Kyselé bonbony

Kyselé bonbony https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506464/bmid_kysele-bonbony-c7D-506464.png 4 94 35

Phil Pendleton a Adam jsou na první pohled otec a syn, kteří se nijak neliší od ostatních. Chodí spolu na procházky do parku, navštěvují výstavy, muzea a zoologické zahrady. Někdo by mohl říct, že otec je až příliš volný ve výchově, když dítě ztratí na veřejnosti nervy a začne hystericky řvát. Někdo by mohl říct, že svého syna rozmazluje, když mu dovoluje, aby si jedl sladkosti, kdykoli se mu zachce. Někdo by mohl říct, že taková shovívavost se na otci začíná podepisovat, vzhledem k tomu, jak se jeho zdravotní stav zhoršuje. Nikdo však netuší, že Phil je vězeň a že až do náhodného setkání v obchodě s potravinami před několika týdny Adama nikdy v životě neviděl.... celý text

Michelle13
01.04.2024 4 z 5

Tato kniha je emotivní a dojemný příběh, který odhaluje komplexní vztah mezi otcem a synem. Na první pohled se zdá, že jsou jako každý jiný (otec a syn). Nicméně, jakmile se začnete ponořovat do příběhu, zjistíte, že jejich vztah je mnohem bohatší hlubší. Autor představuje Phila jako otevřeného otce, který má sice volnější přístup k výchově, což někoho může zarazit. Jeho tolerance k chování syna a shovívavost k jeho slabostem vytváří dojem, že je příliš uvolněný. Když se Adam dostane do situací, kde ztrácí nervy a začne hystericky řvát, otec zůstává klidný, což může vzbuzovat rozpaky a otázky ohledně jeho rodičovských dovedností. Příběh se postupně stává srdceryvným, když se začíná projevovat zhoršující se zdravotní stav otce. Autor obratně propojuje fyzickou křehkost s emocionální silou vztahu mezi Philem a Adamem. Čtenáři jsou svědky boje s nemocí a zároveň sledují, jak se jejich vztah stává ještě hlubším a silnějším. Je to dojemný příběh, který nabízí pohled na to co znamená být rodinou. Je to sladká lahůdka, ale také silný příběh o lásce, pochopení a síle rodiny, který zanechává hluboký dojem.

Karolina90
17.01.2024 4 z 5

Děsivé, frustrující, svižné, super!

eraserhead
07.01.2024 5 z 5

Až krásně a pronikavě znepokojivý příběh. Pro mě zatím nejlepší Zrnka, co jsem četl.

janina66
10.12.2023 4 z 5

Úděsné, děsivé, znepokující.
Kyselé bonbony- až hrůzný kratičký horor.

Denny456
05.10.2023 5 z 5

Tak tohle přečtete doslova jedním dechem. Je to krátký, je to nabitý akcemi a je to dobrý. Je pravda, že jiní autoři by z toho dokázali udělat třídílnou ságu o 1200 stranách, ale někdo to prostě umí i takto. :)

Morbidus
28.09.2023 5 z 5

No jo, tyhle Kyselé bonbony, to je dobrej matroš! Je pravda, že zhruba po třech kapitolách už jsem tušil, jak příběh skončí. Nicméně nejzajímavější je zde ona nightmare logic skrytá v jádru celého dění, dávající těm věcem mimo nás uchopitelný řád.
Vždycky mi udělá radost, když mi nějaká maličkost v průběhu četby začne vrtat hlavou a nakonec se ukáže, že v ní celou dobu tkví pointa. Tohle byl právě takový případ, s wow efektem uvnitř. Některé body příběhu mohly být rozepsané víc do hloubky, ale za mně jde především o psycho jak řemen. Obálka knihy je parádní, a v nesourodé kombinaci s názvem mě na četbu maximálně naladila.
Kyselé bonbony zachutnají nejen čtenářům existenciálního horroru.

werick
18.09.2023

Dobře naspaná, čtivá jednohubka, která má nepředvídatelný děj

Varjohukka
14.09.2023 4 z 5

Znepokojivá jednohubka.

Ronnie68
08.09.2023 4 z 5

Rychle přečtená hororová jednohubka ...

