Rytíři z Vřesova

Rytíři z Vřesova https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274118/bmid_rytiri-z-vresova-ouG-274118.jpg 5 638 156

Rytíři z Vřesova série

Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny. Vysoko na šachovnici stojí i Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka, královská vdova a jeho milenka. Je tu i Petr I. z Rožmberka, nejmocnější jihočeský velmož. Skutečnými hrdiny tohoto příběhu jsou však spíše ti, o nichž kroniky většinou mlčí. Ti, jejichž životy upadly v zapomnění, jejichž příbytky a tvrze se rozpadly v prach a dnes si již nikdo nevzpomene na to, kde se nacházely...... celý text

Pavel.Kozina
10.01.2017 5 z 5

Zaujal mě obal. Tématika středověku, rytířů, mě zajímá. Nečekal jsem ani ve snu, že obsah knihy bude takový, jaký je. Nesnáším fabulace, nesmysly, výplně v příbězích. Obvykle přeskočím i 20 stran a nic mi nechybí. Tato kniha a zdá se, ze i celé dílo autora je opak. Je to dokonalé. Na nic si nehraje, nepotřebuje ohromovat. Ohromující je.
Příběh se klidně mohl udát a odeznít do ztracena. Proč ne. A v tom je to skvělé. Děkuji, gratuluji. V knihovně vyházím několik knih a místa doplním dalšími z dílna pana Niedla

Schamila
03.01.2017 5 z 5

Autor opět mistrem slova - popis krajiny, popis boje, krásně napínavý příběh z historie, prostě nevynecháte ani čárku - jen čtete a nemůžete se od knihy odtrhnout, ještě že existuje další díl, na který se okamžitě vrhám, a to nás letos čeká třetí díl - kdo máte rádi historický román - neváhejte!!!

francouz
02.11.2016 5 z 5

Toto byla moje první knížka od pana Niedla a musím říci, že jsem byl velmi mile překvapen. Opravdu zábavné, čtivé, není to tažené až do krajnosti, postavy jsou lidské a navíc je zde i poselství doby, která byla sice před 8 stoletími, ale to co platilo tenkrát platí i nyní. Ano řeč je o naší přezíravosti k problémům, které se dějí někde poměrně daleko, ale ony se nás bohužel bytostně dotýkají. A to, že na šachovnici, kterou rozehráli figurky v zákulisí, vystupují obyčejní lidé, děla z tohoto díla opravdový a velmi zajímavý počin. Autor vede dějovou linku velmi svižně a to, že zde nikdo nevytahuje někomu suknici, je jenom ku prospěchu. Dobové reálie, nejsou hlavním prvkem tohoto výborného díla a je to ku prospěchu přímo pádícího děje.
Už nyní se těším na další díl a určitě nezůstanu pouze u tohoto pokračování.

Ranuncul
21.10.2016 3 z 5

Knížka se dobře četla,fajn postava Petra z Rožmberka.

čef
21.10.2016 5 z 5

Nová série, noví hrdinové, ale pořád perfektní vyprávění dobrodružného příběhu jako v předešlých sériích z naší středověké historie. Myslím, že se tentokráte ještě lépe povedlo umístit příběh do historických souvislostí, je zde více detailů, které činí knihu zajímavější.

Boby17
16.10.2016 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh. Už se těším na další pokračování.

EnneP
05.10.2016 5 z 5

Krásná kniha z historického prostředí, která se týká českých dějin. Doporučuji všem, kteří mají rádi historii, dějiny..

Selinute
05.10.2016 5 z 5

Vypadá to opět na zajímavou sérii. Hynka Tase z Boru jsem si moc oblíbila a tak doufám, že i Wolfram Katzinger z Olšové si mě stejně získá. Už se těším na další zajímavé dobrodružství tohoto nového hrdiny.

Miruš
11.09.2016 4 z 5

Je skvělá, i když všechny předchozí knihy pana Niedla se mi líbily víc. Uvidíme, co bude následovat ;-)

ritz
21.07.2016

První kniha tohoto autora, takže nemám s čím srovnávat. Mě se knížka líbila, velmi čtivě napsaná. Tak zkusím další.

Barbara182
10.07.2016 3 z 5

Zatím asi nejslabší kniha od Františka Niedla, kterou jsem četla. Příliš mnoho postav, takže mi tam chyběl nějaký vyloženě hlavní hrdina, kterému bych mohla fandit, k tomu spousta nedořešených zápletek, zkrátka nic moc. Možná pokud je to, jak tu někdo psal, první díl nové série, mohla bych vzít knihu na milost, ale zatím je to spíš zklamání.

klokan.1905
01.06.2016 5 z 5

Tak já jsem z této knížky nadšený, moc se mi líbila...
Hezky popsaná doba z mládí Jana Lucemburského... Zajímavé osudy rodin Katzingerových a Vřesovských posazené do této doby... Jsem celkem zvědavý, zda si pan Niedl najde čas na pokračování... Určitě by si to hlavní hrdina Wolfram Katzinger z Olšové zasloužil ;-) Jo, a já bych si to moc přál... :-D Takže pane Niedle, už píšete? :-) :-D

TeaPeter
14.05.2016 4 z 5

Kniha je napsána zajímavě, ale jsem trochu na rozpacích, jak se na ni dívat. Pokud by to byl svého druhu prolog k vícedílné sérii, pak by asi bylo na místě možná i pět hvězdiček - je tu zajímavě rozehraných několik dějových linií a jsou tu charaktery, které mají potenciál je v dalších dílech dobře okořenit. Pokud by ale kniha byla míněná jako samostatné dílo, tak by i tři hvězdičky byly moc. Na svůj rozsah by kniha byla až příliš rozvolněná a většina děje spíše balastní a nesouvisející s dějovou línií, která v poslední kapitole vrcholí. Vyčkejme tedy věcí příštích.

Macek58
12.05.2016 5 z 5

Přečtený jedním dechem.A co bude následovat? Doufám , že pokračování minimálně ve třech dílech jako Tas z Boru.

lenka2282
10.05.2016

Mám všechny knihy od Pana Spisovatele!!! Prostě úžasné, fascinující, čtivé, poučné..no prostě nejjj !!! Tedy mimo Poslední batalion...:((((
Rytíři z Vřesova...Doufám, že tento příběh začíná dalším hrdinou. I-když to bude mít Wolfram těžké, protože na Hynka Tase z Boru jen tak někdo nedosáhne...:)))..ale už se těším na další dobrodružství...:))) Lenka H.
Dávám 5*

nero 13
08.05.2016 5 z 5

Pěkný příběh z doby nástupu Lucemburků na český trůn. Podle otevřeného konce se těším na případné pokračování.