Prodavači ostatků

Prodavači ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2412/bmid_martin-ze-stvolna-prodavaci-ostatku-4Ng-2412.jpg 4 480 78

Martin ze Stvolna série

Román se odehrává v polovině 14. století. Druhorozený syn chudého zemana Martin ze Stvolna odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel...... celý text

fixit
03.02.2020 5 z 5

Knihu mohu jen doporučit, moc se líbila.

Terezzzka89
29.01.2020 4 z 5

Knížka, co mě pod stromečkem potěšila a nezklamala, doporučuji.

Dorotka2011
22.11.2019 5 z 5

Už se těším na další díly!!!

evickakyticka
23.07.2019 3 z 5

K panu Vondruškovi jsem dlouho hledala cestu, nebo spíš knihu, kterou začnu. Nemyslím, že jsem zvolila špatně. Při čtení historických románů je u mě vždy potíž to propojení s náboženstvím. Většinou to ale jde napsat i tak, že to beru, protože to k tomu patří. Tady se propojení povedlo, je občas jsem přes řádky očima letěla víc než obvykle. Jinak se mi líbila víc první polovina knihy, takové vyprávění mám ráda - přenesu se do té doby a vychutnávám si to. Nebavila mě zhruba poslední třetina - boje, bitvy. Dala bych něco mezi 3 a 4 hvězdami...

Páájinka
22.05.2019 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Těším se na další díly. Pan Vondruška píše čtivým jazykem a umí vtáhnout do děje.

Vojslava
10.05.2019 4 z 5

Knížku už jsem kdysi četla, nicméně hodnocení bude až na druhé opakování... už tehdy jsem měla pocit, že autor by se měl oprostit od permanentních detektivek a napsat prostě jen příběh. A tady jsem byla uspokojena tehdy i teď. Vyprávění plyne a byť občas s některými tezemi hrdiny - autora nesouhlasí, je to příjemný zážitek. Možná si zopakuji časem i další díly.

Fatis04
02.05.2019 odpad!

I když mám pana Vondrušku jako spisovatele velice ráda, tak série Odpustků mě vůbec neoslovila - knihy mi připomínají 50 odstínů šedi, uvítala bych méně sexu a víc děje, každopádně Odpustky patří k několika málo knihám, které jsem nedočetla

david9690
05.03.2019 3 z 5

No moje první kniha pana Vondrušky. Trochu rozporuplné pocity, někdy se mi to trochu táhlo, nechápal jsem to šílené pokrytectví těch církevních hodnostářu a taky mi vadila přemíra sexu (skoro jsem někdy měl pocit že si tím fantazírováním něco autor kompenzuje), ale na jeho obranu zase musím uznat že příběh je vyprávěn poutavě, má to myšlenku a určitou věrohodnost (zejména pak historickou a geografickou) a když se na přečtenou knihu dívám zpětně, tak si možná někdy přečtu i další z této série popř. vyzkouším jiné série.

pompačka
06.10.2018 5 z 5

Krásné jedna z prvních knih co jsem četla od tohoto autora.
Díky této knize jsem ho začala číst .

marimari
03.09.2018 4 z 5

Jedna z nejhezčích knih, které jsem od pana Vondrušky četla. Obraz středověké společnosti během stoleté války, víra, pochybnosti a církev ovlivňující život všech lidí.

Freedomova
09.07.2018 5 z 5

Kniha mne nadchla, než jsem ji dočetla, už jsem bežela do knihovny pro další díly. Hrdina je sympatický, zápletky zajímavé a nepředvídatelné. Poutavě vylíčené historické události v mezinárodních souvislostech, člověk se pobaví a zároveň si "bezbolestně" zopakuje dějepis.

allyce
11.06.2018 3 z 5

Ve srovnání s Pilíři země, nebo Na věky věků, nemohu dát vyšší hodnocení. Prodavači ostatků jsou o level níž, ale rozhodně to není špatná kniha. Doporučuji.

roso.mak
03.05.2018 3 z 5

Což o to, pěkné čtení to bylo, pravdivost vykresleného prostředí neposoudím, nejsem odborník.

Jen ta kniha měla skončit o třetinu dřív. Hrdinova vojenská kariéra na mě působila, jako kdyby byl autor placen za stránku a potřeboval tu už tak dost tlustou knihu nakynout.

Pěkné, mám splněno, že jsem přečetla Vondrušku, ale pokračování ságy nechám jiným.

harena
03.03.2018 5 z 5

Zase jsem se vrátila k panu Vondruškovi a začala číst další román, tentokrát je hlavním hrdinou Martin ze Stvolna. Je to romantické, dobrodružné, jemně erotické a trochu filozofické, prostě velice pěkné čtení. Také jsem se dozvěděla, že do lněné příze, ze které se šije řeholní roucho jeptišek, se v rámci jejich pokání za spáchané hříchy přidávalo trochu kopřiv.
"Člověk si mnohokrát říká, že by něco udělal jinak, kdyby šel čas navrátit zpátky. Ale to je věc, která právě nejde."
A proto musí Martin ze Stvolna pokračovat svou cestou do dalšího dílu. Těším se na další tři.

angelika29
12.02.2018 5 z 5

Moje první knížka od pana Vondrušky. Jsou to velice čtivé a pěkně napsané knihy.

martas79
09.01.2018 5 z 5

V dobách, kdy hvozdy byly jako zelené moře a mnohdy jen zvěř uměla svými stezkami projít skrz, poslal král Jan svého syna Karla do Francie. V tom čase se o jednu rodnou tvrz dělí dva bratři... Martin je mladší. Lepší pro nej bude jít objevovat svět! Nuž vydejme se s ním. Jelikož není královský syn musí jít cestami křivolakými.
Chvalme den, kdy spisovatel vzal nás na výlet po Francii.
Je rêve... je voudrais être là...

Damato
05.01.2018 5 z 5

Nádhera, já prostě knihy pana Vondrušky miluju a že jsem někdy psala, že mám v hlavě "převondruškováno" a musím si od něj odpočinout ? To byla ale jen a jen moje vina, vrhla jsem se tenkrát na jeho knihy bez rozmyslu - o to víc jsem si tuhle vychutnala, takhle poutavě o historii umí prostě psát jen on, v euforii po přečtení knihy bych nejradši napsala - mého srdce šampión, ále to bych doma asi dost dobře neobhájila :-) :-) :-) ...

Jessybelle
31.12.2017 5 z 5

Parádní historický román, četl se skvěle a těším se na další díly.

Alex.rrr
20.11.2017 4 z 5

Celkem příjemná změna po jednotlivých detektivních příbězích. Souvislý příběh mladíka prodírajícího se ne zrovna složitým světem se všemi jeho nástrahami. Moc se mi kniha líbila, chvílemi jsem si říkala, proč musí mít takovou smůlu a jindy, jak to, že mu to prochází? Určitě stojí za to přečíst a těším se na další díly.

Bolomsson
13.09.2017 4 z 5

Čte se to fakt dobře. Pan Vondruška umí čtenáře vtáhnout do děje, to koneckonců není nic nového;-). Na knize mi však vadil všudypřítomný sex a tématika milování...chápu, do knih a k životu obecně to skutečně patří, o to více do středověku, ale v tomto rozsahu u historického románu mě to místy až iritovalo a štvalo.
Jinak hodnotím kladně a za přečtení kniha opravdu stojí.