Zdislava a ztracená relikvie

Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89515/big_zdislava-a-ztracena-relikvie-aneb-t-RVF-89515.jpg 4.4625

Kniha Zdislava a ztracená relikvie

toni-az

Žádný zázrak, ale jako oddechovka čitelné. Na můj vkus příliš roztříštěné různými případy současně a místy dost neuvěřitelné a historicky hodně nepřesné. Ale docela napínavé s několika zajímavými prvky, takže za mě průměrné hodnocení.

Sůvazknihovny

Odpočinkové čtení, které nechcete odložit. Další detektivní případ sympatického Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníka Oty.

drakamena

Líbilo se mi, jak byly jednotlivé příběhy propletené. Rozhovory Oldřicha s Divišem a Otou a také s Ludmilou byly velmi svižné a občas velmi humorné. Konec příběhu však byl velice smutný. Kupodivu mi bylo trochu líto i samotného vraha. Smrt si samozřejmě zasloužil, ale přesto. Ukazuje se, že i vrah může milovat.

pazdy15

Pěkná oddechová četba, krásně vykreslený český středověk, sympatické postavy Oldřicha, Diviše a Oty :) Ještě na mě čeká mnoho dílů a opravdu se těším. Doporučuji všem podobným jako jsem já (rozmazlený a velice náročný díky četbě Kinga, Sapkowskeho a dalších...), protože u Vondruškovo knížek vypnete, odpočinete si a pobavíte se.

zdenaR

Další audio před spaním, napínavé, pohodové.

vladislav6610
09.10.2021

Pro chvilku klidu, za podzimní mlhy. Pan Vondruška detektivky umí.

wena
19.09.2021

Jelikož mám Lemberk kousek od baráku tak se mě to četlo o to lépe . Místa kde se příběh odehrává znám a tak mě to připadalo jako bych tam opravdu s Oldřichem byl.

28.08.2021

(možné spoilery)
Knihy pana Vondrušky mám moc ráda a občas si některou z nich pro zpestření poslechnu v audioverzi ;-). A ani tento případ královského prokurátora Oldřicha z Chlumu mne nezklamal. Asi nejvíc jsem si oblíbila jeho ženu Ludmilu, která je zde těhotná a později se ocitne dokonce v nebezpečí života... Konkrétně v této knize se čtenář (mimo jiné) setkává se Zdislavou z Lemberka a ostatními šlechtici, kteří s její rodinou úzce souvisí. Pán z Chlumu má ve vyšetřování zdatné pomocníky, kteří mu sekundují - a sice Diviše a panoše Otu. A také se zde objevují kejklíři, kteří ke středověkému životu neodmyslitelně patřili... Jak už to v autorových detektivkách bývá obvyklé, příběh je pořádně zamotaný a čtenář se musí pořádně soustředit, aby se vyznal v jednotlivých postavách ;-). Ale podle mého názoru to vůbec nevadí a Oldřich z Chlumu nakonec - dle očekávání, případ zdárně vyřeší :-). PS: Určitě nejvíc mne zamrzela smrt Beatrice, kterou jsem sice očekávala (viz nevyřčená věštba staré Maorky), ale i přesto se mi zdála zbytečná. A taky mi bylo moc líto malých Zdislaviných kocourků. Kočky mám totiž ráda (i když žádnou nevlastním), a proto se mi zdá kruté tyto milé tvory zabíjet...