Prodavači ostatků

Román se odehrává v polovině 14. století. Druhorozený syn chudého zemana Martin ze Stvolna odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2412/martin-ze-stvolna-prodavaci-ostatku-4Ng-2412.jpg 4.5309

Martin ze Stvolna (1.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Prodavači ostatků

pompačka
06.10.2018

Krásné jedna z prvních knih co jsem četla od tohoto autora.
Díky této knize jsem ho začala číst .

marimari
03.09.2018

Jedna z nejhezčích knih, které jsem od pana Vondrušky četla. Obraz středověké společnosti během stoleté války, víra, pochybnosti a církev ovlivňující život všech lidí.

Freedomova
09.07.2018

Kniha mne nadchla, než jsem ji dočetla, už jsem bežela do knihovny pro další díly. Hrdina je sympatický, zápletky zajímavé a nepředvídatelné. Poutavě vylíčené historické události v mezinárodních souvislostech, člověk se pobaví a zároveň si "bezbolestně" zopakuje dějepis.

allyce
11.06.2018

Ve srovnání s Pilíři země, nebo Na věky věků, nemohu dát vyšší hodnocení. Prodavači ostatků jsou o level níž, ale rozhodně to není špatná kniha. Doporučuji.

roso.mak
03.05.2018

Což o to, pěkné čtení to bylo, pravdivost vykresleného prostředí neposoudím, nejsem odborník.

Jen ta kniha měla skončit o třetinu dřív. Hrdinova vojenská kariéra na mě působila, jako kdyby byl autor placen za stránku a potřeboval tu už tak dost tlustou knihu nakynout.

Pěkné, mám splněno, že jsem přečetla Vondrušku, ale pokračování ságy nechám jiným.

harena
03.03.2018

Zase jsem se vrátila k panu Vondruškovi a začala číst další román, tentokrát je hlavním hrdinou Martin ze Stvolna. Je to romantické, dobrodružné, jemně erotické a trochu filozofické, prostě velice pěkné čtení. Také jsem se dozvěděla, že do lněné příze, ze které se šije řeholní roucho jeptišek, se v rámci jejich pokání za spáchané hříchy přidávalo trochu kopřiv.
"Člověk si mnohokrát říká, že by něco udělal jinak, kdyby šel čas navrátit zpátky. Ale to je věc, která právě nejde."
A proto musí Martin ze Stvolna pokračovat svou cestou do dalšího dílu. Těším se na další tři.

angelika29
12.02.2018

Moje první knížka od pana Vondrušky. Jsou to velice čtivé a pěkně napsané knihy.

martas79
09.01.2018

V dobách, kdy hvozdy byly jako zelené moře a mnohdy jen zvěř uměla svými stezkami projít skrz, poslal král Jan svého syna Karla do Francie. V tom čase se o jednu rodnou tvrz dělí dva bratři... Martin je mladší. Lepší pro nej bude jít objevovat svět! Nuž vydejme se s ním. Jelikož není královský syn musí jít cestami křivolakými.
Chvalme den, kdy spisovatel vzal nás na výlet po Francii.
Je rêve... je voudrais être là...

Damato
05.01.2018

Nádhera, já prostě knihy pana Vondrušky miluju a že jsem někdy psala, že mám v hlavě "převondruškováno" a musím si od něj odpočinout ? To byla ale jen a jen moje vina, vrhla jsem se tenkrát na jeho knihy bez rozmyslu - o to víc jsem si tuhle vychutnala, takhle poutavě o historii umí prostě psát jen on, v euforii po přečtení knihy bych nejradši napsala - mého srdce šampión, ále to bych doma asi dost dobře neobhájila :-) :-) :-) ...

Jessybelle
31.12.2017

Parádní historický román, četl se skvěle a těším se na další díly.

Alex.rrr
20.11.2017

Celkem příjemná změna po jednotlivých detektivních příbězích. Souvislý příběh mladíka prodírajícího se ne zrovna složitým světem se všemi jeho nástrahami. Moc se mi kniha líbila, chvílemi jsem si říkala, proč musí mít takovou smůlu a jindy, jak to, že mu to prochází? Určitě stojí za to přečíst a těším se na další díly.

Bolomsson
13.09.2017

Čte se to fakt dobře. Pan Vondruška umí čtenáře vtáhnout do děje, to koneckonců není nic nového;-). Na knize mi však vadil všudypřítomný sex a tématika milování...chápu, do knih a k životu obecně to skutečně patří, o to více do středověku, ale v tomto rozsahu u historického románu mě to místy až iritovalo a štvalo.
Jinak hodnotím kladně a za přečtení kniha opravdu stojí.

neproniknu
19.08.2017

Tuhle knihu jsem zhltnul ani nevím jak.

