Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217764/husitska-epopej-husitska-epopej-i-1-INp-217764.jpg 4.5645

Husitská epopej 1.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.

RHorse

Předtím jsem četla od Vondrušky pouze krátkou detektivku, tentokrát jsem sáhla po neustále někde doporučované husitské epopeji. A stále mi na stylu Vondrušky něco vadilo. Až asi v půlce knihy mi došlo, co to je.

Pan Vondruška je určitě dobrý historik, ale už ne tak dobrý spisovatel. Všechny jeho postavy se totiž chovají stejně, mluví stejně, rozhodují se hned, bez nějakého vývoje, chvilku jsou naštvaní, pak je to hned přejde. Všichni jsou přemoudřelí, je jedno, jestli to je člověk bez vzdělání, nebo velmi vzdělaný. Je to prostě charakterově ploché. Příběh je stavěný strašně jednoduše.

Na druhou stranu je mi jasné, že jde hlavně o to, nějak poutavěji přednást historii, a to pokud možno nezaujatě. Proto dávám 3 hvězdy, jinak by mé hodnocení bylo nižší. A nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, možná jako audioknihu při dojíždění do práce.

Wladimirski

Jednoduše skvělé! Zapracování historických událostí do románového příběhu s osudy členů rodových linií je velmi čtivé, poutavé a poučné. Oči letí nad stránkami a kniha se těžko odkládá. Na mnoha místech mne přimněla se zastavit, zamyslet a dohledat si i další informace. Zajímavá je i předzvěst ke každému roku podávaná formou rozhovoru 2 bratranců, katolíka a kališníka, kteří knihu předkládají jako práci na rodové kronice. V knihovně mám celou sérii, takže se těším na pokračování.

martin2819

Jelikož jsem tuto epopej již četl, ale celou nedočetl, pustil jsem se do ní znova a prví část mne velice bavila. Krásně propojené osudy rodin jak z nižších a vyšších kruhů, velice poutavě psáno .

veronika1998

Poutavý čtivý příběh, moc mě bavilo číst osudy členů rodiny z různých společenských vrstev. Vřele doporučuji.

Angelicca

Původně jsem si myslela, že to bude jedna velká nuda, ale to jsem se zmýlila!
Kniha je čtivá a pěkně tam jsou popsány osudy poddaných i šlechty, které se vzájemně prolínají. Šíleně mě to bavilo a těším se na druhý díl. Za mě plný počet hvězd a doporučuji všem, kteří se chtějí chtějí dozvědět víc o historii Česka.

martinaandulka

Moje první kniha od pana Vondrušky a moc se mi to líbilo,mám ráda dějiny,které mám načtené od pana Jiráska.Je vidět,že pan Vondruško historii hodně nastudoval a vznikla hodnotná a krásná kniha.

Markushka

Mně se prostě líbí poznávat historii skrze příběhy lidí z různých vrstev a prostředí. Člověk si pak uvědomí, jak to, co se člověk učil ve škole, je malý zlomek tehdejších událostí, které jsou velmi složité. O to více si vážím doby a místa, kde žiji..

Čtenářka025

Líbí se mi snaha o pohled obou stran a zahrnutí více souvislostí z tehdejšího dění, než je možné se dočíst v běžných učebnicích.

Vzpoura goliardů
Vzpoura goliardů