Vládcové ostatků

Vládcové ostatků https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2394/bmid_martin-ze-stvolna-vladcove-ostatku-RT1-2394.jpg 4 306 37

Martin ze Stvolna série

Další příběhy českého rytíře Martina ze Stvolna, odehrávající se v polovině 14. století. Císař Karel IV. potvrdí jeho sňatek s bývalou manželkou třeboňského kata Johankou. Martin ze Stvolna pro ni vzápětí odjíždí do Německa, kde ji nemocnou zanechal v klášteře. S hrůzou se však dozví, že se jí zmocnila inkvizice a drží ji jako rukojmí. Martin stojí před těžkou volbou – buď se vydat do rukou bývalého přítele Konráda z Wormsu, nebo navždy ztratit svou lásku. Rozhodne se hrát o všechno, a proto se vrací do Francie. Znovu ožívají staré vzpomínky, setkává se s dávnými přáteli a také nepřáteli. Tak začíná další dobrodružné putování středověkou Evropou, které Martina ze Stvolna zavede nejen do papežského Avignonu a na dóžecí dvůr do Benátek, ale spolu s císařem Karlem IV. nakonec i do Říma.... celý text

MAIXNER
25.03.2024 5 z 5

Další středověké příběhy rytíře Martina ze Stvolna ve kterých se vrací do Francie, do papežského Avinonu nebo na dóžecí dvůr do Benátek. Znovu ožívají staré vzpomínky. Setká se s dávnými přáteli i nepřáteli. Spolu s císařem Karlem IV. zavítá do Říma na římskou jízdu spojenou s císařskou korunovací, která se po mnoha intrikách mění v drama, kde málem společně už s císařem zahyne. Tento díl se mi líbil zatím nejvíc.

lenyleny
31.01.2024 5 z 5

Jako vždy se mi líbil i tento díl. ale byl tak nějak moc smutný.

mila2411
30.10.2023 4 z 5

Další část Martinovy štrapáce. Asi nejsmutnější díl série. Jinak pořád moc hezké počtení.

breughel
02.12.2022 5 z 5

Dobrodružný. historický a milostný román v jednom. Boj s inkvizicí a korunovační římská jízda Karla IV. Na ostatky dojde až ke konci knihy. Intriky a protivenství, jak to má být.

Jaruš7
16.09.2022 5 z 5

Vládcové jsou ostatky svatých posedlí.
Takže bohatství těchto relikvií je důkazem zbožnosti, jenž zaručuje papežskou přízeň, jež je pro korunovaci císařskou korunou privilegovaným doporučením.
Martin ze Stvolna je v rivalitě s církví vtažen do hry o neutuchající zájem Karla IV. o "pravé" fetiše. A tak bystrost a znalost milostných her z něj dělají nejvhodnějšího kandidáta na intriky pro vyšší cíle moci.
Hezky se to poslouchalo, jako vždy, fajnovost.

Dant76
27.03.2022 5 z 5

Příběh se postupně rozjíždí, jinak čtivé stejně jako předchozí díly.

Páájinka
17.08.2019 5 z 5

Zpočátku se mi zdála nic moc, ale konec mi to vynahradil.

pompačka
06.10.2018 5 z 5

Krásné stejně jako ty předešlé knihy .

Freedomova
09.07.2018 5 z 5

Super knížka, stejně jako předchozí díly mne velice bavila.

Jessybelle
06.06.2018 5 z 5

Byla to čtivá kniha i zajímavá hlavně římskou jízdou, trochu unavují jeho neustálé avantýry,ale chápu,že to tam prostě patří, skoro neuvěřitelné jak ze všeho Martin vybruslí... Konec mi přišel dost "osekaný"... Každopádně se chystám i na poslední díl, ale až za nějakou chvíli...

harena
14.05.2018 4 z 5

V minulém dílu zmizela Johanka a tak jsem tady celých 200 stran s Martinem pátrala a hledala, kam ji odvedli. Mezitím Martin vybojoval několik zápasů, utíkal před inkvizicí a miloval ženy. V další polovině knihy již žije se svou bývalou láskou Janou z Rožmberka a společně s Karlem IV. odjíždí do Říma. Kniha se opět velice lehce čte, styl psaní mám ráda, občas mrknu do wiki. jestli ty postavy skutečně existovaly a jsem spokojená. A protože chci opravdu vědět, co bude dál, půjčím si i poslední díl.

