Bledý jezdec

Na konci 9. století se téměř celá Anglie ocitá v rukou dobyvačných vikinských, především dánských kmenů a odolává jim pouze západosaské království pod vládou krále Alfreda. Dánové, jak jsou tito Vikingové nazýváni, však chtějí dobýt i Wessex a přitáhnou s velkým vojskem, aby si podmanili i tuto poslední zemi. Po jejich zrádném vpádu do Wessexu, když dánský vojevůdce Guthrum porušil sjednaný mír, je Alfred nucen uchýlit se jako psanec s nepočetným houfem věrných do bažinaté oblasti kolem ústí řeky Pedredan. Zdá se, že osud jeho království a tím i celé Anglie je zpečetěn. Alfred se však nevzdává, rozesílá do všech koutů země posly a pomalu shromažďuje vojsko, s nímž chce vytáhnout proti Dánům do boje, porazit je, a tak zbavit Anglii jejich vlivu, aby ji mohl později sjednotit pod svou korunou. Se shromažďováním vojska mu vydatně pomáhá Uhtred, který má také hlavní zásluhu na vítězství Sasů v rozhodující bitvě u Ethandunu. Uhtred, potomek northumbrijského velmože, v deseti letech osiřel, padl do zajetí Dánů a v jejich zemi vyrostl v muže, byl vycvičen na válečníka a přijal za své vikinské způsoby. Třebaže pro něj není z mnoha důvodů lehké se rozhodnout, ke které straně se přidat, v pravou chvíli si uvědomuje, že je Sas, a odhodlaně se postaví po bok krále Alfreda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3764/bledy-jezdec-HPg-3764.jpg 4.6266

Uhtred z Bebbanburgu 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The Pale Horseman, 2005

Kniha Bledý jezdec

marassb

Skvělé jako předcházející díl. Méně bitev, ale víc Uhtredových myšlenek. Skvělý, skvělý!

Hotovson

Sice se toho jak píšou ostatní moc nestalo, ale i tak tam bylo řeže a akce dostatek, takže mně se to líbilo. Sice mě mrzí smrt některejch vedlejších postav, ale zase nemůžou přežít všichni, to by bylo moc růžový. Naopak se těšim do dalšího dílu na osudy ostatních a snad už teda konečně Uhtred s Ragnarem vypráskají zrádnýho Kjartana a jeho syna Svena.

Dave-7

Líbí se mi, že hlavní hrdina není úplný klaďas, což více odpovídá povaze té doby.

Luigi1

Skvělé pokračování

mitsucz

Uhtred z Bebbanburgu jak ho mám rád. Odpočinkové čtení, někdy předvídatelný děj, jedna hvězda plus za popis soubojů a bitev.

Iverson
23.10.2019

Stejně kvalitní jako první díl.

Daduška
21.10.2019

Stejné nadšení jako u prvního dílu, hned jdu na další díl. Už se mi o těch Dánech a Sasech i zdá, ale nemůžu se odtrhnout.

Targa Dall
25.07.2019

Mě se to zase líbilo :) Teď si dám pauzu jinou knihou a už se těším na další díl.

Chlapec v pruhovaném pyžamu
Chlapec v pruhovaném pyžamu