Poslední království

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V jedné chvíli bylo moře pusté a prázdné, a okamžik poté se na něm objevily lodě připlouvající od jihu. Byly to krasavice. Jejich přídě a zádě, na špicích ozdobené zlacenými hlavami šelem, se obloukem zvedaly do výšky a zdálo se, že ty lodi poháněné stříbrnými křídly vesel na vodě tančí.“ „Prožil jsem nádherné dětství, dokonalé alespoň z pohledu chlapce. Vyrůstal jsem mezi muži. Byl jsem svobodný, volný jako pták, nezkrotný, neobtěžovali mě žádní kněží, neplatily pro mě žádné zákony a povzbuzovali mě k bojechtivosti.“ Anglický chlapec Uhtred se narodil v devátém století jako syn northumbrijského velmože. V deseti letech osiřel, upadl do zajetí a dánský válečník ho přijal za vlastního a naučil vikinským způsobům. Uhtredův osud je však nerozlučně spojen se západosaským králem Alfredem, jenž vládne jedinému anglickému království, které ještě odolává náporu Dánů. Uhtred dorůstá v bojích mezi Angličany a Dány a za střetů mezi křesťanstvím a pohanstvím. Dlouho si není jistý, ke které straně se věrně a natrvalo přidat, až ho krveprolití za jednoho zimního úsvitu přitáhne k Angličanům. Práh mužnosti překročí v okamžiku, kdy Dánové zahajují svůj dosud nejprudší útok na Alfredovo království. Sňatek jej připoutá ještě pevněji k Západním Sasům, a když se jeho žena a dítě ztratí v chaosu za dánského vpádu, musí se v bitvě na mořském pobřeží utkat s nejsilnějším z vikinských náčelníků. Tam také v hrůze střetnutí hradeb štítů poznává, komu se zaváže věrností a kam skutečně patří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347602/posledni-kralovstvi-2iw-347602.jpg 4.6205
Série

Saské kroniky 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, BB art
Orig. název

The Last Kingdom, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Poslední království

Přidat komentář
Denisa.knizky
25.10.2020

Povedeny prvni dil zname sagy. Ctive, napinave, s historickymi fakty. Jedinou vadou na krase je, ze jsem jako prvni videla velmi povedeny serial, coz byva u zpracovani knizni predlohy spise vyjimkou, a az nyni se vrham na knizni podobu. V tomto pripade je to troche na skodu, protoze serial je tak vydareny a alespon v prvni dile se dejove linky dost podobaji, ze pri cteni se mi do predstavivosti vtiraji obrazy ze serialu namisto z me vlastni fantazie. Kazdopadne knihu, a v tomto vyjimecnem pripade i serial, muzu doporucit. Dalsi dil bude nasledovat.

wena
13.10.2020

Hodně čtivé , pěkně popsané bojové vřavy. Sice pár historických odchylek ale já jsem s knihou spokojen a už se těším na dalším dobrodružství s Uhtredem.


marassb
11.10.2020

Četlo se to parádně, o tom žádná. Jenom kdybych to nemusel číst "ve spěchu", jelikož ji mám jen z knihovny. A tak nějak jsem to čtení, jako je v mém případě obvyklé, flákal. :)

Ale hlavní postavu jsem si oblíbil hned po pár řádcích, chápal jsem ho v naprosté většině případů. Jen doufám, že zůstane stejný v následujících dílech. Škoda některých postav, ale chápu, že to má být i historicky věrné. Je to i pěkně napsané, četlo se to hezky a rád se něco přiučím i ze staroangličtiny, případně jiných jazycích.

rezzba
03.10.2020

Dokonalý.

Jen_procházím
27.09.2020

Na jedničku. Neskutečně čtivé to bylo při prvním čtení v pubertě a skvělé je to pořád. Cornwellova práce je inspirací dalším autorům, jmenovitě se k tomu přiznali Joe Abercrombie a Juraj Červeňák.

Atlantis
18.07.2020

Celá Uhtredova série má jeden důležitý kladný rys, je neskutečně čtivá. Momentálně jsme v jedenáctém díle a, až na mírná zakolísání, kvalita neklesá. V prvním díle se stane několik událostí, které našeho hlavního hrdinu silně ovlivní na celý život, ať už je to běh po veslech nebo útok na Lindisfarénu. Silný a slibný začátek. Jen si sežeňte verzi s původní obálkou.

Hotovson
08.06.2020

Vynikající čtení!!! Rozhodně běžim do knihovny pro další díl a už se nemůžu dočkat dalších Uhtredovo dobrodružství. A samozřejmě se taky těšim na jeho spojence i nepřátele i na další krvavý bitvy a souboje , který Cornwell umí tak skvěle popsat, až si člověk připadá, jako by tam byl.

Dave-7
04.06.2020

Čtivé, zvlášť pro ty co mají v oblibě toto období.

1