Zdislava a ztracená relikvie

Zdislava a ztracená relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89515/bmid_zdislava-a-ztracena-relikvie-aneb-t-RVF-89515.jpg 4 734 100

Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání... celý text

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Kniha je poněkud zdlouhavější než by musela, přesto zabaví.

cérka
25.02.2015 5 z 5

Děkuji za krásnou "oddychovku". Jednotlivé díly z této série čtu na přeskáčku, jak se mi dostanou pod ruku a jsem moc ráda, že hrdinové vždy vše zdárně přežijí :-).

Selinute
29.12.2014 5 z 5

Zdařilá detektivka se smutným koncem lásky panoše Oty ke krásné kejklířce Beatric. Opět čtivá a napínavá, ale musíme k ní přistupovat jako k oddechovce, ne jako k učebnici dějepisu.

Yorika
14.05.2014 2 z 5

Další oddechový příběh.Po knihách V.Vondrušky sáhnu vždy, když nechci nad příběhem příliš uvažovat.To přesně slibují knihy o Oldřichovi z Chlumu a jeho pomocnících.Nic víc, nic míň.

Luciga
05.05.2014 3 z 5

Moje první kniha od Vondrušky a na nějakou chvíli asi poslední... ač mám ráda historické romány a detektivky rovněž, tak tady mne ta kombinace nenadchla resp. spíše mne nenadchl autor. Zápletka zajímavá, do konce příběhu neuhodnutelná - za to autora chválím. Ale nevyhovuje mi jednoduchý způsob psaní, nedává mi moc prostoru pro mou vlastní představivost. Prostě velmi oddechové čtení :o), které momentálně nevyhledávám.

gimli35
29.04.2014 4 z 5

Další výborná knížka s Oldřichem z Chlumu, bohužel však se smutným koncem...

evafort
18.02.2014 5 z 5

Další krásná knížka od Vondrušky, mám ráda Oldřicha, Diviše i Otu i další postavy a těším se na další.

bondula
12.02.2014 3 z 5

Tento diel trochu zapáchal Danom Brownom... Tiež mi trochu prekážali dve navzájom nesúvisiace príbehové línie, pôsobilo to trochu zbytočne. Inak príjemné čítanie, ale Vondruška má aj vydarenejšie knižky.

vhumanik
29.01.2014 5 z 5

Druhý díl ze série s Oldřichem z Chlumu mě bavil asi stejně jako první a to znamená velmi dobře!

Zdenda20
24.01.2014 4 z 5

Pěkně napsaný příběh, detektivní zápletka s reálným podtextem. Historické souvislosti o křížových výpravách a následném dění pěkně popsány i humorná část o Divišovi a milostné vzplanutí panoše Oty. Každý si může přijít na své při přečtení této knihy.
Nerad bych hodnotil jestli je to nejlepší nebo nejhorší od autora, ale mě se to líbilo a osobně tuto knihu doporučuji ostatním.

calibre44
05.01.2014 4 z 5

Opět skvělý příběh. V dýce s hadem se chystal ke svatbě Diviš, v tomto příběhu Ota. Už se těším až se začtu do dalších pokračování. Moc dobře se to čte.

simuiv
27.12.2013

Také mám ráda knihy od V. Vondrušky. Jen se mi zdají docela "chlapské". Téměř žádná romantika, jen sex každý s každým, nejspíš to tak ve středověku fungovalo.

Vojslava
09.09.2013 4 z 5

Vcelku jedna ze zdařilých autorových detektivek, i když tak od půlky už je jasné, jak spolu fakta souvisí. Četla jsem ji už kdysi a v zásadě nelituji návratu.

KikiZ
12.08.2013

Řekla bych že jedna z nejkrásnějších ze série s Oldřichem z Chlumu. Dojímavá je nešťastná láska mladého Oty ke krásné kejklířce Beatrici. Ano, chytí to za srdce a to nejsem žádná ubulená romantička co čte červenou knihovnu.

Shardlake
23.07.2013 3 z 5

Opět čtivý příběh se spoustou napětí a různými dějovými liniemi, kdy jsou všechny dotaženy do úspěšného konce.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Pokračování příběhů ze středověkých Čech s Oldřichem z Chlumu v roli jakéhosi detektiva mě příjemně překvapilo především lepé propracovanou zápletkou, napětím i trochou tajemna, které se objevují od začátku této detektivky.

bibi.r
05.03.2013 4 z 5

Líbila se. A nejlepší bylo, že Ota poprvé uvažoval o svatbě, on má prostě slabost pro ženy, ale nejvíc pro ty bystré a chytré, to se mi líbí :).

helabuena
20.02.2013

Velmi krásná kniha,čte se jedním dechem...

vylig
21.12.2012

naprosto výborná kniha

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Řada zločinů a na konec spravedlivivé rosudky ...