Království meče

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana. Beneš z Vřesova pokračuje dál ve stavbě svého hrádku Vřesova, jelikož jenom pevné zdi, prozíravost a snad i močály svírající Vltavu na pomezí z Bavorskem ho mohou uchránit před opakujícími se nájezdy bavorského šlechtice, který je v Čechách znám spíše pod přezdívkou Hanz Křivák. Jako Rožmberkův man, kterého si mladý vladař i přes vzájemnou rozepři velice cení, musí Vřesov opouštět a účastnit se bojů jak s vnitřními, tak s vnějšími nepřáteli na obranu krále. Nebo proti němu? To podle toho, na které straně Rožmberk zrovna stojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344165/kralovstvi-mece-r6J-344165.jpg 4.6131

Rytíři z Vřesova (4.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Království meče

druzickaster
včera

Opět nádherně odvyprávěný kousek naší historie. Celý příběh se mi líbil, naši hrdinové prožívají své obyčejné životy, bojují bitvy a tak nějak ten děj rychle utekl, že jsem se nestačil ani rozkoukat a už byl konec. Takže, už se těším na další pokračování Rytířů z Vřesova.

Jonny
předevčírem

Až na toho Fratella (jak zmiňuje pami) dobrý. Resp serie si drží svoji kvalitu.

pami

Prostě musím upozornit na nesrovnalosti. Při druhém přepadení nového Vřesova (str. 213) řeší úkryt Fratella, který je ale s Wolframem v Porýní. Nebo stavitel Vřesova se jmenuje Pavel a na konci minulého dílu je z něj Petr. I přesto pět hvězdiček. Série drží můj rekord v rychlosti přečtení, prostě nešlo se odtrhnout.

martas79

Není to špatné ... jen já nevím, je to jakoby řemeslo - další výrobek, krásný ano, krásný... ale...

Alizon

Opět spokojenost. Kromě bojů a intrik tu máme i osobní vztahy (Wolfram a Eleanora, Beneš a Anežka), příběh svižně ubíhá, občas nějaký vtipný dialog. Úplně jsem viděla jak Vřesov pomalu roste před očima. Zajímá mě co autor dál vymyslí přímo tam - kde má větší prostor pro fantazii.

orson

Celá série se mi hodně líbí

Lolila

Ďalšie skvelé pokračovanie dobrodružstiev rytierov z Vřesova a Olšovej. Beneš pokračuje v stavaní svojho "hrádku", Wolfram chráni záujmy milovanej ženy, popri tom Ján Luxemburský sa aj naďalej snaží upevňovať svoju moc v Čechách a spolu s českými pánmi sa všetci stretnú na vojnovej výprave proti Matúšovi Čákovi. Samozrejme nechýbajú vtipné hlášky:). Výborná séria....určite odporúčam.

Madelisi
10.12.2018

František Niedl je skutečně návykový, jak bylo zmíněno v komentářích u jiné série.
Zátim se mi líbilo nejvíce (pátý díl mě teprve čeká). Kvituji, že Wolfram už není za dokonalého robota, pro moji ženskou duši tu máme i trochu vztahů (Beneš a jeho sestra, Wolfram a Eleonora).
Celá série je psaná z královy strany, takže Jindřich z Lipé, obvyklý hrdina jiných románů, tu je na špatné straně (holt jsem četla paní Vaňkovou dříve).