Ve službách mocných

Ve službách mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/bmid_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 5 496 109

Rytíři z Vřesova série

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...... celý text

Gari89
05.06.2017 5 z 5

I třetí díl splnil očekávání a ani chvíli jsem se nenudil, skvěle napsané, čte se to samo. Už aby vyšlo pokračování

I.Zi...
05.06.2017 4 z 5

Romány od pana Niedla mám moc ráda a tento nebyl výjimkou. Ovšem paní redaktorka se může stydět, že do knihy propustila tolik pravopisných chyb! Mám pocit, že jsem si koupila zmetek. Když se hezká česká kniha hemží hrubkami a chybami v y/i, tak se mi otevírá kudla v kapse a je mi to moc líto. Je to jako krásná kytice zabalená v novinovém papíru...

VercaLukasova
30.05.2017 5 z 5

Opět jsem nebyla zklamaná. Výborně napsaný historický román. Těším se na další pokračování tohoto příběhu. :)

smile1
30.05.2017 5 z 5

Krásná kniha jako všechny díly před ní... všechny knihy od autora, které jsem četla jsou skvělé. Nemohu na nich nic vytknout...líbí se mi autorův styl psani. Zajímavá zápletka v knize tomu dala zase něco jineho, kterou ty knihy před ní neměli.

Selinute
27.05.2017 5 z 5

Malá útlá knížečka, tak dlouho očekávaná a pak za necelé dva večery přečtená. Bylo to opravdu velmi, velmi krátké. Škoda. Přesto jsem byla opět spokojená a líbily se mně obě dějové linie, jak Wolframova, tak i Benešova. Obě sice malinko předvídatelné, ale přesto příjemně čtivé. Mám ráda tyto Vřesováky i dobu krále Jana, a tak se snad brzy dočkám dalšího pokračování...

klokan.1905
25.05.2017 5 z 5

Ve službách mocných
Již třetí pokračování série Rytířů z Vřesova... Koukám, že tak jako ostatní - zatím přispívající, tak i já, jsem se na tuto knížku neskutečně těšil a rovněž mně přišla velice krátká.
Autor se v tomto pokračování nejvíce věnuje postavám Beneše z Vřesova a Wolframa Katzingera z Olšové... Vůbec mi to nevadilo, tyto postavy si oblíbí asi každý. Více se v románu objevuje i postava českého krále Jana Lucembruského, což bylo, alespoň pro mě, fajn. Souhlasím, že se hodně dá předpovídat, co se asi bude dít dál, ale já to panu Niedlovi odpouštím ;-) Už teď se těším na další díl, který má vyjít ke konci tohoto roku.
Takže pro milovníky historických románů - jestli jste si sérii Rytířů z Vřesova nepřečetli, tak neváhejte - stojí to za to.

Pavel.Kozina
24.05.2017 5 z 5

Na knihu jsem čekal, jak na smilování, nebývá to u mě zvykem. Za mě, krásné, lehké, pohodové čtení, dá se sfouknout za den a člověk má pocit, že by kniha mohla mít klidně dalších 200 stran.
Líbí se mi pokračování v nastavené linii příběhu, stejně jako u předchozích sérií.
Jen mám pocit, jestli autorovi nedochází dech. Mnohé zápletky jsou dopředu jasně dané a mám z nich pocit, že už tu jednou byly. I když v jiné knižní sérii. Také odchod Beneše od Pána Petra je jaksi "narychlo."
Jsou to ale jediné věci, na které mohu poukázat. Uznávám, nemít přečtené všechny předchozí autorovi série, bavila by mě kniha na 100%. I tak si myslím, že hodnocení knihy může být v pohodě nad 90%

nero 13
17.05.2017 5 z 5

Naprosto souhlasím se Schamilou, ponořil jsem se do příběhu a až moc rychle jsem byl na konci, a litoval že to nemá aspoň 600 stran.

Schamila
07.05.2017 5 z 5

Královská jízda, autor mistr slova, řádky této knihy plynou něžně jak vlnky v potoce, nádherný příběh, nádherný popis všeho, co se jen dalo čtenáři přiblížit, osoba Jana Lucemburckého, Wolframa, Beneše, krajina, no nemám slov, jak vše popsat, dokonce byly i řádky, kdy jsem se musela zasmát . A ani nechci, nechci o to vše krásné ošidit další čtenáře. A tak by měli učinit všichni, kdo si knihu budou číst a následně komentovat, nic neprozrazovat, ani o ději, ani zda pokračování nebo ne..... Přečteno za dva dny a když jsem dočetla poslední řádek a zavřela knihu, přitiskla jsem ji k sobě a řekla si - nádherné čtení!!!!!!!!!!!! Moc doporučuji a přeji všem krásný zážitek s touto knihou.....