Záhada zlaté štoly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl Otakar II. povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2397/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zaha-1c2-2397.jpg 4.5457
Série:

Hříšní lidé Království českého (3.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Záhada zlaté štoly

Přidat komentář
olívoil
15. července

další napínavý příběh a opět nezklamal

Peleus
15. července

Je fascinující, že s frekvencí svých milostných dobrodružství Ota ze Zástřizlí stále nepřišel k příjici!

P.S. Což můžeme z vědeckého hlediska považovat za další, ehm, pádný argument ve sporu, zda syfilida má původ tzv. předkolumbovský, nebo byla do Evropy skutečně zavlečena až námořníky tohoto janovského mořeplavce ve španělských službách.

Richisa
24. června

Klasický dobrý odpočinkový Vondruška. Nelze číst často, ale občas příjemný odpočinek s nádechem středověku.

Alex.rrr
26. dubna

Jeden z povedenějších dílů. Celý případ se odehrává u Jílového, kde se ztratilo velké množství králova zlata. Celý případ se zamotá a hlavně rozšíří o dalších pár malých zprvu bezvýznamných případů. Konec jako vždy vše rozuzlí. Pěkné bylo i zakončení osudu malého Vencla. Tato kniha mě bavila a z ostatních od autora ji řadím k těm lepším.

boxas
18. dubna

Poslouchala jsem jako audioknihu. Hezká, napínavá knížka a příjemná změna po detektivkách ze současnosti se všemi těmi otisky, DNA, palnými zbraněmi atd. Tady má vyšetřovatel Oldřich z Chlumu jen svoji hlavu. A to jemu, autorovi i čtenářům stačí.

Jaruš7
16. dubna

Variant na loupež je mnoho, a tak finty na rozuzlení musí být dokonale propletené, aby popletly strůjce, ale nezapletly autora této pleteniny a dopletly příběh k zauzlení pevným očkem - oprátkou, (trest byl ale tvrdší).
Vondruškiáda - audiokniha, příjemný zážitek.

cmelda26
15. dubna

Opět spokojenost už mám doma další díl tohle trio " vyšetřovatelů" a zápletky mě prostě baví.

Pavelpi
05. dubna

Podle mne opět výborně napsáno.Vyřešení všech tří případů je naprosto logické.Děj knihy postupuje rychle dopředu a ani se člověk nenaděje a je tu konec.Přiznám se,že jsem knihu přečetl za jeden den.