrhnout a FN mě zase přikoval jak do křesla tak postele, až boleli od lampy oči.
Již si myslím, že monogram FN bohatě stačí jako uvedení autora.
Ten je totiž už mečem vyryt jako pojem a klasika nejen středověkého žánru.

Filatov

Ve službách mocných je možná oproti předchozím dvou dílům trochu slabší díl tedy alespoň pro mě, protože se tu méně bojuje. Začátek i konec je velmi napínavý a podle mého střed knihy trochu pokulhává. Když se na závěr bojuje, už je opět vše v pořádku a kniha má napínavosti na rozdávání. Dějové linky Wolframa a Beneše mě bavily úplně stejně. Fandím oběma a nenávidím jejich nepřátele.

Alizon

Po prvním dílu, který mě na tuto sérii navnadil, se mi druhý díl zdál trochu nudnejší. Tady u trojky jsem opět maximálně spokojená. Osobní příběhy Beneše a Wolframa se hezky vyvíjejí... do toho boje a intriky mocných. Hned se vrhám na čtvrtý díl.

orson

Docela jsem tomu propadl, jen na můj vkus jsou ty knížky krapet hubené (a nebo je moc rychle čtu :))

Lolila

Jednoducho výborné. Príbeh pokračuje a my môžeme ďalej sledovať osudy Beneša a Wolframa na pozadí historických udalostí. Sú to zaujímavé, sympatické postavy, rytieri so cťou, ktorí chránia svoje rodiny. Páči sa mi autorov štýl písania.

Největší z pierotů
Největší z pierotů