zelda7 zelda7 komentáře u knih

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Opravdu velmi akční a napínavá kniha. Líbilo se mi, že se kniha odehrávala v rámci jednoho dne.

30.07.2023 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Tento typ poklidných detektivek běžně nečtu, ale kniha mne moc překvapila, samozřejmě nečekejte knihu nabitou akcí, ale spíše takové klidné proplouvání dějem. Nakonec jsem musela dát pět hvězd, protože jsem s knihou strávila hezké chvíle. Hlavní hrdinka Eleanor s pejskem Gladstonem si mne získali.

26.07.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá kniha ze série detektivek s kriminalisty Laurou Linhartovou a Adamem Benešem je opět kvalitní kousek, ne-li lepší než první díl. Opět se zde čtenář setká s bohatou slovní zásobou autorky. Kristýna Trpková umí opravdu velmi dobře popsat situace tak, aby udržela čtenáře v napětí a aby ho to bavilo. Oproti prvnímu dílu zde byly již více vykrystalizované charaktery hlavních postav, obecně soukromá linka vyšetřovatelů byla skvěle zasazena do děje a celého vyšetřování. Příběh jako takový o ztrátě tří malých kluků byl napínavý a vykreslen v autentickém prostředí.

23.07.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Poslední díl s Theo Crayem mne nakonec neuvěřitelně bavil, že začátku příběh vypadal skoro jako případy z Čech s heparinovym vrahem, bylo to velmi napínavé a čtivé. Možná dokonce nejlepší díl z celé série, ikdyž byl Theo opět v některým případě moc unáhlený. Doufám, že nakladatelství Kalibr vydá i pokračování Thea a Jessicy Blackwood.

05.07.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Opět skvělý, napínavý a akční příběh. i přesto, že série s Theo Crayem hodnotím jako slabší, zde se Andrew Mayne vyznamenal, ženské hrdinky mu opravdu jdou, těším se na pokračování.

30.06.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi milá kniha, sice zde moc napětí nenajdete, ale za to je v knize ukryt naprosto jedinečný příběh. Moc se mi zde líbilo vykreslení charakteru postav i celého prostředí lunaparku. I přesto, že jsem šla do knihy spíše s očekáváním nějakého strašidelneho příběhu z prostředí kolotočů, který jsem nakonec nedostala, kniha byla opravdu velmi dobrá.

26.06.2023 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky jsou oddychové čtení. Tento díl patří spíš k těm lepším ze série Hříšní lidé království českého, přesto mi přišlo, že potenciál námětu nebyl zcela využit, čekala jsem více dějiště ze štol.

26.06.2023 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Uvažovala jsem mezi 2 a 3 hvězdami. Po druhé polovině děj ale opět nabral spád a bylo to zajímavější. Obecně ale nevím proč mi tato série úplně zcela nesedí. Čtivost a styl psaní je stejný jako u jiným knih Andrew Mayna, ale zápletky u Thea mi přijdou někdy až moc nereálné. Prozatím tedy stále beru Hračkáře jako nejpovedenější díl ze série k Theovi.

11.06.2023 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

(SPOILER) Příběh, který od první stránky vtáhne čtenáře do děje, celé umocňuje i fakt, že kniha nemá kapitoly a události neustále plynou. Hlavní hrdinka Dolores vypráví strasti svého života, jež se prolínají smrtí jejího manžela a prací u Very Donovenové. Kniha mne moc bavila, v den zatmění slunce, kdy dojde k osudnému plánu zabití manžela jsem se i poměrně bála a to ve chvíli, kdy se manžel dokonce pokusí vylézt ze studny, to jsem při čtení tedy byla opravdu hodně napnutá. Výborná kniha !!!

