Není nebe nad Mexikem přehled

Není nebe nad Mexikem
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513858/bmid_neni-nebe-nad-mexikem-svq-513858.png 4 40 40

Klára Konečná už toho všeho měla plné zuby, a tak se vydala na báječný trip po Mexiku. Netušila ovšem, že se jí na paty přilepí nebezpečná organizace, která by ráda oživila prastarého mayského démona. Navíc se jí do cesty připletl Diego.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Není nebe nad Mexikem. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (19)

Dydy7
27.05.2024 4 z 5

Není nebe nad Mexikem je sympatická oddychová jednohubka od českého autora, ktorá sa číta v podstate sama. Rozsahovo má do dvesto strán, takže bola prečítaná veľmi rýchlo.

Hlavnou hrdinkou je tak trochu neobyčajná Klára, ktorá má svoje muchy, ale človek si ju celkom obľúbi. Miestami mi trochu vadilo aká bola dôverčivá a hneď sa na všetko dala, ale nakoniec to nebolo až také hrozné.
Takmer celé sa to odohráva v Mexiku, pretože práve tam sa rozhodne Klára ísť po tom ako opustí Českú republiku.

Nechcem moc písať o samotnom deji aby som veľa neprezradila, ale kniha je dobrodružná, akčná, miestami hororová a nechýba ani humor.
Nedorozumenie so zombie ma veľmi pobavilo.

Na konci nechýba ani nejaký ten zvrat, ktorý som nečakala. Knihu môžem jedine odporučiť a od autora si rada prečítam aj niečo ďalšie.

PosPol
27.03.2024 4 z 5

Klára je celý život divná. Facebook považuje za lajkovací chlubírnu, přátel má poskrovnu, ale divná je především svojí ojedinělou schopností, o kterou se teda rozhodně neprosila! Když už toho má po krk, sbalí krosničku a udělá šedivému Banánistánu ADIOS, AMIGOS! Vydá se do Mexika, kam ji otec často brával a tak se najednou holka z Krušnohoří dostane do světa fanatických rádobysektářů, kteří by s její pomocí rádi oživili pradávného démona.

Tak jo, od začátku knih až do konce jsem si neustále říkala - KLÁRO! Ty krávo! Ta holka je zkrátka poděs. Roztěkaná, kousavá, neopatrná a důvěřivá. Sedá si k divným chlápkům do auta, spí u nich doma a zkrátka je tak trochu na facku. Ale víte co? Já si ji oblíbila. A jak nemám ráda hovorovou češtinu v knihách, tak tady ten slang, vtipné hlášky a mexické názvy příběh dokonale okořenily.

S Klárou procestujete Mexiko a poznáte jeho pohostinnou a přívětivou tvář, stejně jako tu stinnou, plnou fanatických magorů, úplatných poldů a životu nebezpečných situací. Netřeba se ale bát, není to "klasický" goldenďácký horor, ve kterém stříkají proudy krve. Je to spíše ztřeštěná pouť jedné osamělé holky, která jen touží někde zapustit kořeny.

Autor se skvěle vžil do ženské kůže, Klára je skvělá postava. Na druhou stranu se ale celý příběh plácá sem tam a po čase mě to lehce nudilo. Navíc na tak malém prostoru se rozjelo více linek, ta duchovní mi vlastně přišla úplně zbytečná. Konečné rozhodnutí Kláry bylo dokonalý, úplně jsem v něj doufala, zároveň si příběh plyne pomalým tempíčkem a přílišné zvraty neobsahuje. Zkrátka čtivá, svižná jednohubka. Hodnotím 3,5/5 a děkuji nakladatelství Golden Dog za poskytnutí knihy.


lucie.svobodova
07.09.2023 4 z 5

Tak tahle jednohubka stojí za to a dovedla bych si podle ní představit nějaký kratší akční film ..
Hlavní hrdinka - sympatická, trochu potrhlá Klára nechává svůj dosavadní život v České republice a odjíždí do Mexika, na svou tak trochu šílenou jízdu
Nalezneme zde prvky akce, hororu i humoru, kdy Kláru potkávají až bizarní události.

Víc vyzrazovat nebudu, ať nevyzradím příliš .

Autor píše uvolněně, čtivě a určitě se podívám na nějakou z jeho dalších knížek.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Smrtící volání, Varšavský sirotek a další knižní novinky (14. týden)

02.04.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Není nebe nad Mexikem v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených43x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených4x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x