Království meče

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana. Beneš z Vřesova pokračuje dál ve stavbě svého hrádku Vřesova, jelikož jenom pevné zdi, prozíravost a snad i močály svírající Vltavu na pomezí z Bavorskem ho mohou uchránit před opakujícími se nájezdy bavorského šlechtice, který je v Čechách znám spíše pod přezdívkou Hanz Křivák. Jako Rožmberkův man, kterého si mladý vladař i přes vzájemnou rozepři velice cení, musí Vřesov opouštět a účastnit se bojů jak s vnitřními, tak s vnějšími nepřáteli na obranu krále. Nebo proti němu? To podle toho, na které straně Rožmberk zrovna stojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344165/big_kralovstvi-mece-r6J-344165.jpg 4.6262

Kniha Království meče

jaroiva

Tak ještě jedna audio, a tentokrát se mi to zas líbilo. Série je pro mě jak na houpačce, nedokážu předvídat, co mě zaujme :)
Tento díl mě zase chytnul.
Možná mi jen s postupující sérií trochu vadí opakování některých skutečností z předešlých dílů, aby to pochopil i čtenář, který to nečte chronologicky. Chápu to, ale pro mě je to navíc.

katallinka

Tento díl se opět velmi povedl. Moc se mi líbil nový směr Wolframova života.

maryska09

Opět dobře napsaná kniha o dávné historii Českého království.

konicekbily

Rok 1315 (v podání autora) v Čechách a okolí. Naši hrdinové se aktivně zapojili do tehdejšího dění, ať už do vyjednávání o císaři či do bojů v zájmu českého krále nebo na obranu majetku svého a i života svých bližních i svého. Moc hezká pohádka pro dospělé - trochu historie znalé!

666Jitka

Pokračování ságy jsem si opět užívala, některé dějové linky mě dost překvapily. Znovu jsem se ocitla ve středověké Evropě plné politických pletich a bojů o moc. Jde vidět, že některé věci, jako například politika, se opravdu nikdy nezmění. Děj měl spád a hltala jsem zase každou stránku. Drobné chyby v ději jsem samozřejmě také zaznamenala - Fratello na dvou místech zároveň nebo odchod Wolframa do Svaté země místo ve 12-ti letech v 6-ti, ale nad tím přimhouřím oko :-)

Luigi1

Opět jsem si představoval tehdejší dobu a dost si doplnil mezery tohoto období.Poučné

ondras666

Tento díl je za mě trochu slabší a má své chyby, což mě docela mrzí. Jak již bylo psáno v mnoha předešlých komentářích, autor měl nejspíš slabší chvilku. Politická linka je zde už větší, ale je to ku prospěchu hlavním hrdinům.
Co mi trochu vadilo, bylo to opakování předešlých dílů. Za mě trochu zbytečné, ale budiž.

TaLu

S radostí jsem navštívila opět rytíře z Vřesova. Autor vždy připomene postavy, i jejich úlohu v ději, a tak není nutné číst jeden díl za druhým.
Se slovy to pan Niedl opravdu umí. Když nás vede do velké bitvy, téměř slyšíme třesk zbraní a výkřiky umírajících. Na pozadí velké bitvy i menších šarvátek můžeme sledovat další osudy známých postav. Stále se něco děje v království Českém. Intriky, dobrodružství, věrná služba králi a dokonce se najde čas i na svatbu. Také hrad na Vřesově utěšeně roste.
V této části je opakování zařazení postav nejen na počátku, ale i v průběhu děje, což působí rušivě, vždyť čtenář si pamatuje, kdo je kdo. Také se objevila chyba v návaznosti ohledně Wolframa i jeho koně, jak je to napsáno v komentářích přede mnou. Ale odpouštím, a těším se na další dobrodružství.