08.06.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Moc se mi líbil styl, jakým byla kniha napsaná. Hlavní pointu jsem sice už u konce tušila, přesto mne jistý fakt na konci poměrně dost překvapil. Také oceňuji grafický doprovod v knize, čtenáři pěkně dokreslí dané situace. Stejně jako u jiných knih nakladatelství Golden Dog kvituji pěkný paperback, to spíš tak na okraj. ;)

03.06.2023 4 z 5

Není nebe nad Mexikem Není nebe nad Mexikem Michal Březina

Velmi povedená kniha z nakladatelství Golden Dog. :) Tento akční kousek má velmi neotřelé téma, na které jen tak nenarazíte.

03.06.2023 4 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Opravdu zajímavá kniha z žánru True crime, přesto jsem hodnotila 4 hvězdami, jelikož kniha o Richardu Ramirezovi mi přišla více profesionální a lépe strukturovaná. Kniha od Ann Rule byla trochu postižena jejím vztahem s Tedem Bundym, jakoby se touto knihou vypisovala z toho, že ho znala a že poznamenal její život. Asi mi chybělo v knize více faktů. I tak ale doporučuji přečíst. Těším se na další knihu z této série od Joty.

25.05.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Zrnka temnoty se opravdu povedla! Toto je mé druhé přečtené a opět opravdu zajímavý příběh. Připomnělo mi to trochu Outsidera od Kinga :) .

08.05.2023 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Druhy díl této serie byl mnohem víc povedený než první díl Šelma. Vyšetřování počínaje legendou, po ztracené děti až k woodo bylo velmi zajímavé. Jediné co mi v knize stále trochu vadí je to jak je tam prezentovaná policie jako ta, která blokuje vyšetřování a není schopna dopadnout vraha.

08.05.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Od autora mám rozečtené i jeho ostatní knižní série s policejní potapěčkou a s kouzelnicí, tato série s biologem mě ale trochu zklamala. Oproti ostatním kniha Andrew Mayne co jsem zatím četla byla tato méně uvěřitelná, ale i tak jsem byla zvědavá jak příběh dopadne. Od autora si ale i tak přečtu pokračovaní, abych viděla zda to nebylo jen typem případu.

30.04.2023 3 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Věřím, že každému, kdo je fanda postapokalyptických příběhů se kniha bude moc líbit. Doporučuji, velmi zdařilá kniha.

30.04.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moc se mi na knize líbilo, že byla zaměřena na méně známé turistické či jinak zajímavé cíle. Kniha je opět obohacena krásnými ilustracemi a prostoupena lehkým humorem. Po dočtení je čtenář příjemně naladěn na cestování po krásném Česku.

24.04.2023 5 z 5

Pan Mareš je profesionál, což je z knihy znatelné, mně ovšem nějakým způsobem nesedla forma, jakou byly informace v knize předány. Ještě před knihou jsem dvakrát viděla seriál Devadesátky, proto jsem byla natěšena, co nového se dozvím, ovšem vždy, když už se pan Mareš v knize rozpovídal, pan Moravec ho otázkami jakoby utnul a zase zavedl tam kam chtěl on, to mi na knize zážitek trochu kazilo, proto hodnotím jen třemi hvězdami. Kniha je to ale bezesporu velmi zajímavá.

15.04.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborná detektivka, která mě opravdu mile překvapila. Surový, skvěle postavený příběh, nemám slov. Těším se na další autorčiny knihy.

15.04.2023 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Kvalitně zpracovaná kniha o sériovém vrahu Richardu Ramirezovi. Kniha je rozdělena do několika částí, které do sebe postupně logicky zapadají a tvoří kompaktní celek. První část byla poměrně drsnějšího rázu, jelikož popisovala činy, kterých se Richard Ramirez dopustil. Další část pojednává o jeho dětství a životě, poté následuje zatčení a nakonec samotný proces. I přesto, že byl proces opravdu poměrně dosti detailně popisován, tak hodnotím 5 hvězdami, jelikož z hlediska literatury faktu se jednalo o opravdu kvalitní kousek a kniha byla velmi zajímavá i vzhledem k nahlédnutí na to, jak procesy většího rázu v USA probíhají. Jsem zvědavá na další díly série True Crime. A tuto knihu doporučuji.

09.04.2023 5 z 5