Falknovská huť

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nová historická sága Vlastimila Vondrušky se odehrává v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848, kdy bylo zrušeno poddanství jako poslední bašta feudalismu. Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů na pozadí života v severních Čechách, které prošly na konci feudalismu nebývalým hospodářským vzestupem a později stejně rychlým úpadkem. Název „Křišťálový klíč“ symbolizuje rodinné tajemství, které se v rodu Heřmanů předává z generace na generaci, současně je kopec Klíč dominantou Nového Boru. Roku 1690 přichází do severních Čech ze Šumavy mladý Leopold Heřman se svým otcem Ignácem, který se stává huťmistrem v Křížové huti ve Svoru. I když starý Ignác nemá mnoho peněz, vlastní veliké bohatství – zná způsob, jak tavit průzračné křišťálové sklo. A své tajemství si úzkostlivě chrání. Dostane se do ostrého sporu s majitelem hutě a nakonec ji musí opustit. Vzápětí uzavře dohodu s majitelem nedaleké sklářské hutě ve Falknově, jemuž tajemství prozradí, ovšem za podmínky, že si syn Leopold vezme za manželku jeho dceru Marii a s ní získá vlastnický podíl ve sklárně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393015/kristalovy-klic-falknovska-hut-S78-393015.jpg 4.4197
Série

Křišťálový klíč 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Falknovská huť

Přidat komentář
Beriynka
19. listopadu

Kniha se četla úplně sama a už se nemohu dočkat, až se vrhnu na další díl.

dulinka
19. října

Nějak jsem se po těch králích a husitech ze začátku nemohla začíst, ale povedlo se a už se těším na další knihu ????


david9690
01. října

Fajn čtení. Celkem ty historické rodinné ságy čtu rád a od pana Vondrušky jsou prostě super. Osudy rodiny Heřmanů mě bavily, byly velmi poutavě vyprávěny a dozvěděl jsem se i spoustu zajímavých informací o sklářství a životě v době na přelomu 17-18 století. Tohle se četlo samo a za chvilku to bylo pryč. Naštěstí jsem mohl začít hned číst i druhý díl a tuhle sérii můžu jen doporučit.

Alma-Nacida
26. září

Tradičně čtivá kniha, jako snad všechny od Vondrušky. Čekala jsem možná víc detailů o sklářství, těch tam mnoho není, ale jinak je do děje vpleteno mnoho zajímavých informací a historických souvislostí.
Některé postavy jsem si hned oblíbila, ale jiné jsou tak na okraji děje, že při zmínce o nich musím pátrat v paměti, kdo že to krucinál je.
Další díl mám taky, takže rovnou budu pokračovat ve čtení. :)

lenyleny
04. září

Kniha nemá chybu. ¨Velice dobře se čte, děj i postavy se perfektně prolínají, snadno si je zapamatujete. Ani popisy dějin a prostředí vás nenudí a velice dobře se čtou Prostě moc fajn kniha. Hned jsem se pustila do druhého dílu

Neopol
02. září

Knížka která se čte úplně sama. paráda

Hakl54
01. září

Sága rodiny Heřmanů se čte lehce, postavy se dobře pamatují a když trochu zapomenete kam patří, pan Vondruška vám to nenápadně připomene. Skvělé čtení.

marciana
26. srpna

Kniha se mi krásně četla. Je to moje první setkání s panem Vondruškou a jsem moc ráda, že jsem si knihu koupila. Chválím též vazbu knihy.

1

Doporučujeme

Lustr pro papeže
Lustr pro papeže
Ve službách mocných
Ve službách mocných
Rytíři z Vřesova
Rytíři z Vřesova
Dva proti Říši
Dva proti Říši