Zloději ostatků

„Čtvrtý díl trilogie“ o mladém zemanovi, skvělém trubadúrovi a příležitostném obchodníkovi s ostatky Martinovi ze Stvolna se odehrává záhy po návratu z římské jízdy císaře Karla IV. domů. Martin nalézá svou manželku Johanku, kterou považoval za mrtvou, jenže osvobodit ji z kláštera není snadné. Záhy pochopí, že vlastní minulosti nikdo neunikne. Stíny mrtvých jako by ožívaly. Rychle zjistí, že rod Rožmberků nezapomíná. Ale ani Martin není bez mocných spojenců. Císař Karel IV. ho chce postavit do čela poselstva, které má vyrazit do Svaté země ke Kristovu hrobu. Tím začíná dobrodružná cesta do Orientu, která se protáhne tak, jak nikdo ani ve zlém snu neočekával....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45850/zlodeji-ostatku-ZYo-45850.jpg 4.1225

Martin ze Stvolna 4.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Zloději ostatků

Bedřich63

První tři díly měly společnou nějakou linku, kterou jsem v tomto posledním díle postrádal. Toho cestování a utíkání bylo hodně a 10 let života se odvinulo na doslova pár stránkách.
Celé to na mě působilo dojmem dobře odvedeného řemesla spisovatele, který pro peníze popíše 500 stran a tak nějak nic si z toho neodnáším.

milisek21
04.11.2020

Za mě nejslabší díl. Konec trochu lepší, ale jako celek se mi to vůbec nelíbilo.

Páájinka
09.10.2019

Dočetla jsem. Bylo to takové překombinované. Čtivé.

martas79
20.02.2019

Neslaný nemastný závěr! Mám pocit, že s přibývajícími díly se kličkování autora stává zoufalým!

harena
22.01.2019

Stejně jako předešlé tři díly se mi kniha líbila, dobře jsem si početla, jedině bych chtěla, aby pan Vondruška do knihy zařadil i mapy. Protože mě zajímalo, kudy putoval Martin s Johankou, hledala jsem na googlu. A pro mě překvapivě brána Sinai není na Sinajském poloostrově (nechtělo se mi věřit, že by tolik ušli), ale v Rumunsku. Můj problém. Pan Vondruška píše neuvěřitelně čtivě a těším se na jeho další knihy.

Jessybelle
19.10.2018

Tak a konec série je tu. Škoda. Ale na druhou stranu musí to tak být. I tak byl příběh Martina bohatě naplněný zážitky, snad až místy neuvěřitelnými... Ale i počtení to bylo příjemné.

Freedomova
09.07.2018

První tři díly mne naprosto nadchly, čtvrtý byl podle mého nejslabší, ale přesto jsem si ho ráda přečetla. V druhé polovině mi připadala kniha záživnější. Souhlasím s názorem, který je níže, že by bylo lepší, kdyby tato skvělá trilogie končila třetím dílem.

Alex.rrr
30.05.2018

Zakončení této série se mi líbilo, byl to takový „zazvonil zvonec a pohádky je konec“. Ač chvílemi smutný příběh celá série mě bavila a život Martina mě zajímal. Trochu mě zarazilo na konci, co teď budu číst, proč už je konec? Poslední díl mi celkově přišel ale i uspěchaný. Některé dekády se odehrávali hodně rychle a autor posunuje čas hned několikrát. Jeho putování s Johankou a jejich „spojený“ život je hodně useklý. Část v Egyptě je trochu jako fantasy…neuvěřitelné štěstí a hodně neuvěřitelné, že by ze všeho takto vyvázl. Ale autorovi jsem to odpustila. Nakonec ukápla i slzička.