ZaS
09.08.2017

Ve srovnání s Husitskou a Přemyslovskou epopejí o trochu slabší. Hlavně mi nesedí psychologický profil hlavního hrdiny; občas se chová dost protichůdně - jednou snílek podruhé pragmatik. Celkově ale opět čtivé. Ideální na dovolenou :-)

vrony
26.07.2017

Výborné počtení. Vondruška nezklame.

Don-Leo
11.07.2017

Autora jsem předtím neznal, moc české nečtu. Na začátku jsem měl zvláštní pocit, že popis té doby je takový naivní nebo tak nějak. Postupně jsem změnil názor o 180 stupňů. Naprosto skvělá kniha, příběh je výborný, popis doby také. U některých knížek mi štve, jak autor roztahává děj zdlouhavými popisy, to tu vůbec není. Když jsem dočetl, měl jsem pocit, že to je jedna z nejlepších knížek, co jsem četl.

Schamila
25.06.2017

První díl - moc dobrý, krásně se to čte, putujete po světě, zažíváte napětí, prožíváte osudy zúčastněných, zkrátka Vondruška to umí, opatřila jsem si všechny díly o ostatcích, už se těším na další

Kerberos
20.06.2017

Student Martin a jeho dobrodružství pěkný historický román.

wooloong
27.05.2017

Příjemné čtení, poučná i zábavná procházka středověkou Evropou.

VercaLukasova
18.05.2017

Pan Vondruška opět nezklamal. Jeho knihy jsou sázka na jistotu. :)
Jediné, co se mně osobně moc nelíbilo, byl (hlavně ke konci) všudypřítomný sex a řešení milostných "problémů". Beru to jako zpestření děje, ale ke konci toho na mě bylo opravdu příliš. Naopak mě bavili flagelanti, inkvizice a skvěle vykreslená středověká Evropa (především Francie). Další díly už mám objednané. :)

Karborund
09.04.2017

Cestování středověkou Evropou ,koktejl namixovaný z protipolů, na jedné straně morové rány,zlo inkvizice a na druhé bezbřehá láska a sebepoznání.Nečekaně dobá kniha.

de_baques
17.03.2017

Dobře vystavěný příběh s neotřelým námětem, řadou zajímavých zápletek a navštívených míst. Jistě by se našla řada drobností, které se dají kritizovat, nepřesnosti v datech, místopisná pochybení, ale je to román ne diplomka. Doporučuji.

jajaza
13.11.2016

Knihy pana Vondrušky mám moc ráda. Tahle byla nejlepší.

Finskej
27.05.2016

Prudce subjektivní mínění: z toho, co pan Vondruška napsal, je série o Martinovi ze Stvolna patrně to nejlepší, jak po stránce řemeslné, tak možná i vypravěčské.

jindrusa
31.03.2016

Po propadáku s předchozí autorovou knihou jsem měla strach, ale kniha mne pohltila, určitě si přečtu i další díly!!!!

malen
14.08.2015

Zatím moje první knížka tohoto autora. Četlo se velmi dobře, takže se také těším na další díl.

rohlajda
03.08.2015

Kniha byla fajn. Poutavý příběh, už se těším na další díl.

Pavlnka
22.06.2015

Hodně zajímavá kniha. Ze začátku mě moc nebavila, ale pak jsem se chytla a už se těším na další díl.

alabra
25.11.2014

Martin ze Stvolna je dalším z hrdinů oblíbeného autora. Tentokrát není pátračem řešícím kriminální příběhy, spíše člověkem hledajícím své místo v životě. Nepatří mezi hrdiny jenom kladné, či záporné, takové problémy on neřeší. Své místo v této knize nenajde, ukáže nám kus středověkého světa na západ od našich hranic v době vrcholícího náboženského šílenství. Zpočátku dynamický příběh se zpomaluje, až se téměř zastaví. Proto jen čtyři hvězdy.

Selinute
12.10.2014

Knížka mě zaujala od první stránky. Mladý sympatický hrdina Martin ze Stvolna, se kterým putujeme napříč Francií 14. století, a prožíváme s ním radosti, lásky, utrpení i válečné tažení proti Angličanům, dokázal zaujmout nejen mě, ale i desítky čtenářů přede mnou. Knížka výstižně popisuje hrůzy moru i bezmocnost proti náboženskému fanatismu a inkvizici. Bylo to super čtení, závěr byl však trochu slabší a poměrně zdlouhavý. I přesto se těším na další díl, který už na mě doma čeká.