Podivná svatba na Lichnici

Při ústupu českého vojska z Bavorska se dostane v Mühldorfu zádní voj do obležení. V něm bojuje i Oldřich z Chlumu. Rytířům se podaří probojovat na svobodu, ale i když by měli slavit, jejich velitelé Smil z Lichtemburka a Vok z Rožmberka jsou nervózní.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119527/podivna-svatba-na-li-119527.jpg 4.2286

Hříšní lidé Království českého (15.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Podivná svatba na Lichnici

karel0684

Zajímavý je začátek, kdy jsem se zase trochu dozvěděl něco z historie. Trochu mne mate zmatek v Oldřichových manželkách... buď díly nenavazují chronologicky, nebo mi něco uniklo...
Jinak zase dobré oddychové čtení

Carmen13

Za mne příběh dobrý, ale osobně jsem nejvíc ocenila Otovu odvahu, kdy se ohradil proti neustálému napadání ze strany pana Oldřicha kvůli metodě vedení výslechu dívek a žen. Přesně jak Ota řekl, na jednu stranu mu vyčítá, jaký je hrozný hříšník, ale na druhou stranu ho za nimi vysloveně posílá a informace, které Ota získá velmi rád použije. Naštěstí si pan Oldřich sebekriticky tento pokrytecký postoj sám uvědomí a vše je zase v pořádku:-) Někomu se kniha zdá bez konce, ale myslím, že zakončení je v dané situaci asi nejlepší. Kdyby se všechny záležitosti konkrétně dokončovaly, bylo by to dost zdlouhavé a pro čtenáře asi i nudné.

Marcik7

Knihy pana Vondrušky mám opravdu ráda. Ani tato nezklamala, jen jsem se trochu ztrácela v množství pro mne složitých jmen.

Malarkey
23.12.2018

Pan Vondruška tu další knihu ze série Hříšní lidé Království českého opět pojal trošku po svém. Prvních sto stránek se odehrává na bojišti jednoho bavorského městečka, aby se zbytek odehrával standardně v prostorech hradu. V tomto případě zrovna hradu Lichnice. Čtivost opět absolutní, jen v této knize jsem měl trošičku problém s až moc šlechtici na jednom místě. Chvílemi to působilo až moc rádoby politicky, i když o politiku vlastně úplně nejde. Jen Ota byl klasik a od autora tu dostával nekonečnou nálož sexu. Občas si po přečtení těchto knih říkám, že to všechno dokázal přežít...

Pavelpi
03.11.2018

Tak jsem dočetl tuhle knihu.Zajímavé už jenom proto,že začíná v Bavorsku ve válce a pokračuje později v Čechách v návaznosti na předchozí příběh.Velmi logicky odvozený příběh a rozluštění celkem nečekané.Takže plný počet bodů.

AlčaVaca
17.09.2018

Ač mám ráda historické téma, dlouho mě knihy pana Vondrušky míjely. Jakmile jsem, v podstatě nedávno, přečetla první, staly se tyto příběhy mým pravidelným a velmi příjemným odpočinkem. Za mě opět pět :-)

Standa24
03.08.2018

Další napínavý příběh Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty, kterým tentokrát pomůže k odhalení pachatele záhadných vražd jeden dlouhý hnědý vlas ... :)

Jaruš7
14.07.2018

Opravdu podivná, a tím více, když je účast povinná z králova příkazu a hosté zde jsou jako v cele pod zámkem.
Jako figurky na šachovnici jsou v nebezpečí a ohrožení, jen barva pláště a vyšitý erb je cenným identifikátorem pro zřejmou příslušnost k rodu.
Listina, která je předmětem zájmu, je pro svůj nevšední obsah a účel cenná, jde o konspirativnost v sousedním království, která měla v budoucnu vliv na budoucí a mnohem slavnější svatbu než byla tato na Lichnici.

Citace:" ..můžeš od minuty (?) dělat královského prokurátora ty. Nemohu můj pane, jak by to vypadalo kdyby královský prokurátor sváděl sklepnice a vůbec holky mravů zbavených a toho bych se vzdát nedokázal."
Příjemný poslech z audioknihy, další do letní kytice - Vondruškiády.