zelda7 zelda7 komentáře u knih

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

Úžasně podaná kniha, která více než o Escobarovi a jeho životě vypráví o životě dvou agentů, kteří ho chtěli dopadnout. V první polovině knihy se dovídame, jak se Steve a Javier dostali k policii, k DEA až nakonec zakotvili v Kolumbii, kde byli zapojeni do války proti Escobarovi a narcomafii.

02.04.2023 5 z 5

Hvězdná obloha Hvězdná obloha Sara Gillingham

Graficky perfektně zpracovaná kniha. Pro jednoduchou orientaci k noční obloze ideální, kromě instrukcí jak souhvězdí nalézt jsou k nim uvedeny i mýty.

26.03.2023 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Téma knihy není jednoduché, pojednává o boji s alkoholismem. Vypráví o abstinování jedné ženy a o tom jak ji dohání činy z minulosti, je to tedy žánrově psychologický thriller. Kniha mne bavila pokud tak mohu říct o těžším tématu, fandila jsem hlavní hrdince, aby to zvládla.

26.03.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha pojednává o jednom specifickém domu a jeho dvou nájemnicích v průběhu času, jedná se tedy o střídání časových rovin. Asi první třetina knihy byla úžasná, poté mi přišlo, že jsem nějak tušila co bude dál, ale i přesto mne kniha docela zaujala. Jedná se spíše o psychologický thriller.

26.03.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha mne bavila, byla velmi čtivá, stále jsem byla zvědavá, co se stane dál, proto i přes pár nelogických momentů, hodnotím knihu kladně.

19.03.2023 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

(SPOILER) Kniha pojednává o rozhovoru dvou stárnoucích novinářů s mladou ženou, která se u nich v redakci zaučuje. Celý příběh v podstatě pojednává jen o jednom případu, který se nevyřešil. Vzhledem k tomu, že nemám ráda otevřené konce a obecně nevyřešené věci, kniha mne v tomto z počatku zklamala, konec ovšem zvedla doslov Stephena Kinga, který v něm v podstatě osvětlujě, že šlo o podání záhady nikoliv řešení. Přesto mne ale kniha spíše nudila a patří prozatím k tomu slabšímu, co jsem od Stephena Kinga četla.

19.03.2023 2 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Tady mne Isaac Asimov velice překvapil, ale bohužel negativně. Jak miluju jeho sérii Nadace, tak toto mne opravdu zklamalo. První čast měla sice pomalejší rozjezd, ale to zas tak nevadilo, ovšem druhá část o paralelním vesmíru byla pro mne velice nesrozumitelná a bohužel jsem díky tomu knihu nedočetla, ale věřím, že své fanoušky si najde.

13.03.2023

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Knihy ze série Polibky na "..." jsou příjemným oddechovým čtení.

10.03.2023 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

(SPOILER) Kniha je neuvěřitelně čtivá, na tisíci stránkách je autor schopen stále držet čtenáře v pozoru a napětí. Je to má druhá kniha od Stephena Kinga a jsem mile překvapená, že jsem zjistila, že není jen autorem hororů, jak jsem si myslela. Tuto knihu bych řadila spíše mezi post-apokalyptické, s tím, že se v celku poté jedná o takovou sociologickou sondu do městečka, které zahalí kupole a lidé jsou uvězněni a otevírají se jejich vlastnosti, které by mimo tuto vyhrocenou situaci zůstali ukryty. Nejdříve jsem viděla seriál (který jsem nedokoukala), tudíž jsem byla velmi mile překvapena, že kniha je poměrně dosti jiná, zde je mimozemské odůvodnění poměrně upozaděno. Jediné zvolnění tempa v knize jsem zaznamenala trochu ke konci, v období po výbuchu varny, kdy se to na můj vkus už trochu vleklo, ale vysvětlení na konci se mi moc líbilo. Celou dobu jsem fandila jednomu z hlavních hrdinů Dalu Barbarovi. Doporučuji přečíst.

10.03.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Druhý díl série se Sloan McPhersonovou byl opět skvělý, tentokrát se nepátralo po pašerákách s drogami, ale případ se točil okolo záhadných zmizeních, které započalo potopenou dodávkou s mladými lidmi. Hodně se mi na knihách od Andrew Mayne líbí fakta o aligátorech či žralocích, které knížkou prokládá, ipřesto že nejsem fanda těchto tvorů :D je zajímavé se o nich něco dozvědět. V tomto díle bylo trochu méně potápění než v prvním, ale i tak byla velmi zajímavá a napínavá. Těším se na třetí díl.

10.03.2023 5 z 5

Duna: Lady z Caladanu Duna: Lady z Caladanu Kevin J. Anderson

První díl Vévoda z Caladanu mne asi oslovil víc, ale i tak to byla opět hezká spíše odpočinkovější kniha ze světa duny. Líbí se mi, že Brian Herbert více osvětluje věci ze světa Duny, které v knihách od Franka Herberta postrádám.

10.03.2023 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tato kniha mě dostala, je to má druhá přečtená od Andrew Mayna, první jsem četla Vraha Andělů a i tato série se mi moc zalíbila. Oceňuji jak autor využívá v dílech nové technologie a také jak je celý příběh napínavý. Už se těším na autorovy další knihy.

29.01.2023 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale potom mne příběh chytil, přišel mi neobvyklý, z prostředí výroby hraček ve Florencii a o odhalování tajemství. Knihu hodnotím pozitivně byl to příjemný nejen romantický příběh.

26.01.2023 3 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Úžasná napínavá kniha ze zajímavého prostředí. Hlavní hrdinka agenta FBI vyrůstala v kouzelnické rodině, přičemž tento um využije i v případu, který v této knize řeší. Příběh se mi líbil po celou dobu a vypadá to, že děj bude pokračovat dál, fandím i vedlejšímu hrdinovi Damianovi.:)

19.01.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Zajímavý, čtivý příběh se smutným příběhem. Trochu mne ale zklamal otevřený konec...

14.01.2023 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Má první kniha od Stephena Kinga a jsem moc spokojená, výborný detektivní příběh.

18.12.2022 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Velmi čtivý příběh, ale myslím si, že pokud by se kniha rozložila do série několika navazujících knih nebylo by to špatné, alespoň by se některé části více rozvedli a nebyly tak uspěchané.

18.12.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Absutně nechápu vysoké hodnocení knihy. Pointa, kterou měl příběh předat byl dobrý, ale jinak mne kniha nezaujala, byla dosti předvídatelná a moc se mi nelíbili nějaké popisy v knize, bylo to napsané takovým zvláštním způsobem. Za mně tedy spíše pod průměrem.

18.12.2022 1 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Spíše slabší detektivní příběh.

21.11.2022 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborná postapokalyptická kniha, nejvíce mne oslovila z toho důvodu, že se jedná v podstatě o popis společnosti a o to, jak se nově utváří uskupení ať už politické či naboženské. Tím jak hlavní hrdina putuje metrem poznává čtenař různé kouty metra a jejich vládu, smýšlení, politiku, celkově kulturu. Kniha se mi moc líbila po Asimově Nadaci řadím mezi top scifi.

17.11.2022 5 z 5