zelda7 zelda7 komentáře u knih

Krásně napsané příběhy ze života, u kterých jsem se i zasmála. Líbí se mi jak pan Krejčík poodhalil život nejen na zámku, ale i soužití dvou mužů, které není o moc odlišné od soužití muže a ženy, a tím doufám ukáži společnosti, že všichni jsme uvnitř stejní a nesejde na tom koho máme rádi. Kniha mi zpříjemnila dva večery, byla moc čtivá. Doporučuji.

17.11.2022 5 z 5

Duna: Vévoda z Caladanu Duna: Vévoda z Caladanu Kevin J. Anderson

Toto je první kniha Duny, kterou jsem četla z této novější série od dua Herbet jr. a Anderson a tedy mohu říct, že mi kniha sedla ještě mnohem více než klasická duna, hrozně moc mne zaujal příběh hlavně co se týká tajuplné drogy na Caladanu a hlavně jazyk, kterým je kniha napsána je mnohem přijatelnější pro čtenáře než u klasické duny. Už se těším na díl o lady jessice.

03.11.2022 5 z 5

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

Čekala jsem knihu ve stylu Julie Caplin, dostala jsem trochu jiný styl příběhu, který mě překvapil a moc se mi líbil, bylo to velmi čtivé. Téma ztraceného dítěte jsem v knihách tohoto typu ješte nepotkala.

03.11.2022 4 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Stejně jako film s Abrhámem a Šafránkovou je kniha plná humoru, skvělá volba pro oddychové čtení. Doporučuji.

03.11.2022 5 z 5

Job: Komedie spravedlnosti Job: Komedie spravedlnosti Robert A. Heinlein

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla!!! Moc doporučuji, nedalo se od ni odtrhnout.

14.07.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem se moc tešila a měla vysoké očekávání po Daisy Jones and the six. Tato kniha byla slabší, přesto velmi čtivá a zajímavá. Příběh o sourozencích mne zaujal, ale jedná se spíše o oddechovější knihu, přesto doporučuji.

06.07.2022 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tento díl mě bohužel docela zklamal. Do knihy jsem se nemohla celou dobu moc začíst a některé věci v knize byly až moc krkolmné a špatně se čtenáři spojovaly souvislosti. Jinak mám, ale knihy pana Vondrušky moc ráda, tato ale patří k těm slabším, i přesto, že námět měl vysoký potenciál.

26.06.2022 1 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

4. Díl Duny se mi moc líbil. Pokud bych měla srovnat, tak podobně kvalitní jako první díl. Opět zde hraje prim má oblíbená postava Duncan Idaho a obecně témata řešená v tomto díle se mi moc líbila, už se těším na dalši. :)

01.06.2022 5 z 5

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Kniha se mi opět moc líbila, od autora jsem četla i jeho předchozí dvě, které byly také o putování Jižní Amerikou. Na knize oceňuji jeji kvalitní zpracování a tím nemyslím jen literární obsah, ale i fotografie. Většinou moc nemám ráda v cestopisech fotografie a spíš si ráda věci dohledám či zapojím svou fantazii, ale v knihách od Honzy Rendla se mi fotografie moc líbí. Kniha je holt kvalitní a je to kousek v knihovně, ke kterému se později budu vracet. Vždy se člověk dozví nejen o světlých i temnějších částech cesty, ale jak už jsem zmiňovala určite v hodnocení předchozích knížek, líbí se mi, že se člověk většinou dozví něco nového z historie či přírody. V tomto díle mě asi nejvíc dostalo město Armera :( a z těch přírodních "divů" mě nejvíc dostal mravenečník... Pokud Honza Rendl napíše o nějakém svém dalším putování ráda si ho zase přectu, dost chápu tu krásu, kterou nachází v cestování pěšky, člověk to ze sebe prostě "vychodí". ;)

09.04.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Každou knihu od Julie Caplin jsem si ohromně užila, ale tahle patří mezi ty nejlepší kousky. Moc se mi tento příběh líbil a navnadil mě na cestu do Irska. Škoda, že už jsem knihu dočetla... :)

03.04.2022 5 z 5

Dům Dům Simon Lelic

Jsem překvapená, jak špatné hodnocení kniha má. Mě se kniha moc líbila, sice je to taková odpočinkové čtení, ale slupla jsem ji asi za 3 dny, byla napínavá a já tudíž byla zvědavá jak to dopadne. S čím ale musím s předchozími komentáři souhlasit je to, že dle anotace jsem myslela, že kniha spíš bude horor a ne thriller.

