Rytíři z Vřesova

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny. Vysoko na šachovnici stojí i Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka, královská vdova a jeho milenka. Je tu i Petr I. z Rožmberka, nejmocnější jihočeský velmož. Skutečnými hrdiny tohoto příběhu jsou však spíše ti, o nichž kroniky většinou mlčí. Ti, jejichž životy upadly v zapomnění, jejichž příbytky a tvrze se rozpadly v prach a dnes si již nikdo nevzpomene na to, kde se nacházely......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274118/big_rytiri-z-vresova-ouG-274118.jpg 4.5539
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Rytíři z Vřesova

tomvall
12. února

Pomalejší rozjezd, kdy mne chvílemi kniha moc nebavila, vystřídala asi v polovině knihy spokojenost. Na další osudy dvou sousedních rodin zemanů z Vřesova a Olšové se těším.

Mabie
17. ledna

Kniha má svižný děj, napětí a osobitý jazyk Františka Niedla. Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to velmi příjemně strávený čas.
Je to příběh o chudých zemanských rodech z Vřesova a Olšové a vztazích mezi členy těchto rodin, o Janu Lucemburském, Jindřichu z Lipé, Petru z Rožmberka i jiných pánech, ale hlavně je to zemitý příběh o tvrdé době počátku 14. století v Českém království.
Po trochu pomalejším úvodu, kdy musí být představeno velké množství postav, se objevuje postava Wolframa Katzingera z Olšové, který byl jako malý kluk vytržen z rodiny, aby vykonal cestu ke svatému hrobu. Do Čech se vrací po 14 letech jako rytíř řádu Johanitů a od té chvíle je to hlavně o něm, protože Wolfram je veliký sekáč.
Drsná doba, každodenní boj o přežití, kruté osudy, zkrátka čtivý historický román!


Kackac77
14. ledna

Série o Platnéři se mi asi líbila o chlup víc. Ale stejně to bylo dobré čtení. Trochu rozvleklé a ztrácela jsem se v postavách, na které jsem si začala zvykat až v druhé polovině. Každopádně jdu do dalšího dílu.

toni-az
14. ledna

Asi jsem moc rozmlsaný Hynkem Tasem, ale nějak mě to zatím nenadchlo, i když zvlášť druhá půle se už začala rozjíždět a začal jsem poznávat páně Niedla styl, který rozhodně můžu.

Předpokládám, že v dalších dílech se to rozjede pořádně a počet hvězdiček se zaslouženě posune směrem vzhůru až na úplné maximum.

panPatejl
04. ledna

Středověk jak má být. Válka, močálníci a Hans Křivák. Kdo nechce skončit s pérem v hubě přibitej na vratech, musí hned na další díl!

Alma-Nacida
08.11.2022

Velmi dobře rozehraný příběh s trochu pomalejším rozjezdem, nejspíš kvůli velkému počtu postav (a za ten rozjezd jsem ubrala hvězdu). Četla jsem na střídačku s audioknihou a užila jsem si oboje. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu a těším se už teď.;)

Cimeřan
07.11.2022

Zpočátku jsem marně čekal na hrdinu typu Hynek Tas z Boru a nevěděl, ke komu se upnout, jelikož postav je tu jako na orloji... ale nakonec mě příběh vtáhl a nepustil. Niedl je skvělý vypravěč a nenudí, jako někteří jeho současní konkurenti.

Jako úvod k opulentní oktalogii velmi dobré, ale trumfy zatím nechává schované pro další díly. 81/100

jarin58
18.09.2022

Rytíři z Vřesova je vlastně úvod do série ze 14 století,vypráví o mladičkém Janu Lucemburském a o dvojici chudých zemanů.Seznámíme se i s rytířským řádem Johanitů.

1 ...