Alex.rrr
24.04.2018 4 z 5

Pokračování příběhu Martina ze Stvolna nabírá na obrátkách. Když už to vypadá, že se mu začne dařit, tak se zase někde něco pokazí. Konečně se v tomto díle zvládl zbavit inkvizice a jeho bývalého přítele Konráda. Znovu se setká s Janou z Rožmberka, se kterou v tomto díle má dítě. Škoda, že o něm je zde psáno tak málo. Valná část knihy je pak o cestě do Itálie s Karlem IV., kde jeho Jana umírá a pak se dozví, že vlastně jeho manželka je naživu, kterou nechala Jana zavřít do Kláštera. Doufám, že v dalším díle bude velké rozuzlení.

martas79
03.02.2018 1 z 5

Fakt, že Martin ze Stvolna (jehož jméno snad samo o sobě vyplňuje 20% knihy) je naprosto neodolatelný pro ženy všeho druhu (včetně chvilek, kdy se právě vyzvracel) se dá připustit, ale není už úplně uvěřitelný...
Závěr knihy je už jen opravdu kličkování zajíce, který má v patách smečku loveckých psů! Věta: “Martin ze Stvolna z doby svých univerzitních studií věděl tolik, aby poznal, že utrpěla vnitřní zranění, které umění žádného lékaře vyléčit nedokáže.” A následuje deux ex machina jako prase! S odpuštěním takhle zmastit závěrečnou knihu trilogie... ale asi zase zasáhl opět ten bůh ze stroje jelikož se trilogie dočkala dílu ještě jednoho! O jehož kvalitách nepochybuji, ale od jména Martin ze Stvolna si musím dát chvíli pauzu...

de_baques
18.01.2018 5 z 5

Oproti druhému dílu, byla kniha čtivější, příběhy zajímavější, zápletky často úsměvně překombinované, ale to už je autorův styl. Pan Vondruška nemá smysl pro detail, takže potřebuje pro smysluplný příběh střídat místa, země, hostince, kláštery, vězení, paláce, aby vršil událost na událost v rychlém sledu. Umí to většinou dobře, důkazem budiž i tato kniha.

Nemá smysl rozebírat jeho postoje, které vkládá Martinovi do úst ať už jde o tehdejší církev nebo chování a počestnost žen, z velké části to jsou hlouposti, ale příběh by bez toho přišel o většinu úsměvných zápletek.

Schamila
07.12.2017 5 z 5

Tak to byla zase jízda s Martinem, krásná města, krásné a protřelé ženy, zvláštní politika, hodně piva a vína, nádherný příběh a toulky světem. Je fajn, že jsem ti toto téma nechala na předvánoční čas. Pan Vondruška to zkrátka umí moc dobře - vtáhnout čtenáře do děje, jako byste byli součástí příběhu. Tak tedy jdu na další díl a všem doporučuji - rozhodně čtěte.

neproniknu
29.10.2017 5 z 5

Příběh graduje a v tomto díle přidává na obrátkách. Vyloženě jsem knihu "zhltnul".

KikiZ
28.10.2017

Mě tahle serie zkrátka baví. Martin je....no, zkrátka jako vždycky trubadůr, dobrodruh a milovník žen. Souhlasím s komentáři, že je to pochopitelně vše dosti romantické, svým způsobem pohádka, nicméně stále ohromně sugestivně podaná (Avignon, fanatik Konrád) a já prostě tyhle příběhy miluju. Podle mě vrchol Vondruškovy tvorby. Přijde mi, že s frekvencí Vondruškou vydaváných knih jde v poslední době kvalita stále více dolů, ale i tak stále patří asi k mým nejoblíbenějším autorům. Ani nevím proč, ale na mě z celé knihy nejsilněji zapůsobila scéna, kdy fanatik Konrád rozbije Martinovi jeho milovanou loutnu. Přesně to ukazuje zlobu, fanatismus a nenávist těchto lidí - zničit vše co je druhým drahé. Jinak ještě z té veselejší stránky - "....a sesypeme se na tebe všechny, že tě z toho bude hlava bolet....a nejen hlava, můj milý"

ZaS
22.08.2017 2 z 5

S dalšími díly je série slabší a slabší. Stylově klasický Vondruška, ale dějově stále horší. Množství "Deus ex Machina", které Martina ze Stvolna stále zachraňují už přesáhlo pro mě unosnou míru a posunulo celý příběh z kategorie 'historický román' do sci-fi říznutého ženskými romány.

wooloong
24.07.2017 3 z 5

Oproti prvním dvěma dílům jako by autorovi došla inspirace. Chyběly především chytré a zábavné způsoby získávání a prodávání ostatků a neustálé milostné avantýry Martina ze Stvolna už docela nudily. Snad jenom Avignon a Arnošt z Pardubic mě zaujali. Konec mi přišel příliš uspěchaný. Mělo to být zakončení celé trilogie a přitom ho autor odbyl na jedné stránce.

Karborund
10.05.2017 4 z 5

První dva díly nasadily laťku hodně vysoko a proto musím hodnotit třetí část jako slabší.Děj mě tolik nedokázal upoutat a v některých situacích jsem se ztrácel.Přesto to bylo pěkné počtení.