Ve službách mocných

Ve službách mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/bmid_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 5 496 109

Rytíři z Vřesova série

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...... celý text

Iwíček
04.10.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.

mala49
26.09.2017 2 z 5

Tak jsem napsala komentář a on mi kamsi zmizel

knih.sasa
25.09.2017 5 z 5

Třetí díl série není jenom o příběhu nejstaršího bratra Wolframa, ale hodně se věnuje i mladšímu Benešovi, který navíc začne stavět hrad/tvrz, což je výborný nápad a skvěle se to čte. Wolfram, který vystoupil z řádu, má sice pořád co do činění s mateřským řádem, ale zároveň i s králem a vtipný a drzý je dost, což je osvěžující. Objevují se i postavy z dřívějška, sice jen epizodně, ale děj je pěkně připomenut ve zkratce, takže čtenář si oživí dost z předchozích knih. Ačkoliv každou chvíli někdo někoho zapíchne a naběhne si na meč, není to tak drastické jako byl např. první díl, což vítám. Moc se mi líbí, jak se vykreslena tehdejší mentalita lidí a přisuzování viny/neviny na neštěstí jiných, třeba i příbuzných. Každý prakticky hledá vlastní prospěch a pokud hledí i na ostatní, tak je trochu moula nebo divný. V tom se doba tehdejší a dnešní neliší, jen se dnes tito lidé neoznačují jako rytíři a nehovoří se o cti. Viz. výborná část s výslechem na mučidlech a křivá obvinění vs. zdravý selský rozum. Kdo mu ale v době praktikování útrpného práva dával přednost před zápisem fantazií do smolných knih?

Ramiel
25.09.2017 2 z 5

No tak co k tomu říct. Tohle už je vážně vykrádání sebe sama. 1) Wolfram odchází od johanitů a doprovází kupce jako ochrana x Tas odchází ze služeb Václava IV. a stává se ochráncem kupeckých karavan. 2) Vřesov vypálen x Vlkov vypálen. 3) Beneš zakládá chov koní. x Tas zakládá chov koní. Těžko hodnotit tuto knihu nějak kladně vzhledem k výše uvedenému.

marimari
12.09.2017 5 z 5

Další kniha mého oblíbeného autora, která nezklamala. Přečteno na jeden zátah. Netrpělivě čekám na Království meče!

Macek58
23.08.2017 5 z 5

Přečtené jedním dechem. Zbytečné něco dodávat.

Noctua8
25.07.2017 5 z 5

A další super pokračování.... Z mladíků se stávají muži, kteří dávají světu najevo, že je s nimi potřeba počítat. A je jedno jestli se jedná o mladičkého krále Jana Lucemburského, s kterým bude muset začít počítat celá Evropa. Nebo chlapci z Olšové a Vřesové, kteří sice se ctí slouží svým pánům, ale na druhou stranu si nenechají nic líbit, chrání svoji rodinu, majetky a troufají si i nesouhlasit s těmi pány. Nejvýraznější postavou je Wolfram Katzinger, který jako bývalý johanitský rytíř prošel válečným ohněm a v této knize i ohněm vášně :-) Připomíná mi tak trochu Hynka Tase z Boru.... i když toho mám zatím pořád nejraději, pšššt :-)

Bolomsson
19.07.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny, celá série Rytířů z Vřesova za 6 dní a teď mě bohužel čekají nekonečné 4 měsíce čekání na další díl této skvostné historické série:-(:-). Všechny tři knihy mě nadchly, a tak jako u série Platnéř a Hynka Tase z Boru v mnohém poučí, pobaví, přiblíží čtenáři poutavým způsobem dávný středověk bez příkras a s takovou bravurou, že jsem si při čtení nejednou připadal, jak bych knihu nečetl, ale s hlavními hrdiny to utrpení, těžkosti života a boje sdílel osobně. Maximální spokojenost a panu Niedlovi tleskám vestoje. Skvělé!

