Království meče

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana. Beneš z Vřesova pokračuje dál ve stavbě svého hrádku Vřesova, jelikož jenom pevné zdi, prozíravost a snad i močály svírající Vltavu na pomezí z Bavorskem ho mohou uchránit před opakujícími se nájezdy bavorského šlechtice, který je v Čechách znám spíše pod přezdívkou Hanz Křivák. Jako Rožmberkův man, kterého si mladý vladař i přes vzájemnou rozepři velice cení, musí Vřesov opouštět a účastnit se bojů jak s vnitřními, tak s vnějšími nepřáteli na obranu krále. Nebo proti němu? To podle toho, na které straně Rožmberk zrovna stojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344165/kralovstvi-mece-r6J-344165.jpg 4.6215

Rytíři z Vřesova 4.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Království meče

viweb

Malinko slabší, můj dojem je že se děj moc neposunul, ale čte se sama. Určitě stojí za přečtení

Jack Bauer

Ve čtvrtém pokračování mě dost vadilo neustálé opakování co se stalo v předchozích dílech. Děj se nikam moc neposouvá, stále dokola to samé a spousta chyb, jakoby si Niedl nepamatoval, co psal v předešlých dílech, např. že Wolfram šel do Jerusaléma ve 12 letech a zde v šesti, záměny jmen, Fratella má současně Beneš ve Vřesové a Wolfram v Lanecku, apod. Místo zdlouhavých nudných bojů s Uhry bych uvítal nějaké intriky.

kuruteku

Souhlasím s RenkouB, že v tomto díle si autor hodně neuhlídal návaznost, ale dostal jsem se přes to a pokračoval i v dalších knihách. Trochu mne štvalo i neustálé opakování předcházejících knih, ale chápu, že ne všichni začínají první knihou a čtou po dílech. Takže nakonec jsem spokojen přešel dál.

tittanie

Skvělý středověký příběh. Báječné čtení. Jsem ráda, že jsem se do toho pusitla.

RenkaB

První dva díly ušly, neohromily a ani nijak extra nenadchly. Třetí mě dorazil. Avšak ne tím, že by byl vynikající. Co v knihách nesnáším, jsem v této potkávala tak často, až jsem z toho byla znechucena a otrávená, a čtení mě pranic netěšilo. Spíš jsem čekala, kdy na další straně na mě opět vyskočí nějaká blbost. Například: Wolfram byl poslán na cestu do Jeruzaléma v 6 letech (v předchozích dílech autor tvrdil, že ve 12 letech), stará Bohuna a její muž Janek (správně má být Matěj, protože Janek byl její syn), Beneš tvrdí, že nemají sedlat jeho Frattela (ale ten patří Wolframovi), Beneš měl přivézt na svou tvrz hřebce, který patřil Matouši Čákovi (ovšem v předchozím díle to byla klisna a Beneš s ní chtěl založit chov koní), atd. Chyb jak máku, prostě fuj.
Až jsem z toho trpěla stihomamem, že pan Niedl napíše první, případně druhý díl. A dál to píše nějaký trotl, který si není schopný zapamatovat děj předchozích dílů a naplácá tam kdejakou kravinu.
Původně jsem chtěla dát knize dvě hvězdičky, ale aspoň za tu snahu, jsem jednu přidala.

mythos91

Stále stejný standard pana Niedla. Beneš i Wolfram používají nejen meč k odrážení svých nepřátel, ale i rozum a bystrý úsudek, který rozhodoval ve středověku zda budete zabiti nebo vy zabijete. Wolfram tentokrát nemáchá jen mečem, zdá se že i cit a jeho projevení ku krásné paní z Lahnecku mu jde velmi dobře. A to tak, že se stane prozatímním pánem tohoto hradu. Znovu krásný příběh těchto rytířů.

Barbara182

Další pokračování Vřesovských rytířů nezklamalo, krásně středověké čtení, nechyběly bitvy a sem tam i nějaký ten úskok, prostě pro mě osobně pohodové čtení, ke kterému se v budoucnu ráda někdy znovu vrátím :-)

Pavelpi

Další pokračování rytířů je celkem napínavé a dobře udělané a tak se těším na další díl,který letos vyjde.

Prodavači ostatků
Prodavači ostatků