Belanna
06.08.2023 5 z 5

Temné, děsivé, skvěle napsané.
Zrníčko do temnoty s notnou dávko kyselosti, která přechází až do hořkosti ....

lucakuca
05.08.2023 4 z 5

Pekelná jednohubka.
Určitě to udělejte jako já, kupte si dva balíčky kyselých bonbónů, začněte je číst a jist. :-) Ble
Lehce děsivé! Tápu, co je temná realita a co hodně špatná noční můra! Do poslední stránky nevím....
Kyselé bonbony budou mít navždy hořkou příchuť knihy a všechny vyhazuji do koše.

Mona-Lisa
17.07.2023 5 z 5

Bleskově přečtené, ale dojem pětihvězdičkový.
Krásně mrazivé, jak se na edici zrnka temnoty sluší.

"Někde na trati jeho život přeskočil na jinou kolej a on se ocitl v noční můře a jako v těch nejhorších se nemohl pohnout."

Hlavní postava Phil se ocitl v bizarním jinosvětě, ve kterém je lapený tím víc, čím urputněji se z něho chce vymanit.

Hlavní zápletku stačí nastínit jen přítomností děsivého dítěte.
Mně osobně jen tento fakt stačí ke spokojenosti ve spoustě hororových skvostů.

Tak neskutečně absurdní, ale zároveň tak krásně věrohodné, uvěřitelné.
Napsané s tak jasným záměrem fandit hlavnímu smolařovi a nikdy nebylo tak jednoduché podvolit se postrkování knížky.

Snesla bych větší počet stran, ale někdy jsou náznaky temnoty a nevyřčené hrůzy lepší.

Krása.

Mamka_cte
14.07.2023 5 z 5

Kyselé bombony byl jen doplněk první štafety, ale za mě výhra! Tato jednohubka v podobě necelé stovky stran mě neskutečně bavila! Totálně čtivý a zoufalý.

Já bych se zbláznila, být na místě Phila! Totální bezmoc, když vám nikdo nevěří a vše nasvědčuje opaku než tvrdíte.

Pokud uvidíte řvoucí a vztekající se dítě v obchodě, tak zdrhejte!! Teda pokud to není opravdu vaše dítě.

Knihy od @goldendogbooks opravdu doporučuji! Je to něco jiného, než vám nabídnou v jiném knihkupectví. A já se těším na další knihy od nich.

Finn69
19.06.2023 4 z 5

Až zase někdy uvidíte někde v super/hypermarketu zoufalou matku, které se u nohou po zemi válí potomek vzteky bez sebe a řve na celé kolo, ne, aby vás napadlo se do toho jakkoliv míchat.
Žádné pokusy o utišení, žádné "nono chlapečku", prostě zahoďte co máte v rukou a koukejte fofrem prásknout do bot!

Johny van M.
18.06.2023 3 z 5

Originální a zajímavý ano, ale moc nechápu vydávání takovýchto počinů samostatně, jako knihy. Jde v podstatě o fajn povídku, která by se dala trochu rozvízt do slušný novely a/nebo zařadit do nějaký sbírky, ideálně autorovy vlastní, aby nezapadla v nějakým 'no name' výběru... 3,5*

ka.dudk
26.05.2023 5 z 5

Druhé setkání s edicí Zrnka temnoty. Moje první byla Hébert. Po ní jsem neodolala a objednala jsem další tři. Jednou z nich byla tahle knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem v napětí. Šílený, psycho příběh.

Co může být horší,než když vám nikdo z vašeho okolí nevěří a ztrácíte víru v sami sebe?
Kde je pravda,co je skutečnost?

Irsaf
20.05.2023 4 z 5

Bylo to čtivý a bylo to taky zvláštní.
Děje se to, nebo neděje a jen se mu to zdá?
Phil a Adam, zvláštní to dvojka :)

iv.ča
14.05.2023 5 z 5

Opravdu originální a dobrý příběh šílenství. Těším se na další příběhy.

zelda7
08.05.2023 5 z 5

Zrnka temnoty se opravdu povedla! Toto je mé druhé přečtené a opět opravdu zajímavý příběh. Připomnělo mi to trochu Outsidera od Kinga :) .

Vendulis
07.05.2023 4 z 5

Tohle se mi líbilo. Mám ráda knihy, které vás nutí pochybovat o tom, zda se věci v příběhu opravdu dějí, nebo zda se hlavní hrdina zbláznil, to se autorovi podařilo vykreslit skvěle.

horory lovecraftovský horor

Autorovy knížky