01.04.2022 3 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

(SPOILER) Z třetího dílu Duny mám rozporuplné pocity, ze začátku chvíli trvalo než se děj "rozjel", ale na to jsem si u Duny zvykla a zároveň se mi to i líbí, že člověk s knížkou vydrží déle a přemýšlí co jednotlivé věci znamenají a někdy v půlce knihy to vždy do sebe začne zapadat. Co mě na knize zklamalo byl konec, moc nevím co si mám myslet o tom co se stalo s Letem... Každopádně se i tak těším na pokračování, i když je celá série Duny poměrně atypickou knihou stejně mě k sobě něčím láká. Také mě mrzí, že v tomto díle zemřela moje nejoblíbenější postava, a to byl Duncan Idaho. :(

27.03.2022 3 z 5

Do světa bez cestovky Do světa bez cestovky Milan Peterka

Určitě zajímavý počin, jelikož kniha tohoto typu na trhu dle mého chyběla. Kniha je rozdělena do tří částí, první dvě části, jež zahrnují tipy na cesty a cestovní itineráře se mi moc líbili, myslím si, že kdybych narazila na knihu před pár lety, kdy jsem ještě neměla tolik zkušeností s plánováním cesty, ocenila bych rady ještě o to více. Jako nejlepší rady beru kapitolu zabývající se autopůjčovnami, protože, kdo si už někdy půjcoval auto v cizině ví, že je to poměrně složitá džungle pravidel a výjimek a na konci to vypadá, že stojíte vy s prázdnou peněženkou. Takže tuto část opravdu oceňuji, myslím si, že by celkově rady mohli být klidně podrobnější. :) např. Mě u půjčeného auta od rental cars v Itálii rozbili okénko a pokusili se ho vykrást, kdyby mi někdo tehdy poradil tipy na tento styl, tedy, jak postupovat, na co si dát pozor, líbala bych mu ruce. :D Jako slabší část knihy hodnotím cestovatelské příběhy, které se mi úplně nedostaly pod kůži a někdy byly takové nemastné, neslané. Zajímavý byl příběh ze Zimbabwe nebo z Aljašky. Knihu jako celek ale hodnotím pozitivně, zejména jako pomocník pro lidi, kteří ještě nemají tolik zkušeností s cestováním.

07.03.2022 3 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Nejlepší cestovatelská kniha, co jsem prozatím četla, je to podle mne zejména kvůli tomu, že tato kniha je zejména soundou do hlubin autorovi duše.

16.02.2022 5 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Zajímavá kniha. Důvod proč mne zaujala, abych si ji koupila, bylo zápasení. Autor v této knize přibližuje čtenářům, jak svou spisovatelskou tak i zápasnickou historii. Kniha je doplněna fotkami. Pěkně se čte a kapitoly, které byly věnované více zápasení se mi opravdu líbily. ...."To že nejsi nijak zvlášť nadaný, ještě nemusí znamenat, že toho máš nechat."

16.02.2022 4 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Hlavní příběh knihy o Dr. Jekylovy a panu Hydovi byl ještě lepší než jsem čekala, jazyk nebyl přiliš obtížný a téma se mi moc líbilo, určitě sibji zase přečtu. Ostatní dvě povídky z knihy byly trochu slabší, ale taky zajímavé.

14.02.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Krásné popisy Paříže a přestavby krásné staré cukrárny. Tenhle díl patří mezi mé oblíbené a určitě si ho někdy přečtu znovu.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z romantických útěků j se zatím četla všechny a tento můžu označit zatím za nejlepší. Moc se mi líbilo prostředí New Yorku i celá dějová linie.

08.02.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

Její konec Její konec Shari Lapena

Na začátku knihy mě zápletka zaujala, ale od druhé poloviny jsem si jen říkala co na této autorce ostatní vidí a já ne, že jsou jeji knihy označovány jako bestsellery? Kniha mě zklamala a nejvíce asi její konec.

08.02.2022 1 z 5