Prodavači ostatků

Prodavači ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2412/bmid_martin-ze-stvolna-prodavaci-ostatku-4Ng-2412.jpg 4 480 78

Martin ze Stvolna série

Román se odehrává v polovině 14. století. Druhorozený syn chudého zemana Martin ze Stvolna odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel...... celý text

neproniknu
19.08.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem zhltnul ani nevím jak.

ZaS
09.08.2017 3 z 5

Ve srovnání s Husitskou a Přemyslovskou epopejí o trochu slabší. Hlavně mi nesedí psychologický profil hlavního hrdiny; občas se chová dost protichůdně - jednou snílek podruhé pragmatik. Celkově ale opět čtivé. Ideální na dovolenou :-)

vrony
26.07.2017 4 z 5

Výborné počtení. Vondruška nezklame.

Don-Leo
11.07.2017 5 z 5

Autora jsem předtím neznal, moc české nečtu. Na začátku jsem měl zvláštní pocit, že popis té doby je takový naivní nebo tak nějak. Postupně jsem změnil názor o 180 stupňů. Naprosto skvělá kniha, příběh je výborný, popis doby také. U některých knížek mi štve, jak autor roztahává děj zdlouhavými popisy, to tu vůbec není. Když jsem dočetl, měl jsem pocit, že to je jedna z nejlepších knížek, co jsem četl.

Schamila
25.06.2017 5 z 5

První díl - moc dobrý, krásně se to čte, putujete po světě, zažíváte napětí, prožíváte osudy zúčastněných, zkrátka Vondruška to umí, opatřila jsem si všechny díly o ostatcích, už se těším na další

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Student Martin a jeho dobrodružství pěkný historický román.

wooloong
27.05.2017 5 z 5

Příjemné čtení, poučná i zábavná procházka středověkou Evropou.

VercaLukasova
18.05.2017 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal. Jeho knihy jsou sázka na jistotu. :)
Jediné, co se mně osobně moc nelíbilo, byl (hlavně ke konci) všudypřítomný sex a řešení milostných "problémů". Beru to jako zpestření děje, ale ke konci toho na mě bylo opravdu příliš. Naopak mě bavili flagelanti, inkvizice a skvěle vykreslená středověká Evropa (především Francie). Další díly už mám objednané. :)

Karborund
09.04.2017 4 z 5

Cestování středověkou Evropou ,koktejl namixovaný z protipolů, na jedné straně morové rány,zlo inkvizice a na druhé bezbřehá láska a sebepoznání.Nečekaně dobá kniha.

de_baques
17.03.2017 5 z 5

Dobře vystavěný příběh s neotřelým námětem, řadou zajímavých zápletek a navštívených míst. Jistě by se našla řada drobností, které se dají kritizovat, nepřesnosti v datech, místopisná pochybení, ale je to román ne diplomka. Doporučuji.

jajaza
13.11.2016 5 z 5

Knihy pana Vondrušky mám moc ráda. Tahle byla nejlepší.

Finskej
27.05.2016 5 z 5

Prudce subjektivní mínění: z toho, co pan Vondruška napsal, je série o Martinovi ze Stvolna patrně to nejlepší, jak po stránce řemeslné, tak možná i vypravěčské.

jindrusa
31.03.2016 5 z 5

Po propadáku s předchozí autorovou knihou jsem měla strach, ale kniha mne pohltila, určitě si přečtu i další díly!!!!

malen
14.08.2015 4 z 5

Zatím moje první knížka tohoto autora. Četlo se velmi dobře, takže se také těším na další díl.

rohlajda
03.08.2015 3 z 5

Kniha byla fajn. Poutavý příběh, už se těším na další díl.

Pavlnka
22.06.2015 4 z 5

Hodně zajímavá kniha. Ze začátku mě moc nebavila, ale pak jsem se chytla a už se těším na další díl.

alabra
25.11.2014 4 z 5

Martin ze Stvolna je dalším z hrdinů oblíbeného autora. Tentokrát není pátračem řešícím kriminální příběhy, spíše člověkem hledajícím své místo v životě. Nepatří mezi hrdiny jenom kladné, či záporné, takové problémy on neřeší. Své místo v této knize nenajde, ukáže nám kus středověkého světa na západ od našich hranic v době vrcholícího náboženského šílenství. Zpočátku dynamický příběh se zpomaluje, až se téměř zastaví. Proto jen čtyři hvězdy.

Selinute
12.10.2014 5 z 5

Knížka mě zaujala od první stránky. Mladý sympatický hrdina Martin ze Stvolna, se kterým putujeme napříč Francií 14. století, a prožíváme s ním radosti, lásky, utrpení i válečné tažení proti Angličanům, dokázal zaujmout nejen mě, ale i desítky čtenářů přede mnou. Knížka výstižně popisuje hrůzy moru i bezmocnost proti náboženskému fanatismu a inkvizici. Bylo to super čtení, závěr byl však trochu slabší a poměrně zdlouhavý. I přesto se těším na další díl, který už na mě doma čeká.

klokan.1905
01.10.2014 5 z 5

Pěkný román o osudu Martina ze Stvolna. Moc hezky se četlo, určitě sáhnu i po dalších dílech. Za mě jasných pět hvězdiček ;-)

čef
17.07.2014 5 z 5

Standardní vondruškovské čtení z historie nejen českých zemí. Standard je to v dobrodružné historické literatuře poměrně vysoký, kniha dobře pobaví, lehce poučí a tak zase rádi sáhneme po dalším dílu.