čef
18.07.2017 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem opět, jako všechny díly této série i série o Hynku Tasovi, slupl jako malinu. Autor si svůj styl již naplno vybrousil a je si, stejně jako jeho čtenáři, jist, kde je jeho síla - snad nejvíce v dobrodružných knihách o středověkých rytířích vždy připravených k boji bez bázně a hany. Kromě napínavých soubojů a šarvátek, ale do svých knih navíc dostává ,možná z pohledu na dnešní realitu trochu naivní, přesvědčení, že se rytířskost, čestnost a odvaha vyplácí a to se mně bude určitě vždy líbit.

bgott
12.07.2017 5 z 5

Jsem nadšená a těším se na podzimní setkání.

cérka
11.07.2017 5 z 5

Pokračování osudů Rytířů z Vřesova bylo úchvatné, skvělé, neskutečně čtivé a krátké, stejně jako má dovolená :-). Už aby byl listopad!

martas79
07.07.2017 5 z 5

Řeka děje přestala být pomalým líným tokem a změnila se a zpěněné vlnky musí přeskakovat kameny a úklady mocnějších proudů.
Krásná kniha. Zatím nelepší díl série!!!
Dekuju pane Niedl!

francouz
06.07.2017 5 z 5

Opět je to naprosto úžasné vyprávění o lidské odvaze a touze někam patřit, nezpronevěřit se svým ideálům. Jak Vřesovští tak Olšovští se potýkají s problémy, které musíme občas řešit i my, s tím rozdílem, že my k tomu máme tisíc připomínek, kdežto oni to berou jako svůj úděl, který bud´ vyřeší nebo...Musím řísi, že jsme byl také smutný když knížka končila, protože jsme si všechny hrdiny oblíbil, a to jak je skládána dějová linka mě naprosto vyhovuje. Je to naprosto bezvadné čtení a pan autor u mě každou knížkou stoupá stále výš a výš. A i já se musím přidat k ostatním s tím, že se již těším na další pokračování tohoto opravdu výborného opusu.

hrona
05.07.2017 5 z 5

Rytíři z Vřesova jsou pro mě tak trošku Hry o Trůny z českých luhů a hájů, samozřejmě v základech historických faktů, nejedná se o žádnou fantasy, ale ta doba a příběhy jsou prostě moc dobré. Zatím všechny historické knihy od pana Niedla( Platnéř, Hynek Tas ) i Vřesovští jsou prostě skvěle napsány a čtou se jedním dechem. Ne jinak tomu není ani Ve službách mocných, kde se začíná ve větší míře do dějů zaplétat i česká nejvyšší šlechta. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

astroweb
03.07.2017 4 z 5

Dočetl jsem trilogie Rytíři z Vřesové, nevím, jestli autor v ní bude pokračovat, ale myslím, že nejlepší byl první díl.

canis58
30.06.2017 5 z 5

Úchvatné vyprávění jako každá kniha pana spisovatele.
Pan Niedl již napsal další díl " Království meče " a vyjde v listopadu tohoto roku.

Keddie
30.06.2017 5 z 5

Velmi jsem se těšil na třetí díl Rytířů z Vřesova a nebyl jsem zklamán. Oproti předchozím dílům zde bylo méně akce, ale i tak to byl perfektní román. Škoda že autor píše zásadně jen trilogie a tak se dalšího dílu asi nedočkám.

TeaPeter
30.06.2017 4 z 5

Série je už dobře rozjetá, třetí díl se mi líbil. Elektronickou knihu jsem si koupil, hned, jak se objevila. Na rozdíl od dalších komentujících si nemyslím, že opožděné vydání elektronické knihy proti papírové, je neschopností vydavatele. Podle mého je to zcela záměrný postup, který má podpořit prodej papírových knih a tedy přinést nějaké "drobné domů". Vydavatel je zřejmě toho názoru, že jakmile jednou vypustí elektronickou knihu, tak ji všichni upirátí a s prodejem bude konec. Smutné, že?

Márinka
27.06.2017 5 z 5

Nadšená! Celá recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/vedet-znamena-vladnout-mily-rytiri-8211

Boby17
13.06.2017 5 z 5

Tak to už se mi dlouho nestalo, abych knížku zvládl na jeden zátah. Ale včera jsem se od příběhu prostě nemohl odtrhnout a dokud jsem nedočetl poslední stránku, tak nepřipadalo v úvahu čtení přerušit. Už aby tu byl nový díl!

Jinak zcela souhlasím se spiderem74, elektronická verze měla být puštěna do prodeje už dávno. Stejný problém byl i s předchozím dílem. Pravdu má také I.Zi..., redakční práce na knize byly odfláknuté a špatná i/y žalují. Škoda, že v MOBĚ nemůže udělat pořádek Wolfram Katzinger z Olšové!