Prodavači ostatků

Román se odehrává v polovině 14. století. Druhorozený syn chudého zemana Martin ze Stvolna odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2412/martin-ze-stvolna-prodavaci-ostatku-4Ng-2412.jpg 4.4366

Martin ze Stvolna 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Prodavači ostatků

tlllk

Začína to ako rozprávka typu "išlo vajco na vandorvku" , potom sa to na chvíľu tvári ako historický román, aby to na záver skĺzlo k zlátanine typu Rosamunde Pilcherovej . Akoby to ani nepísala jedna osoba.

Terezzzka89

Všechno super, ale nemohla by to přepsat nějaká ženská autorka, aby to nebylo tolik utopené v těch hloubkově rozkrytých sexuálních scénách? Jsem se večer sama doma styděla... Ale jinak fakt super, díky za hezké čtení.

fixit

Knihu mohu jen doporučit, moc se líbila.

Terezzzka89

Knížka, co mě pod stromečkem potěšila a nezklamala, doporučuji.

Dorotka2011
22.11.2019

Už se těším na další díly!!!

evickakyticka
23.07.2019

K panu Vondruškovi jsem dlouho hledala cestu, nebo spíš knihu, kterou začnu. Nemyslím, že jsem zvolila špatně. Při čtení historických románů je u mě vždy potíž to propojení s náboženstvím. Většinou to ale jde napsat i tak, že to beru, protože to k tomu patří. Tady se propojení povedlo, je občas jsem přes řádky očima letěla víc než obvykle. Jinak se mi líbila víc první polovina knihy, takové vyprávění mám ráda - přenesu se do té doby a vychutnávám si to. Nebavila mě zhruba poslední třetina - boje, bitvy. Dala bych něco mezi 3 a 4 hvězdami...

Páájinka
22.05.2019

Tato kniha se mi moc líbila. Těším se na další díly. Pan Vondruška píše čtivým jazykem a umí vtáhnout do děje.

Vojslava
10.05.2019

Knížku už jsem kdysi četla, nicméně hodnocení bude až na druhé opakování... už tehdy jsem měla pocit, že autor by se měl oprostit od permanentních detektivek a napsat prostě jen příběh. A tady jsem byla uspokojena tehdy i teď. Vyprávění plyne a byť občas s některými tezemi hrdiny - autora nesouhlasí, je to příjemný zážitek. Možná si zopakuji časem i další díly.

Jednooký král Václav I.
Jednooký král Václav I.