Vídeňský sen

Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i císařskými úředníky a kněžími. Leopold Heřman, majitel Falknovské hutě, je uznávaný a bohatý sklářský podnikatel, ale to mu nestačí. Kvůli ctižádostivé manželce Marii usiluje o povýšení mezi urozené rody. Neshody s mladšími sourozenci se prohlubují. V Haidě vznikají sklářské kompanie, které začnou Falknovské huti zdatně konkurovat. Jedním ze zakladatelů nové obchodní společnosti se stane i jeho bratr Matyáš. Bratr Johann ve službách hraběte Gallase buduje plátenickou manufakturu. Pomoc najde u sestry Hedviky, která prožije další velké životní zklamání. Mračna se ovšem stahují nejen nad rodem Heřmanů, ale nad celou habsburskou monarchií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424947/kristalovy-klic-vidensky-sen-5ZH-424947.jpg 4.5121

Křišťálový klíč 2.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vídeňský sen

čef
včera

Druhý díl této ságy rodu Heřmanů je opět výživný. Osudy členů rodiny jsou dosti barvité, nad někým si popláčeme, z dalšího máme radost. Jsou zde vítězství i prohry, mnohdy hodně kruté. Tehdejší život byl těžký, stát nikoho neopečovával, pouze se snažil, aby se všichni navzájem příliš neokrádali a nezabíjeli. Povaha lidská však je pořád stejná, alespoň tak nám to pěkně pan Vondruška namaloval.

rodak

Tak staří z prvního dílu nám postupně mizí a nahrazují je mladí a jejich mladí. Nicméně atraktivita rodinné ságy zůstává. Opět mě moc baví vše v tomto pokračování.

hrosik3

Moc pěkné. Jen Hedvika s Pavlínou mi lezly na nervy.

Modrina

Skvělé. Až na pár pravopisných chyb, které doufám neudělal pan Vondruška, nemám, na co bych si postěžovala. :) Ještě že už mám i třetí díl. :)

Neopol

Pokračuje tam kde první díl skončil. Vyprávění stejně jako v první knížce svižně utíká. příjemné čtení.

raty
18.12.2020

Pěkně zamotané osudy pan Vondruška vymyslel členům rodu Heřmanů. Čtení mě bavilo od začátku až do konce a třetí díl si rozhodně nenechám ujít.

Beriynka
17.12.2020

Ani druhy díl nezklamal! Miluji příběhy obyčejných lidí z dávných dob.

kuruteku
25.10.2020

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientoval. A pak už jen užíval: z mého pohledu vyvážené - žádná limonáda, ale dobrý vývar, občas pálivý, občas hutný, ale obohacující. Taková "protiváha" F. L. Věka, akorát o nějaké století před. Předprůmyslová doba, která v sobě ale nesla vše z budoucí doby. Pravda, dnešníma očima se nepozdává důvěrný vztah mezi Kinským a Vilemínou, vzestup i pád Marie a Pavlíny, ale peníze už tehdy dokázaly zázraky.