Záhada zlaté štoly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl Otakar II. povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2397/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zaha-1c2-2397.jpg 4.5469
Série

Hříšní lidé Království českého 3.

Žánr
Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Záhada zlaté štoly

Přidat komentář
otula
18. října

Pro mne zatím nejlepší díl série. Buď jsem si už na postavy zvykl nebo se chovají přirozeněji, často jsem se i upřímně zasmál. Pokud další díly budou alespoň na stejné úrovni, bude to fajn čtení. Řekněme 85 %.

kob
17. srpna

Poslouchala jsem jako audioknihu - příjemná změna mezi detektivkami ze současnosti.

Endy17
24. července

Zdá se, že Oldřich z Chlumu, nebo alespoň jeho literární zpracování, zraje jako víno. Pokud kvalitativní vzestup bude pokračovat, brzy mi dojdou hvězdičky k hodnocení...

olívoil
15. července

další napínavý příběh a opět nezklamal

Peleus
15. července

Je fascinující, že s frekvencí svých milostných dobrodružství Ota ze Zástřizlí stále nepřišel k příjici!

P.S. Což můžeme z vědeckého hlediska považovat za další, ehm, pádný argument ve sporu, zda syfilida má původ tzv. předkolumbovský, nebo byla do Evropy skutečně zavlečena až námořníky tohoto janovského mořeplavce ve španělských službách.

Richisa
24. června

Klasický dobrý odpočinkový Vondruška. Nelze číst často, ale občas příjemný odpočinek s nádechem středověku.

Alex.rrr
26. dubna

Jeden z povedenějších dílů. Celý případ se odehrává u Jílového, kde se ztratilo velké množství králova zlata. Celý případ se zamotá a hlavně rozšíří o dalších pár malých zprvu bezvýznamných případů. Konec jako vždy vše rozuzlí. Pěkné bylo i zakončení osudu malého Vencla. Tato kniha mě bavila a z ostatních od autora ji řadím k těm lepším.

boxas
18. dubna

Poslouchala jsem jako audioknihu. Hezká, napínavá knížka a příjemná změna po detektivkách ze současnosti se všemi těmi otisky, DNA, palnými zbraněmi atd. Tady má vyšetřovatel Oldřich z Chlumu jen svoji hlavu. A to jemu, autorovi i čtenářům stačí.

1