Útěk do pekel

Pavel Vencl sice vystudoval filozofii, ale samotné studium mu mnoho neříkalo. Tou nejužitečnější školou mu byl vždy život. Proplouvá jím jako profesionální karbaník, boxuje s přáteli v klubu na Žižkově a jeho náručí prošla řada dívek. 15. březen 1939, první den okupace, ho zastihne u milenky Katy. Byl by rád, kdyby se mu následující události v okupovaném Československu vyhnuly, ale brzy zjistí, že to není možné. Svoji situaci se rozhodne vyřešit útěkem. Opustí svoji matku, kamarády i milenky a přes Alpy se dostává nejdříve do neutrálního Švýcarska, poté do Francie, Anglie a jeho cesta pokračuje i za oceánem, kde také potká svoji životní lásku Inéz. Kvůli své konfliktní povaze se mnohdy dostává do značně dramatických situací, na vlastní kůži poznává různé způsoby brutality, ať už od mocenských složek států, nebo přímo od spoluvězňů. Je cynický, arogantní, pohrdá lidmi a neváhá zabít, přesto díky své inteligenci, nadhledu, břitkému smyslu pro humor a notné dávce štěstí dokáže přežít v každé situaci… Útěk do pekel je v české literatuře naprosto ojedinělou knihou, srovnatelnou jen s nejlepšími evropskými a světovými romány. Knihou nabitou dějem, vzrušením a kaskádou nepředvídatelných událostí, které čtenáře vtáhnou do děje a nenechají ho vydechnout do posledního řádku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113426/big_utek-do-pekel-l1G-113426.jpg 4.5231

Kniha Útěk do pekel

knihovniceVS

Naprosto chlapská knížka... akce, akce, akce, sex, sex, sex (chtěný i nechtěný...)
Stejně se mi to líbilo.
A v mysli mi stále běžely útržky filmu Pěsti ve tmě. Včetně té skvělé hudby, která film podbarvovala. Vím, že děje spolu nesouvisí - to byly jen mé pocity.

bdolezalka

Pan Niedl patří k mým oblíbeným autorům, ale tady musím říct, že jsem u hodnocení trošku na rozpacích. Hrdinové pana Niedla jsou vždycky trochu nadpozemští a jejich dobrodružství poněkud barvitější, ale zde bych řekla, že autor malinko přestřelil. Nemám problém s povahou hlavního hrdiny, nemusí to být vždycky snůška všech ctností, ale jeho zážitky jsou už hodně neuvěřitelné. Kniha zbytečně moc pospíchá, než se stačí pořádně rozvinout příběh v jedné zemi, už se žene do další, ale zároveň se situace v každé zemi ve své podstatě stále opakují. Každopádně kniha se čte sama, má spád a napětí.

Šnek86

Skvěle propracovaný příběh, cynického a prostopášného Pavla, který instinktivně a však pragmaticky proplouvá světem v období druhé světové války.Všichni se ho snaží zlomit pro svoje cíle, kdežto on si chce žít dle svého a věci okolního světa ho až tak nezajímají a tak bere věci tak, jak přichází.Ne vlastní vinou nevydrží na jednom místě a při svém putování obkrouží celý svět, aby se ocitl tam, odkud vyrazil a rozehrál další svojí karetní partii.Pokračuji dalším dílem.

malýčtenář
02.06.2021

Napínavá kniha hned od začátku. Čte se velice dobře a čtenář s napětím sleduje osudy hlavního hrdiny. Někdy snad až neskutečné. Přestože má kniha dost stránek, je možné ji zvládnout poměrně brzy.

Kubis01
25.10.2020

Zvláštní, ale geniální. Čtenář neví jestli hrdinovi vlastně chvílemi fandí a rozumí mu, nebo ne. Každopádně ale luxusní příběh, který je skvěle napsaný.

4xbabča
25.06.2020

Opravdu báječné čtení, autor je opravdu výborný vypravěč a celý příběh hlavního hrdiny je napínavý a akční od začátku do konce. A už se těším na pokračování s názvem Hráč.

Kerberos
11.04.2020

Kniha se velmi dobře čte,pan Niedl je skvělý vypravěč.Hlavní hrdina má snad sedm životů jak kočka.Zažije tolik dobrodružství,že by to vydalo na mnoho životů a bez cynizmu a schopnosti přežít by se daleko nedostal. Mnohé je až neuvěřitelné,ale stejně jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat.

Jaruš7
10.01.2020

Kniha "Cesta do pekel" je mistrně napsaný příběh o životních útrapách a vítězstvích svobodomyslné vůle.

Citace: "Další dveře už nebyly zamčené a ten, kdo se za ně dostal, se najednou ocitl v jiném světě. Světě křišťálových lustrů, sametu a zelených palem. Prostor byl vyplněn lidmi se zlatými prsteny a zlatými zuby, vůní drahého tabáku a těžkých parfémů. U stolků seděli lidé různého pohlaví a různého věku, se soustředěnými nebo ležérními výrazy, podle toho jak jim šla hra, nebo podle toho , jak byli dobrými herci. Ano, nacházel jsem se v jednom z nejexkluzivnějších hráčských doupat Prahy."
***** SUPER *****