Dýka s hadem

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého „krále železného a zlatého“ Přemysla II. Otakara. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2400/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-dyka-aYg-2400.jpg 4.3664

Hříšní lidé Království českého 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dýka s hadem

Ronnie68

Čtivá kniha ... dala se přečíst skoro jedním dechem ...

m_martina

Tyto první knihy z řady Hříšní lidé Království českého jsou dobře napsané, mají zajímavý příběh a já si je vždy ráda přečtu.

RogiS

O dvacet pět knížek později:
Oldřich z Chlumu se stává královským prokurátorem (Ota ze Zástřizl jeho panošem)
Časem potká Diviše a začne stavět Bezděz hrad.
Diviš s Martou nemají děti a ani se o žádné nestarají
Dýka s hadem: když předával Přemysl II Otakar Oldřichovi úřad, Diviše už zná a Bezděz stojí (je to jediné, o co se může opřít¨)
Marta má syna
Na hrad se sjedou šlechtici z širého okolí - to v severních Čechách byli pouze tři významní šlechtici?

Faustka

Oblíbený autor mého partnera i mé maminky, tak jsem se tedy konečně odhodlala k tomu, že si "jednoho toho Vondrušku" přečtu. A co mi to přineslo.. ? Třeba poznání, že k české historické krimi musím ještě dozrát.

ydnac

Oldřich z chlumu je skvělej:-) a Vondruška nikdy nezklame. Dlouho jsem nechtěla číst od českých autorů ani detektivky ani fantasy a byla to chyba:-)jsou úžasný, zábavný, napínavý.

eltondo

Nejsem si jistý, že v roce 1269 mohl klášterní novic říct větu: "Asi za deset minut bude třetí zvonění a po něm začne mše." ;-)

SAnthony
30.10.2019

Povedená detektivka, jako odpočinkové čtení naprosto doporučuji.

otula
01.10.2019

Ke knihám pana Vondrušky mne dovedly komentáře pod knihami pana Hrdličky. A musím bez váhání říct, že pan Hrdlička píše nesrovnatelně lépe. U podrychtáře Václava sice známe pachatele vždy hned na začátku, takže jsme ochuzeni o tu "detektivku", ale je nám to bohatě vynahrazeno uvěřitelností postav, s nimiž čtenář prostě dýchá a má pocit, že je v příběhu s nimi. U hrdinů i prostředí pana Vondrušky tento efekt chybí. Jeho postavy jsou strašně umělé, všichni jsou šíleně nadržení a Oldřich z Chlumu je hotový Columbo. Autor si neodpustí ani to, aby byl jeden z hlavních hrdinů zachráněn v posledním zlomku vteřiny, kdy už má být podřezán jak podsvinče.
I přes kritiku se vrhnu na další díly v naději, že to bude třeba lepší. Tento díl hodnotím tak na 60 %.

Osmanský tábor
Osmanský tábor