Rytíři z Vřesova

Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny. Vysoko na šachovnici stojí i Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka, královská vdova a jeho milenka. Je tu i Petr I. z Rožmberka, nejmocnější jihočeský velmož. Skutečnými hrdiny tohoto příběhu jsou však spíše ti, o nichž kroniky většinou mlčí. Ti, jejichž životy upadly v zapomnění, jejichž příbytky a tvrze se rozpadly v prach a dnes si již nikdo nevzpomene na to, kde se nacházely......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274118/big_rytiri-z-vresova-ouG-274118.jpg 4.5396

Kniha Rytíři z Vřesova

hapac

Čtivé, moc jsem si román užila.

maryska09

Autor má velmi čtivý styl psaní a chválím i menší rozsahy jeho knih (narozdíl od mistra Vondrušky). Kniha baví a těším se na další díl.

veronika5179

Nevím, proč jsem se nedokázala začíst. Knihu jsem četla s přestávkami snad půl roku. Až na drobné výjimky jsem si k postavám nedokázala vytvořit bližší vztah, příliš rychle se míjely, toho střídání a přemisťování tam bylo nějak moc a ve výsledku přesto málo. Na druhou stranu autor dokázal vykreslit reálie středověkých Čech, což hodnotím kladně. Zkusím i další knihy, třeba budu mít štěstí více :)

Arev122

Z románu jsem byla trochu zklamána. Vlastní myšlenka o osudech synů zchudlého rytíře z Vřesova byla zajímavá, ale románový popis jejich životů mě nenadchnul a nevtáhl do děje.

soupik2012

Pana Niedla mám v oblíbených autorech a poslech této audioknihy, mi jenom potvrdil správnost tohoto rozhodnutí. Dobrodružný román je zasazen do skutečných historických událostí. Ale ty jsou zde jenom kulisou pro příběhy několika bezejmenných dobrodruhů a rytířů. Jednoduché krátké dialogy, striktní rozdělení na klaďase a záporáky. Hrdina se kterým můžeme souznít a co víc si přát? Snad jenom, aby čekání na další díl, nebylo příliš dlouhé. Za mě víc než 5 hvězd. Podobné příběhy mě baví moc a moc a je jich tak málo, málo. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Martin Zahálka.

Ence

Zárodek by tam byl, ale hrozně moc tomu chybí. Děj je naivní, zkratkovitý, a příliš přímočarý. Dialogy jsou prachbídné. Postavy jsou mluvící a konající roboti bez špetky lidskosti. Hans Křivák, co zabíjí na potkání, zneklidní při zmínce o jeho rodině. To tlačení do role záhadného záporáka je příliš na sílu, stejně jako v případě jeho protipólu, tj. Wolframa. V průběhu obléhání hradu je největší starostí léčba zraněných koní. Neumětel kat zabije klíčového svědka, prohlásí, že se to pro slabé srdce stává, a reakce Rožmberka je: "To se nemělo stát." Ti co mají postavení protěžují své oblíbence, aniž by k tomu měli jediný důvod. Neodůvodněné krutosti střídají bezdůvodné milosti – obojí je řízeno náhodou a rozmary počasí. Osud postav mi přitom zůstával zcela lhostejný.
Souhlasím s tím, že román je dobrý možná tak jako oddychovka někam k moři. Nic víc, nic míň.

Lenkys

Tohle se čte úplně samo a moc mě kniha baví. Pan autor je skvělý vypravěč a umí mimo jiné zatraceně dobře vytvořit neohroženého a sympatického hlavního hrdinu, kterého bych, aspoň já osobně, chtěla znát .
Hned se chystám na další díl v řadě!

konicekbily

Svěží historický román - první z pro mě nové řady - a hned jsem spokojen. Děj je zasazen do počátku 14. století a vyváženě je rozdělen na seznámení čtenáře s historickými skutečnostmi a s hlavními hrdiny románu. Těmi jsou členové dvou zemanských rodin - nižší šlechta. Děj pospíchá kupředu a čtenář nemá šanci při čtení zažít nudu a i mne děj nutil do dalšího čtení. Potěšen otevírám druhou knihu této série!