Prodavači ostatků

Román se odehrává v polovině 14. století. Druhorozený syn chudého zemana Martin ze Stvolna odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2412/big_martin-ze-stvolna-prodavaci-ostatku-4Ng-2412.jpg 4.4425

Kniha Prodavači ostatků

Atara16

Stále to není můj šálek kávy,mě se to nesmírně táhlo k dočtení jsem se musela nutit.

jarin58

První část o Martinovi ze Stvolna mě zcela pohltila,trochu jiný styl vyprávění než na jaký jsme zvyklí.Velice poutavý příběh.

Česneksmedem

Řekl bych Vondruška v nejlepší formě. Některé pasáže by se zcela jistě církevním hodnostářům nelíbili, ale je otázka, jak daleko od pravdy tyhle úlety byly. Pokud byste zde hledali děvče či ženu, která by byla virgo intacta, těžko ji najdete i mezi jeptiškami. Bylo to velice, velice čtivé a proto musím dát plný počet hvězdiček.

Hakl54

Kniha se dobře a lehce čte, ale ani zdaleka nedosahuje úroveň Vondruškových epopejí, Přemyslů a Křišťálového klíče.

Dant76
28.12.2021

Pěkná čtivá kniha. Příběh z Evropy, převážně Francie 14. století...

JaniMa
24.11.2021

Čtivé a historicky zajímavé. Obvykle mě výpravné knihy po několika stranách začnou nudit, ale v tomto případě jsem si historické putování po Evropě užila. V knize se našlo pár hluchých míst a nejsou v ní žádné hlubší dějové linky a myšlenky, přesto pro mě byla milým překvapením. Když jsem totiž viděla množství titulů, které autor napsal, obávala jsem se, že půjde o nedotaženou rychlokvašku bez kloudného obsahu. Nakonec se z toho vyklubalo nenáročné, ale přesto poutavé čtení. Myslím, že od autora časem zase něco zkusím.

Jaruš7
23.09.2021

Martin ze Stvolna - student, trubadúr poznává na svých cestách slasti lásky a mamonu, ale i strasti bídy, nemocí, válečných útrap a církevní represálií.
Jeho láskou je "nevěsta s křížkem" , která na ono K uprostřed jenž je utajené, je ve své podstatě profesionálně hrdá, a proto se jejich cesta k dobývání dobrého bydla stává alespoň krátce úspěšnou.

Citace:" Rytíř používá meč a žena zase lest."
"Ráno za rozbřesku zašel do katedrály Notre-Dame ke zpovědi. Našel tam stařičkého, bělovlasého děkana, jehož širokou tvář byla zbrázděná vráskami a vypočítával mu svoje hříchy.
O ženách se kterými spal, o lidech, které ošidil, o nebožácích, které zabil, o pochybnostech, které nahlodávaly jeho víru, o lidech, které miloval, o drobných radostech, které prožil, o víře a zkouškách, o bolestné touze věřit v milosrdenství boží."

"Církevní poučky opřené o autoritu byly jednoduché a srozumitelné, byly ale sobecké a špatné."

Jaksi mi chybí ty kapky těch dívčích stresů z početí, pohled z druhé strany lože.

Hezký rozjezd série " Ostatků".

Audiokniha - v prostopášné dráze.

hapac
07.09.2021

Série o Martinu ze Stvolna se mi líbila hodně, byla zajímavá a čtivá.