Ve službách mocných

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/big_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 4.6346

Kniha Ve službách mocných

tlllk

Táto tretia kniha mala zatiaľ najviac hluchých miest, keď sa dej motkal okolo voľby cisára a akože pseodo intríg okolo toho. Ale naštastie sa to ku koncu trochu rozhýbalo. Teším sa na ďalší dej.

J0hn

Už jsem si na hrdiny této série tak zvykl, že se na každý další díl těším čím dál víc. Takže zvedám na 5 hvězd :)

š.m.i.k

Připadá mi, že se v tomto dílu vůbec nic nedělo ... ? Tak snad se to v dalším zase víc rozjede. Tato série mě už nebaví tak, jako Hynek Tas z Boru, čekala jsem asi víc.

radimch

Třetí díl série Rytířů z Vřesova už bohužel připomíná hrdinskou ságu. Nesmrtelný hlavní hrdina Wolfram hýři sarkasmem, ledovým klidem a zázračnou nedotknutelností. Je to trochu škoda. Po excelentním prvním dílu, dobrém druhém, tento třetí, i když stále historicky zajímavý, sklouzává jemně do "seriálové" podoby.

Martina291086

Opět standardní příběh, na který jsme u Niedla zvyklí... Je to čtivé, zajímavé, má to spád a nenudí. Rozhodně kniha pro chvilku oddechu, s kávou nebo oblíbeným čajem. A jako jedna z mála sérií se nepřečte ani při opakovaném čtení.

Vesmich
20.11.2021

Hoši se nám začínají vylupovat! Benešovi to pálí a má podnikatelského ducha, Lothar dělá co může a proto má spokojené manželství, Čeněk mužní a Wolfram..no to je prostě Wolfram. Král Jan taky dělá, co se dá. Jak oni jsou všichni aktivní a pracovití! I padouši se naštěstí činí a sem tam se objeví nová postava, která má trochu šmrnc. Dám si teď trochu oraz po tom tří-dílovém maratonu a až navážu, tak se uvidí, jestli si budu ještě pamatovat kdo je kdo, kde je kdo a proč je tam, kde je.

soupik2012
13.11.2021

Dá se říci, že je to stále stejné. Tedy komu se předchozí příběh líbil bude i nadále spokojený jako já. Tentokrát sledujeme dvě dějové linky. Ta s Wolframem je dost politická a podle mého mínění o něco méně zajímavá. Naproti tomu dějová linka s Benešem je naprosto perfektní. Moc se těším na další pokračování. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Martin Zahálka.

jaroiva
09.10.2021

Poslední díl, který mám k dispozici v audio verzi. Začátek mě zase bavil a ke konci už mi to připadalo pořád stejné. Takže v sérii zatím pokračovat nebudu, leda by zas byl další díl ještě audio.