Sběratelé ostatků

Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem císaře Karla IV. Ten ho pověří úkolem získávat pro katedrálu svatého Víta ostatky. Putuje do Německa, kde potkává dávného přítele Konráda z Wormsu. Zde se znovu dostane do konfliktu s inkvizicí a prchá do severní Itálie. Uchýlí se pod ochranu dávného přítele, nyní biskupa Peera. V přestrojení dál pracuje pro císaře Karla IV. a složitými cestami pro něho vykupuje vzácné relikvie. Účastní se jeho římské korunovační cesty a nakonec získá zlomek evangelia svatého Marka a tajně ho dopraví do Čech. Po návratu se Martin ze Stvolna ožení a získává vlastní panství, ale ani tím nezíská klid, neboť musí řešit další složitou situaci, v níž se ocitne díky dvorským intrikám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2402/martin-ze-stvolna-sberatele-ostatku-OrP-2402.jpg 4.4334

Kniha Sběratelé ostatků

jarin58

Tady pan Vondruška sklouzl až moc k červené knihovně.

Jaruš7

Audiokniha ve skvělém přednesu Pavla Soukupa.

Za svatými ostatky ve službách (zatím) krále Karla IV. pro věhlas českého královského panovníka, neboť cesta k císařské koruně vede od papežského stolce.
Zhostit se takového úkolu, a splnit sen krále, jenž těm nejvzácnějším svátostem chce vystavět klenotnici - hrad - nesoucí jeho jméno, může jen světa znalý a prodejem ostatků již zkušený Martin ze Stvolna.
Dobrodružstvím oplývající cesta plná vábných lákadel sebou nese velikou tíhu hříchů.
Ale...

Citace:" Práva láska je příliš čistá, než aby se dala získat za peníze."

Éros v hlavní roli.

V dobách tíživých, potěší.

Dant76

Další příběhy Martina že Stvolna v Čechách i jinde po Evropě. Pohodové, čtivé...

HáMaPé
09.10.2021

Příjemné oddychové čtení do sychravých dnů. Ostatně jako všechny příběhy od pana Vondrušky.

pavels36
15.06.2020odpad!

Tohle fakt ne. Co kapitola to sex. Omlouvám se, ale autor zde musel ukojit své představy. V podstatě kniha o sexu. Nic víc nic méně. Odpad!

Páájinka
13.08.2019

Slabší než prvním díl, ale čte se to dobře.

Vera.rrr
09.04.2019

Je to opravdu velice zajímavá a poutavá kniha - a nejen tahle, ale všechny čtyři, které k sobě vlatně postupem časových událostí a příběhů patří. Super - doporučuji všem, kdo mají rádi historické příběhy s perstrými zápletkami a příběhy.

pompačka
06.10.2018

Super a ještě jednou super všechny díly chválím .Moc mě tyhle hnihy baví ????