Záhada zlaté štoly

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl Otakar II. povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2397/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zaha-1c2-2397.jpg 4.5457

Hříšní lidé Království českého (3.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Záhada zlaté štoly

olívoil

další napínavý příběh a opět nezklamal

Peleus

Je fascinující, že s frekvencí svých milostných dobrodružství Ota ze Zástřizlí stále nepřišel k příjici!

P.S. Což můžeme z vědeckého hlediska považovat za další, ehm, pádný argument ve sporu, zda syfilida má původ tzv. předkolumbovský, nebo byla do Evropy skutečně zavlečena až námořníky tohoto janovského mořeplavce ve španělských službách.

Richisa

Klasický dobrý odpočinkový Vondruška. Nelze číst často, ale občas příjemný odpočinek s nádechem středověku.

Alex.rrr

Jeden z povedenějších dílů. Celý případ se odehrává u Jílového, kde se ztratilo velké množství králova zlata. Celý případ se zamotá a hlavně rozšíří o dalších pár malých zprvu bezvýznamných případů. Konec jako vždy vše rozuzlí. Pěkné bylo i zakončení osudu malého Vencla. Tato kniha mě bavila a z ostatních od autora ji řadím k těm lepším.

boxas

Poslouchala jsem jako audioknihu. Hezká, napínavá knížka a příjemná změna po detektivkách ze současnosti se všemi těmi otisky, DNA, palnými zbraněmi atd. Tady má vyšetřovatel Oldřich z Chlumu jen svoji hlavu. A to jemu, autorovi i čtenářům stačí.

Jaruš7

Variant na loupež je mnoho, a tak finty na rozuzlení musí být dokonale propletené, aby popletly strůjce, ale nezapletly autora této pleteniny a dopletly příběh k zauzlení pevným očkem - oprátkou, (trest byl ale tvrdší).
Vondruškiáda - audiokniha, příjemný zážitek.

cmelda26

Opět spokojenost už mám doma další díl tohle trio " vyšetřovatelů" a zápletky mě prostě baví.

Pavelpi

Podle mne opět výborně napsáno.Vyřešení všech tří případů je naprosto logické.Děj knihy postupuje rychle dopředu a ani se člověk nenaděje a je tu konec.Přiznám se,že jsem knihu přečetl za jeden den.