Vídeňský sen

Barvité osudy členů rodu, kteří se stanou sklářskými a textilními podnikateli, umělci, úředníky i učenci, se prolínají s příběhy zajímavých severočeských postav – hraběcím rodem Kinských, sloupskými poustevníky, polevskými a šenovskými obchodníky, členy tajných evangelických sekt, jezuity i císařskými úředníky a kněžími. Leopold Heřman, majitel Falknovské hutě, je uznávaný a bohatý sklářský podnikatel, ale to mu nestačí. Kvůli ctižádostivé manželce Marii usiluje o povýšení mezi urozené rody. Neshody s mladšími sourozenci se prohlubují. V Haidě vznikají sklářské kompanie, které začnou Falknovské huti zdatně konkurovat. Jedním ze zakladatelů nové obchodní společnosti se stane i jeho bratr Matyáš. Bratr Johann ve službách hraběte Gallase buduje plátenickou manufakturu. Pomoc najde u sestry Hedviky, která prožije další velké životní zklamání. Mračna se ovšem stahují nejen nad rodem Heřmanů, ale nad celou habsburskou monarchií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424947/big_kristalovy-klic-vidensky-sen-5ZH-424947.jpg 4.5205

Kniha Vídeňský sen

Isew

Rodina Leopolda Heřmana se přestěhovala do Vídně. Tak, jak mě bavilo podívat se pod pokličku sklářům, bavilo mě i vyprávění z vídeňské společnosti. Čtivé, poutavé, sice schématické, ale to už zkrátka k tomuto autorovi patří. Pěkné.

Elapheg

Vídeňský sen nás zavádí do Vídně, kde se přestěhuje Leopold Heřman se svou manželkou Marií. Leopold je majitelem Falknovské hutě, která vynáší a Marie žije pořád svým snem, že jednoho dne snad bude i šlechtičnou a žije rozmařilým životem. V druhém díle se opět setkáme s Ignácem Heřmanem a jeho manželkou Aničkou, ale hlavně je druhý díl věnován jejich potomkům a taky vnoučatům. Každý se bude muset umět živit svým umem a nebude to zrovna vždy lehké. Ve druhém díle: Vídeňském snu každý pozná i hoře života. Druhý díl se mi líbil mnohem více než díl první. Příběh zde více a více nabírá na dramatičnosti a Heřmanovi budou muset čelit jobovým zkouškám. Těším se na třetí díl, na který asi brzy dojde. Styl autora mi sedí a knihu mohu jen doporučit. Velmi dobře se mi četla. Za sebe dodávám, že mě Marie svým zhýčkaným způsobem myšlení i jednání pěkně vytáčela, ale to k tomu patří, aby děj mohl gradovat, jak graduje. Pane Vondruško, děkuji. :-)

Pdede

Skvěle pokračování rodu Heřmanů, jdu hned na další.

Benny215

Úžasné pokračování, děkuji

Fanda74

V podstatě podobně jako u prvního dílu - pokračování osudů jedné české rodiny v rámci Rakouské monarchie. Velmi čtivé, zábavné. Těším se na další díl.

Šnek86

Kniha plynule naváže na první díl.Věci kolem sklárny ustoupí do pozadí a více se zde řeší vztahy s vrchností a vztahy rodinné.Více se řeší i obchod s plátnem.Rod se rozrůstá, avšak některé si bere Pán.Pokračuji v sérii.

Jaruš7

Audiokniha.
V tradičním stylu mistra Vondrušky.
Činorodý života běh s vítězstvími i nezdary.
Je příjemné naslouchat jak plynul čas a z chudých řemeslníků se usilovným přičiněním a výhodnými sňatky spolu s podnikatelskou vynalézavosti dobývali k vyšším postům i naopak.

Můj opakovaný obdiv k rozsahu strategie
kroniky.
Udržet linku vývoje charakterů postav, provázat je s tragickými osudy i šťastnými chvílemi a posuvat je po mapě Evropy je dobrodružství hodné obdivu.

Zklidnění času za času neklidu.
Hezký poslech četby mistra Hihlika.

harena

I druhým dílem jsem nadšená, pan Vondruška mě opět vtáhl do děje a rozehrává před námi nejen příběh rodiny Heřmanů. Žijeme s jejich radostmi i starostmi o živobytí a zároveň se tu na pozadí odvíjejí české a trošinku světové dějiny. I v rodině Heřmanů bývají smutné události, které vyvažují události veselé, někteří známí z prvního dílu umírají a naopak se zase rodí noví členové, takže rod Heřmanů se rozrůstá. Teď mě zajímá, jestli se rodina bude věnovat sklářství nebo plátenictví a setkáme se ještě s Hedvikou? Bude se chtít sestra Brunhildy ještě mstít? Tak honem do třetího dílu.