Vídeňský sen

Vídeňský sen obálka knihy
Mé hodnocení:

Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i císařskými úředníky a kněžími. Leopold Heřman, majitel Falknovské hutě, je uznávaný a bohatý sklářský podnikatel, ale to mu nestačí. Kvůli ctižádostivé manželce Marii usiluje o povýšení mezi urozené rody. Neshody s mladšími sourozenci se prohlubují. V Haidě vznikají sklářské kompanie, které začnou Falknovské huti zdatně konkurovat. Jedním ze zakladatelů nové obchodní společnosti se stane i jeho bratr Matyáš. Bratr Johann ve službách hraběte Gallase buduje plátenickou manufakturu. Pomoc najde u sestry Hedviky, která prožije další velké životní zklamání. Mračna se ovšem stahují nejen nad rodem Heřmanů, ale nad celou habsburskou monarchií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424947/kristalovy-klic-vidensky-sen-5ZH-424947.jpg 4.5117

Křišťálový klíč 2.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vídeňský sen

rodak

Tak staří z prvního dílu nám postupně mizí a nahrazují je mladí a jejich mladí. Nicméně atraktivita rodinné ságy zůstává. Opět mě moc baví vše v tomto pokračování.

hrosik3

Moc pěkné. Jen Hedvika s Pavlínou mi lezly na nervy.

Modrina

Skvělé. Až na pár pravopisných chyb, které doufám neudělal pan Vondruška, nemám, na co bych si postěžovala. :) Ještě že už mám i třetí díl. :)

Neopol

Pokračuje tam kde první díl skončil. Vyprávění stejně jako v první knížce svižně utíká. příjemné čtení.

raty
18.12.2020

Pěkně zamotané osudy pan Vondruška vymyslel členům rodu Heřmanů. Čtení mě bavilo od začátku až do konce a třetí díl si rozhodně nenechám ujít.

Beriynka
17.12.2020

Ani druhy díl nezklamal! Miluji příběhy obyčejných lidí z dávných dob.

kuruteku
25.10.2020

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientoval. A pak už jen užíval: z mého pohledu vyvážené - žádná limonáda, ale dobrý vývar, občas pálivý, občas hutný, ale obohacující. Taková "protiváha" F. L. Věka, akorát o nějaké století před. Předprůmyslová doba, která v sobě ale nesla vše z budoucí doby. Pravda, dnešníma očima se nepozdává důvěrný vztah mezi Kinským a Vilemínou, vzestup i pád Marie a Pavlíny, ale peníze už tehdy dokázaly zázraky.

vladislav6610
19.10.2020

Další osudy rodu Heřmanů.